Renklerin Anlamları

'Forum Meydanı' forumunda copadam tarafından 15 Ağustos 2004 tarihinde açılan konu

Senin rengin

1. Mavi

99.9%
  2. Kırmızı

0 oy
    0.0%
  3. Siyah

0.1%
  1. her rengin bir anlamı,bir etkisi var bence...benim rengim mavi çünkü özgürlük,hayat mavidir bence

2. bu ne bea mor bilem yok..

3. benim bildiğim dünyada tek bir renk var... (bakınız; nick)

4. Mor yok. Bir yerde daha sanırım renklerle ilgili birşey konuşulmuştu. Sitenin çoğu mor seviyordu. Gıcık oldum. Çünkü bende mor severim :p

5. SİYAH:İsyancı, bilinçsizlik, bencillik, bireycilik, kendini güçsüz hissedenler, öfke.
    KIRMIZI: Tutkuları, arzuları, ilgi çekmeyi sembolize eder. Maceracıların rengidir. Kırmızı tek başına mantıksız bir şeydir. Sadece cinsellikl içerir. Yüzeysel bir renktir. Neşelidir.
    TURUNCU:Lükse düşkün, kalabalıktan hoşlanan, yaratıcı, öncü, dışa dönük. Oyunculuğa yatkın.
    SARI: Zihinsel anlamda gelişmiş, yenici, hassas, aydın düşünen, entellektüel.
    YEŞİL: Doğa sever, üretken, amaç duygulu, yaşam arzusu çok,becerikli, çalışkan, şüpheci ve inatçı, tutucu. .kadınsı br renktir.
    MAVİ:İsyancı, eleştirici olanlar, eğitimli, mantıklı,kendine dönük,yeniliğe açık. İş yapmaktan hoşlanmaz.
    KAHVERENGİ:tutucu renktir. Çalışkan , üretkendir.
    BEYAZ:Kendini kontrol eder, yanlışlardan kaçınır. Yasalara uyar.
    GRİ:Ciddi renktir. Ama ciddiğiliğini öne çıkaramaz.

ve final.....

MOR:Mantıkla duygunun bir arada olduğu tek renktir. Kederli, yaslı bir havası vardır. Sık sık pişman olur. İçe dönüktür, gizemlidir. Özgürlükçüdür ve psikolojik bir yanı vardır. Güzel sever. Nevrotik rahatsızlıkları vardır.

Arkadaşlar biri konuşurken anca bu kadar not tutabiliyorum. Devrik ve saçma sapan cümleleri kafanızda toparlayın artık. He bir de şimdi okuduktan sonra kimse rengini değiştirmesin. Sahtekarlık yapmayın :D

6. e zaten tüm renkleri yazamamki sizde sevdiğiniz rengi söyleyin

7. mavi benim rengim.her zaman bana huzur vermiştir.özgürlüğü ve denizi hatırlatır. mavinin içe dönük insanların rengi olduğunu duymuştum zaten.
    ama moru ve siyahı da severim.

8. MAVI..niye??..cünkü denize ...icinde dalmasina..baliklara:)...gökyüzüne bayiliyorum..:)

9. siyah siyah siyah derim bu kadar başka söze gerek yok ki

10. Ne kadarda tarafsız(!) bir yazı öyle..

Siyahla mavi iyidir, gri de gayet şıktır..

Kırmızıya uyuz oluyorum ama..

Neyse ya renk renktir işte ne bilim, kırmızıya uyuz oluyorum diye domatesmi yemiycem sanki..

11. Tarafsız tabi. Bizim sınıftaki herkesin defterinde aynı yazıyor. Bazı şeyler yanlış gibi geliyor bana ama bunu yazdıran adam renk uzmanı resmen. Ha bir de zaten renk sevmek başka bir şey o renk giyinmek başka bir şey. Bunu da ısrarla söylerdi hoca.

12. benimki kırmızı çünkü bence kırmızı çok neşeli bi renk ayrıca tonlarına göre insanın duygularını çokii yansıtıo

13. az mı konuştuk be çico seninle maviyi,denizleri,balıkları ahh ahh :)...ama şunuda kesinlikle hatırlarsın....
    -'bir kova mavi bir fincan maviden daha mavidir'-(pablo picasso)...

14. ben hep sari rengini sevmisimdir kendimi bildim bileli cok hos bi renk bence...

15. siyah..kim ne derse desin..

16. bende sari diyorum kim ne derse desin :D :D :D

17. mavi (her tonu kabülümdür özellikle de lacivert derim ben yanında sarı da iyi gider:))

bide turuncuyu ile kahverengi yi de severim neden bilmem ama kahverengi sakinleştirir dinlendirir beni..

18. hoşuma gittiği için siyah..ama ben bilinçsiz,öfkeli,bencil ve kendimi güçsüz hisseden biri miyim şimdi?

19. ana 4 renk mavi,kirmizi,sari ve dörduncu neydi?

20. 4 yok. 3 tane

Bu Sayfayı Paylaş