Türkiye'nin İlk Signature Gitarı: ESP “METOBOY Signature

okhay demiş ki:
Yahu ne abarttınız !

.Marka olarak ,bu gitarları satmak için geniş bir kullanıcı portföyü kullanmak istenmiş, Metin Türkcan gibi olmak isteyen, çok seven genç ,durumu olan arkadaşlarda buna dahil.

İyi de zaten insanlar satış politikasını eleştirmiş ki zaten... Killswitch mevzu şu sebeple uzamış bence, belirttiğin gibi Pera Müzik şirketi satış politikası olarak bu şekilde bir sunum yapmış ürününe, ancak ben hiçbir signature gitarın açıklama yazısında yabancı ve yerli sitelerde gitar üzerindeki bir donanımın bu denli abartılı olduğunu okumadım. Şu söylenilebilirdi bence; killswitch sayesinde işte sesi bir anda kapatıp açabiliyorsunuz şeklinde. Bu da çalım kolaylığı sağlıyor denebilirdi, madem genç ve bilgisiz arkadaşlar düşünülüyorsa. Tüm alemin bildiği bir zımbırtıyı kalkıpta 4. element gibi göstermenin anlamı yok sonuçta. Ayrıca bende Metin Türkcan'ın vintage,Kahlerli warlockunun daha güzel ve gerçek karakteristiğini yansıttığı kanaatindeyim. İnsanlar istediği gibi, istediği kadar yorum yapabilir ayrıca, amma abarttınız şeklinde bir uyarı verilmesi oldukça yanlış. Modaratörlük insanları kısıtlama değil, kuralları uygulamadır. Konunun uzaması moderatör olarak sizi endişelendirmesin, isteyen istediği kadar yazısını yazsın, forum burası sonuçta.

Mesele bu değil, bilinen birşeyin çok çok büyük bir yenilik gibi lanse edilmesi. Killswitch dediğin nedir ki? Milyar liralık bir sistem mi? Ver bir luthier'e 20TL'ye takar. Ama satıcı firma bunu müthiş bir yenilik gibi lanse ediyor, bu yanıltıcılığı eleştiriyoruz. Kaldı ki benim gözümde Rockson'larda çakma EMG kullanılması kadar kandırıcıdır bu.

korn_u17 demiş ki:
okhay demiş ki:
Yahu ne abarttınız !

.Marka olarak ,bu gitarları satmak için geniş bir kullanıcı portföyü kullanmak istenmiş, Metin Türkcan gibi olmak isteyen, çok seven genç ,durumu olan arkadaşlarda buna dahil.

İyi de zaten insanlar satış politikasını eleştirmiş ki zaten... Killswitch mevzu şu sebeple uzamış bence, belirttiğin gibi Pera Müzik şirketi satış politikası olarak bu şekilde bir sunum yapmış ürününe, ancak ben hiçbir signature gitarın açıklama yazısında yabancı ve yerli sitelerde gitar üzerindeki bir donanımın bu denli abartılı olduğunu okumadım. Şu söylenilebilirdi bence; killswitch sayesinde işte sesi bir anda kapatıp açabiliyorsunuz şeklinde. Bu da çalım kolaylığı sağlıyor denebilirdi, madem genç ve bilgisiz arkadaşlar düşünülüyorsa. Tüm alemin bildiği bir zımbırtıyı kalkıpta 4. element gibi göstermenin anlamı yok sonuçta. Ayrıca bende Metin Türkcan'ın vintage,Kahlerli warlockunun daha güzel ve gerçek karakteristiğini yansıttığı kanaatindeyim. İnsanlar istediği gibi, istediği kadar yorum yapabilir ayrıca, amma abarttınız şeklinde bir uyarı verilmesi oldukça yanlış. Modaratörlük insanları kısıtlama değil, kuralları uygulamadır. Konunun uzaması moderatör olarak sizi endişelendirmesin, isteyen istediği kadar yazısını yazsın, forum burası sonuçta.

Şu yazınızla bir kere daha anladım ki, gerçekten anlamlı yada anlamsız sanki diktatör rejimi yapmışım gibi nerden bulurda bir moderatöre bir laf söylerim çabasını hissettim inşallah yanlış hissediyorumdur!!

Benim 'Yahu' kelimesini kullanmam 'amma abarttınız' demem moderatörlüğün getirdiği yetki ve durumdan kaynaklanmıyor.Bilakis herkesi forumdan arkadaş olarak görmemdir! Yani ' abarttınız ha buralar komple benim bu olay bundan olmuştur, kapatın konuyu artık ,son sözü söyledim' mantığı ile söylenmiş bir cümle değil .Bu gayet nayif bir şekilde ,arkadaşlar arasındaki gibi bir olayda' abartmayın yahu bir stratejileri vardır manası taşıyan bir cümle.

Büyük ihtimal sizde yazılardan jest ,mimik durumları olmadığı için yanlış anladınız.

Bir kere bunu söyliyeyim!

Zaten yukarıdaki yazımı yanlış anladığından dolayı yazmışsın ;

'İnsanlar istediği gibi, istediği kadar yorum yapabilir ayrıca, amma abarttınız şeklinde bir uyarı verilmesi oldukça yanlış. Modaratörlük insanları kısıtlama değil, kuralları uygulamadır. Konunun uzaması moderatör olarak sizi endişelendirmesin, isteyen istediği kadar yazısını yazsın, forum burası sonuçta.'Yazını.

Zaten o mantıkta,o kafada olsaydım şuan ne sana cevap verirdim.Siler geçerdim.Kılıfınada uydururdum değil mi!

Yanlış anlamışsın .Olay bu...

AykanKK demiş ki:
Mesele bu değil, bilinen birşeyin çok çok büyük bir yenilik gibi lanse edilmesi. Killswitch dediğin nedir ki? Milyar liralık bir sistem mi? Ver bir luthier'e 20TL'ye takar. Ama satıcı firma bunu müthiş bir yenilik gibi lanse ediyor, bu yanıltıcılığı eleştiriyoruz. Kaldı ki benim gözümde Rockson'larda çakma EMG kullanılması kadar kandırıcıdır bu.

Doğrudur.Senin görüşündür.Ve ben katılımıyorum.Satış stratejisidir,ürün satarken ,pazarlarken kullanılan metodlardandır.Aynı mantıkla çalışan milyar dolarlık pazarlar vardır, ör:Cep telefonu gibi. bence konu bununla alakalıdır. Sen öyle düşünürsün saygı duyarım!

Gene senden önceki mesajda istinaden;
Bunun yanlış olduğunu düşünürsün kıl olursun, modeli,markayı forum kuralları çerçevesinde eleştirir , kötülersin,dava edersin beni bağlamaz.Ama ne olur bir moderatöründe kendi fikri olabileceğini ve bunu yazabiliceğini unutmayalım.Kimse Turkrock Forumlarında kayrılmaz, kayırılamaz.Kısıtlama yok .Tabi yazı dilinden anlaşılmayacak durumlardır bunlar.Ukela ve kral tarzı yazı yazmadığımı bilseydiniz zaten fikrime saygı duyacağınızı.Oda bir görüş diğebiliceğinizi biliyorum.!

okhay demiş ki:
korn_u17 demiş ki:
okhay demiş ki:
Yahu ne abarttınız !

Şu yazınızla bir kere daha anladım ki, gerçekten anlamlı yada anlamsız sanki diktatör rejimi yapmışım gibi nerden bulurda bir moderatöre bir laf söylerim çabasını hissettim inşallah yanlış hissediyorumdur!!

Yanlış anlamışsın .Olay bu...

Bende halen 2 tane ve birtanesi de üniversitemizin resmi web sayfasında yönetici durumundayım, yani bahsettiğiniz' bir moda laf söyleme' hadisesi kesinlikle güdecek bir kişi değilim. Yanlış hissetmişsiniz :)

Yanlış anlaşılmadır, belirttiğiniz gibi yazılarda mimik kullanamadığımız için bu tarz bir anlaşılma olmuştur. Kalbinizi kırdımsa affola çünkü biraz sitemkar birkaç cümle kurmuşsunuz. İyi geceler diliyorum...

Metin Türkcan soloları gibi damara bağladı forum, olur böyle beyler sanal ortam burası, ki zaten forumda laf söylemeyecek bile bile kalp kırmayacak adamlar bellidir.

Koskoca firmalarin pazarlama reklam stratejilerini evinde oturdugu yerden elestirmek de her baba yigidin harci degildir.

Holdinglerde danismanlik sirketlerinde yillarini harcamis profesyonel yatirim uzmanlari, analistler varmis burada da haberimiz yokmus.

Muzik forumu sozde burasi. Muzik haric her sey icra ediliyor masallah.

progressiva demiş ki:
Koskoca firmalarin pazarlama reklam stratejilerini evinde oturdugu yerden elestirmek de her baba yigidin harci degildir.

Holdinglerde danismanlik sirketlerinde yillarini harcamis profesyonel yatirim uzmanlari, analistler varmis burada da haberimiz yokmus.

Muzik forumu sozde burasi. Muzik haric her sey icra ediliyor masallah.

Madem öyle diyorsun;

Yukarıdaki durumu belirtmek için 'baba yiğidi harcı' olmak gerekmiyor. Herkez fikrini yazabilir.Ayrıca;

Her baba yiğidin harcı değil derken .Bu foruma sadece müzik işi (amatör, profosyönel ,zevk için..)icrasının yanı sıra farklı donanımları olan insanlarında yeri geldiğinde fikrini yazması seni neden rahatsız etti anlamadım.

Benim pazarlama stratejı uzmanı olmam gerek !!!MEDİÐİ !!!gibi olabilme ıhtımalinide aklında bulunsun istersen.Şimdi ukelalık yapıp sana işimi ne okuduğumu nerde hangi görevde bulunduğumu yazmayacağım.Konusu geçti herkez kurallar çerçevesinde fikrini belirtti.

Yararlı yada farklı bakış açıları , olumlu ,olumsuz görüşlerini yazacağın yerde;

Kendi tabirinle' oturduğun yerden gereksiz polemik konusu yazıyorsun'

Ayrıca moderasyonu ben yapıyorum. korn_u17,AykanKK da bende Bu konu için tartışmak için senden izin mi isteyeceğiz!

Konu zaten bır müzik ensturmanı için yapılıyor. Salatalık satışının
üretim endeksindeki düşüşlerin gitar piyasasına etkisini mi konuşuyoruz.Alakasız mı bukadar?

İnsanlar hangisini alsam başlıklarında Bütçelerine en uygun, en iyi gitarı almaya çalışıyorlar.Markaların satış stratejileri sana yansımıyorsa paran çoksa, burda forumda parası olmayanlarda
var. Yanlışmı görüyorsun yazılanları sana ters mi ?

Olabilir onada saygımız var.Forum kuruluna şikayetini iletebilirsin!

Katalogda Metin Türkcan-Metaboy yazmışlar(meto değil meta).Eline eclipse vermişler.Bence signature gitar yaptıkları adamın en azından grubuna ve resimde elindeki gitara dikkat ederlerdi.

Acaba gitarın arkasında signature series damgası mı var custom shop mu?
Gitarı görenler belirtirse sevinirim. Ak ve kara organ durumları belli olur o zaman. ESP standart modelleri kadar piyasada custom shop ürünleriyle var olan bir firma. Parayı basınca yapıyor kısacası. Ha "gerçek" ESP Sign. gitar sahibi olarak bu da G. Lynch ile aynı kefeye konuluyorsa üzülürüm. Bu arada ESP Custom Shop ile "Pera Müzik" vasıtasıyla irtibata geçmek için kıçımı yırttım ama ne maillerime cevap ne de tatminkar açıklamalar. Ama maşallah süperler(!) bu konu da ayrı mesele.

Yazılanları okudumda konu signature gitar olunca farklı bir yerden yaklaşayım dedim. :)
Epiphone Les paul custom John Connolly signature gitarı ne kadar güzel gitardır.
Sustain manyağıdır. Tabi zamanında sevendust Türkiye'de pek bilinmediğinden midir dükkanlarda hiç rastlamadım.
Yazık ki zaten artık üretilmiyor. John Connolly sanırım Dean le anlaşmış.

Öncelikle Metin Türkcan'ı tebrik etmek gerekir, bir Türk vatandaşı olarak tebriğe şayan bir harekettir, bir başarıdır bu.
Pera Müziğe uğradığımda gitarın eski ve yeni hali ile karşılaşınca, "keşke yenisi de eskisi görünümünde üretilseydi" dedim,vintage hesabı.. bunun dışında dokunamadığımız için, herhangi bir fikir beyan edemicem. çok özellikli bir işçilik çarpmadı gözüme,zira tremolo ve neckteki manyetik dizaynı orjinal metoboydaki gibi değil,kasa ve stickerlar aynı sadece...Hazirandan sonra satışta olucakmış,1600 euro gibi bir fiyatı olucak(dolar da olabilir) koleksiyoner mantalitesiyle alıp eve konulabilir.

Merhaba,

ESP Metoboy Signature gitarların stoklarımızda olduğundan sizleri de haberdar etmek istedik. Gitarı denemek isteyen arkadaşlarımızı Kadıköy ve Tünel mağazalarımıza bekliyoruz.

Bununla birlikte, tüm diğer ESP signature modellerde olduğu gibi, ESP Metoboy Signature gitar da özel signature sertifika ile satışa sunuluyor. Sertifikayı ekte görebilirsiniz.

Metin Türkcan ve ESP Metoboy Signature'ın ESP Japonya web sitesindeki duyurumu için de aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
http://www.espguitars.co.jp/oversea/index_sig.html

ESP’nin tüm dünyada dağıtılan 2011 kataloğunda da Metin Türkcan ESP Metoboy Signature gitarıyla yer aldı. Kataloğun görselini ekte görebilirsiniz. Orjinal kataloğu mağazalarımızdan temin edebilirsiniz.

Ayrıca ESP Metoboy Signature, Nisan 2011 tarihinde Frankfurt’ta düzenlenen MusikMesse fuarında, ESP standında tüm dünyaya tanıtılmıştır. Daha fazla bilgi için:
http://www.peramusical.com/haberler.asp?nws=17

PERA MUSICAL INSTRUMENTS
www.peramusical.com
0 212 293 63 75

Dosyalar

• mtby sertifika.jpg
    mtby sertifika.jpg
    218.8 KB · Gösterim: 488
  • esp 2011 katalogu.jpg
    esp 2011 katalogu.jpg
    484.9 KB · Gösterim: 358
Zerre saygı duymadığım bir adama gitar yapan adamları tebrik ediyorum. Hani o gitarı ''metoboy'' un arkadaşları dışında da alıcak adam afedersiniz ama bir bilmem ne olsun gitsin. Tamamen para tuzağı. 1650 euro nedir yani. Adama sormazlar mı ayıptır arkadaş. 1650 euro ya öyle gitarlar alırsın veya öyle gitarlar yaptırırsın ki metoboy şaşırır. Cidden olmamış yani. Yakışmamış. Kaldı ki türkiyede ciddi anlamada o kadar sıkı gitaristler varken üzerinde metoboy yazan bir gitarı kim alır. Kaldı ki sen metoboy musun arkadaş. Tipi de bir hayli berbat. Git adam gibi gitar al ya. fender al gibson al jackson al gretsch al git adam gibi gitar al arkadaş. Git adam gibi esp al adamıda hasta etme.

Yahu anlamadım gitti neye bu hiddetiniz evde işler yolunda gitmiyorda stresi forumda mı atıyorsunuz. Adamlar gitarın reklamını yaparken ne desin g*t kadar bir killswitch var manyetiklerde bildiğiniz emg işte fazla özelliği yok gibi mi anlatsın adamlar ayrıca kaçınızın gitarında killswitch var sanki evde killswitch savaşı yapar bolluğunda konuşuyorsunuz. Ayrıca gitar 4000 tl eder mi edebilir alır çalarsın üstüne 4000 lik horizon 2 çalarsın belki bu gitar tonal rahatlık verdiği zevk bakımından daha üstün gelecek. Her konuya isyankar ergen gibi çıkışmayın be gençler bir tane konu dada güzel şeyler konuşulsun, bir mantık olsun.

Ülkemizde Signature gitar mantığı oturmamış gibi gözüküyor. Metin Türkcan'ı tebrik etmek istiyorum. Sanırım kendisine böyle bir teklif gelmişti diye hatırlıyorum. Çok gurur ve onur verici gerçekten.
Adam gibi gitar al napacaksın metoboy gitarı diyenlere ise, bunun birer kolleksiyon gitarı olduğunu belirtmek istiyorum tekrar. Zaten kendi isteğine, kendi elinin yapısına, kendi beklentilerine göre yapılmış bir gitar. Genel bir ölçü yok yani gitarda. Şahsen ben almam fakat, Rob Arnold Signature için geberir ölürüm neden ? O adama tapıyorum kahretsin ki. Bu yüzden de gider gitarını satın alıp koyarım başucuma. Mantık bu. : )

Yahu ne abarttınız !

Metin Türkcanı seven, sizin gibi gitar mekaniğini ,işi ,neyin ne olduğunu bilmeyen genç arkadaşlarımız için yazılmış bir açıklama yazısı 'killswitch' .Marka olarak ,bu gitarları satmak için geniş bir kullanıcı portföyü kullanmak istenmiş, Metin Türkcan gibi olmak isteyen, çok seven genç ,durumu olan arkadaşlarda buna dahil.

işin ne olduunu bilmeyen genç arkadaşımız 4.5 milyar para veripde esp almaz zaten alamaz sanırsam.esp nin hitap ettiği kitle de neyin ne olduğunu bilmeyen genç arkadaşlar olduğunu hiç sanmıyorum...

Gitarist olan, ne istediğini bilen gitarist kendisi için ne tip gitar gerektiğini bilir, parası varsa özel yaptırır, kendi toplar, ya da pahalı uygun bir model bulur satın alır, asla signature almaz. Belli bir soundun hastası olan, grubun delisi, ya da sanatçının fanı olan kişi de çok meraklıysa gider signature gitarı alır, normaldir. Ticaret işi böyledir, Metin'in de derdinde değildir. Hayırlı olsun, ama ben almayayım. Kaldı ki Malmsteen ve Satriani delisi olarak 10 gitarım var, ama hiç birinin signature modeli bende yok. Aynı soundları alacağım uygun fiyatlı ya da kendi topladığım parçalarla yaptığım gitarlarım var. 500-600 dolar edecek gitarlara 2000 Euro vermem.

Geri