Murat Kekilli ve Yolcuları

alp_khan demiş ki:
...ayrılıgın icine koydugu siirse komedi olmus

Gerçekten ya, o şiir ne ifade ediyor ki? Ayrıca, tarzı değişmiş, Eşşek Gözlüm ve Tomarza harici pek iyi olmamış, Daha önceki albümlerde, özellikle Yedialtı'da ritimler çok iyiydi, sololar mükemmeldi. Fakat Avara'da fazla iyi solo yok, ritimler tekdüze çalışılmış. Hayal kırıklığına uğradım...

murat kekilli gün geçtikçe daha da kötü gözükmeye başladı gözüme.. bunun nedeni de gerçekten çok sevdiğim ayrılık şarkısına yaptığı cover.. şarkı kötü olmakla kalmamış ( yukarıda da demişler ) o şiir ne be abi ?? :)

Şiiri bende komik buldum ne diim ama tam Kekilli tarzı olmuş :) Şarkılarının arasına böyle şiirler sözler falan sokmak adetidir kekillinin.Ayrılık şarkısındaki yorumuna şaşırmamak lazım kekilli'ce ancak böyle okunurdu.yine de severim kekilliyi iyidir,güzeldir,duygusaldır...

kesinlikle takdir edilmesi gereken bir kişi...sessiz sedasız müziğini yapıyor...müziğini çok sevmesemde kişiliğini çok beğeniyorum...umarım bu saflığını daima koruyabilir...

hakikaten ya.. bu adamlar niye gitarlarını çalmaz ki? Hadi Kıraç bazen çalıyor ama bir konservatuvar hocası olan Murat Göğebakan'ın ve bu işi gerçekten bilen Murat Kekilli'nin sahnede gitarını kullanmaması bir eksi olay bence.

yener demiş ki:
taviz verdiğini nerden çıkardın?

son albümünde darkadaşlar farkettiyseniz parçaların çoğunluğu slow.
tamam kekillinin daha öncede yapmış olduğu albümlerdede slow parçalar vardı fakat bu kadar değildi.mesela bir önceki albümde çılgın,usandım,su oldum(ismini hatırlayamadım) gibi parçalar vardı.taviz derken bunu kastetmiştim.

Geri