Sonisphere 2011 Türkiye

http://sonispherefestivals.com/

"""Şimdilik bilinen 17-18-19 Haziran 2011'de İstanbul'da olacağı ve grup olarak kesinleşenin sadece Slipknot olduğu.. Bizimle aynı günlerdeki Yunanistan ayağı için açıklanan gruplar Iron Maiden, Slipknot, Mastodon, Gojira, Virus...

2010'da İstanbul'daki lineup ile Romanya'daki benzerdi, bizde cuma çalanlar orada Pazar çalıyordu vs. Muhtemelen bu sene de Yunanistan ile aynı durumu yaşayacağımızı düşünürsek headlinerımız Iron Maiden.."""

Ve kesinleşen bilgi, 19 Haziran 2011 günü, Küçükçiftlik park konser alanında tek günlük organizasyon yapılacak.. Iron Maiden, Slipknot, Alice Cooper, In Flames ve Mastodon sahne alacak isimler.. Detaylar bu sayfada 2-3 mesaj aşağıda...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sonisphere 2011.jpg

İlanda da görüldüğü üzere Küçükçiftlik Park'ta 19 Haziran'da tek günlük organizasyon..
Alanı büyüterek yeniden düzenlemişler.. ve Iron Maiden festivale tüm sahne prodüksiyonu ile katılıyor.. diğer gruplar Slipknot (co-headliner), Alice Cooper, In Flames ve Mastodon. Dickinson'lı Maiden'ı sahne önünden izlemek gerek..
4 Nisan'da satışa çıkan bilet fiyatları
Vip Teras - 520.00 TL
Sahne Önü - 295.00 TL
Normal - 148.50 TL
http://web03.biletix.com/etkinlik/MLSON/TURKIYE/tr

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten de 295 TL oldukça yüksek bir fiyat... ama karşılığında çıkacak gruplara bakınca da mecburen vereceğiz gibi geliyor, hele ki Iron Maiden ve Alice Cooper'ı bir daha görmek çok zor (gerçi 1998'de Dickinson'sız Maiden'ı 2 gün üstüste ortada, en önde dinledim ama bu ayrı). Motorhead'de Rock'n Coke'a geliyormuş... Bon Jovi vs derken bu sene konserlere iyi para bayılacağız, zor bir yıl olacağa benziyor... biri de şu AC/DC'yi getirse de seriyi tamamlasam, en çok istediğim bu :) Tabii bir de davetiye bulabileceğim halde iş yüzünden gidemediğim Roger Waters yeniden gelmeli :(

Mayis'ta Deep Purple,
Haziran'da Alice Cooper ve Iron Maiden
Temmuz'da Whitesnake ve Judas Priest, uzerine Bon Jovi, Motorhead

masallah cok guzel de keske yurtdisinda oldugu gibi bu isimleri guzel bir festival kapsaminda tek seferde izleyebilsek ulkemizde. Her birine ayri ayri bilet parasi, sehir disi ulasim git-gel, yedin, ictin, kaldin para mi dayanir 600 lira asgari ucret olan ulkede?

:'(

Purple ve Dark Tranquillity konserlerinin çakışması da ayrı bir konu. Kötü oldu gerçekten. Tüm bu grupları tek festival altında izleme ihtimali o kadar uzak ki, onun düşünü kuramıyorum bile.

G'NR'den beri bunca sene neredeyse tüm konserlere gittim, gidemeyip çok üzüldüğüm bir Rolling Stones, bir de Roger Waters var, bir de Tool ..(o zamanlar Tool'u pek dinlemiyordum, sarmaya başlayınca üzüldüm gitmediğime). 90'larda tek tük olan organizasyonların artık bu kadar çoğalması iyi de biraz da bıkkınlık yaratacak gibi... bunların arasında Radiohead, Porcupine Tree gibi bir iki grup görmek isterdim..

90'larda tek tük olan organizasyonların artık bu kadar çoğalması iyi de biraz da bıkkınlık yaratacak gibi...
Bence aslında önemli olan seçeneklerin artması. Ben de Porcupine Tree severim ve gider dinlerim ama şahsen sonisphere gibi metal ağırlıklı bir olayda onun yerine Anthrax görmeyi tercih ederdim.. Porcupine Tree veya Radiohead Rock'n'Coke'a daha çok yakışırmış gibi sanki..

Bilet fiyatlarindan sikayet edenler korkmayin

Gene yil Sonisphere sehne onunde bulunan izleyicilerin yarisindan fazlasi biletsizdi. Vodafone a hattini tasiyanlara bedavadan verdiler o biletleri hep. 420 lira vererek hayatimin gerizekaliligini yaptim. Ve alakasiz o kadar cok tip vardi ki suna eminim kesinlikle bedavadan giren cok oldu. Bu yil da aynisi olacaktir buna eminim

Bence aslında önemli olan seçeneklerin artması. Ben de Porcupine Tree severim ve gider dinlerim ama şahsen sonisphere gibi metal ağırlıklı bir olayda onun yerine Anthrax görmeyi tercih ederdim.. Porcupine Tree veya Radiohead Rock'n'Coke'a daha çok yakışırmış gibi sanki..
Tabi ki öyle, sonisphere'e gelmeleri komik olurdu zaten :) Bu sene "tüm" bu gelen grupların dışında Kuruçeşme'de sakin kafayla Radiohead veya parkorman'da Porcupine tree dinlemeyi de çok isterdim diyim açık olsun .. ama illa kafa iyi olacak :) Buna eşdeğer keyfi ancak 70'lerde Led Zep ya da Pink Floyd dinlemek verirdi herhalde..

Doruk denen rezil şirketin güvenlik (!) olayını üstelendiği bütün festivallerde görülecek şeydir bu! Bu kadar kötü üne sahip bir şirket ile organizatörler ne diye çalışır anlamış değilim. Adamların bir sürü vukuatı var.

Bilet fiyatlarindan sikayet edenler korkmayin

Gene yil Sonisphere sehne onunde bulunan izleyicilerin yarisindan fazlasi biletsizdi. Vodafone a hattini tasiyanlara bedavadan verdiler o biletleri hep. 420 lira vererek hayatimin gerizekaliligini yaptim. Ve alakasiz o kadar cok tip vardi ki suna eminim kesinlikle bedavadan giren cok oldu. Bu yil da aynisi olacaktir buna eminim

Çok öngörüsü yüksek biriymişim. Aha bunda da iron maiden sahneye çıktığında tüm kapıları açtılar, normal bilet alanlar sahne önüne hücum etti. Adam noluyo la burda diye yüklemiş veledini sırtına iron maiden izliyor. İçerisi bıyıklı dayılar doldu falan. Iron maiden burnumdan geldi 4-5. şarkıda çıktım konser alanından. Çıktığım kapıdan içeri insan yağıyordu.

Geri