Arkadaşlar acil yardımm!!

'Elektro Gitarlar' forumunda cio_vai tarafından 5 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Selam arkadaşlar,

Ben Makine Mühendisliği öğrencisiyim ve hocamız bizden herhangi birşeyin nasıl üretildiği ve teknik özelliklerinin bulunduğu bir sunum hazırlamamızı istedi. Benim de gitar çaldığımı bildiği için bana gitar konusunu verdi:)

Şimdi ben gitarın nasıl üretildiğini, ağaçların , tellerin teknik özelliklerini , elektronik aksamları falan yani kısacası gitar hakkında herşeyi nerden bulabilirim acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü Pazartesi günü en azından bir giriş konuşması yapmak zorundayım...

2. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    Soruları hazırla hepsini cevaplayalım tek tek, sonra onları makale haline getir, en kolayı bu senin için.Kaçırdığın ayrıntı olursa da yine biz yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

3. nasıl üretildiğini görmek istiyorsan youtube a "gibson factory tour", "fender factory tour" falan bildiğin tüm markaları yaz bir dene, göreceğini görürsün. ağaçlar teller elektronik aksamlar falan uzun hikaye şimdi, başlı başına araştırma konusu onlar. sorarsan cevaplayan çıkar, veya özellikle gitarpedal.net'in başlık arşivine bir bak.

4. Teşekkürler arkadaşlar.. Can hoca maalesef o ayrıntıların hepsini istiyor.. Ama dönem sonuna kadar süremiz var, her hafta bi kısmını slayt olarak sunmayı düşünüyorum çok detaya inmeden.. Gitarpedala da bi bakayım..

5. O bilgiler toplanır, sorun değil. Bir ara msnden beni dürt, bir yardımım dokunur sana.

Bu Sayfayı Paylaş