Tarkan Gözübüyük

isterseniz eski elemanlardan murat net, sonra murat ilkan, metin türkcan, hakan utangaç ve istersen bide keçeye forum açalım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sevgili arkadaşlar sıradan 3. sınıf lise gruplarının elemanlarından bahsetmiyoruz.Yahut iyi gitaristlerin,basistlerin ,davulculardan da değil en iyilerinden bahsediyoruz.müzikle yakından ilgilenen arkadaşlar bana hak verecektir.Tarkan sizin sıradan bahsedeceğiniz bir müzisyen değildir.görmeye alışık olduğumuz tekdüze bir basçı hiç değildir.forumda yer alması için illa popülist olması mı gerekiyor?anlayışsız düz zihniyetli olmayalım...

_GuiTAriST demiş ki:
Evet sevgili arkadaşlar sıradan 3. sınıf lise gruplarının elemanlarından bahsetmiyoruz.Yahut iyi gitaristlerin,basistlerin ,davulculardan da değil en iyilerinden bahsediyoruz.müzikle yakından ilgilenen arkadaşlar bana hak verecektir.Tarkan sizin sıradan bahsedeceğiniz bir müzisyen değildir.görmeye alışık olduğumuz tekdüze bir basçı hiç değildir.forumda yer alması için illa popülist olması mı gerekiyor?anlayışsız düz zihniyetli olmayalım...
Yani türkiyede bahsettiklerinden başka başlık açmaya değecek insanlar yok mu? milletin sitemi, niye Pentagram? zaten Pentagram başlığı var.. Ben de Kaan Altan derim(Mavisakal) , Cem Devrim Dursun derim(Cenotaph), derim de derim..grupların hazır başlıkları varken niye yeni başlıklar?

scrotestical demiş ki:
_GuiTAriST demiş ki:
Yani türkiyede bahsettiklerinden başka başlık açmaya değecek insanlar yok mu? milletin sitemi, niye Pentagram? zaten Pentagram başlığı var.. Ben de Kaan Altan derim(Mavisakal) , Cem Devrim Dursun derim(Cenotaph), derim de derim..grupların hazır başlıkları varken niye yeni başlıklar?
Arkadaşlar:Tamam,her topluluğa ait başlık olabilir,topluluk ve üyeleri hakkında orada da yazılar yazılıp,çizilebilir;ama,bence burada Guitarist arkadaşım haklı;Tarkan Gözübüyük ismine başlık açılabilecek biridir elbette,tamam herkesin adına başlık açılır o zaman diyeceksiniz ama kendisi sadece bass-istliğiyle değil yapımcılığıyla ve kişiliğiyle de mükemmel bir insandır.Lütfen görüş ve yorumlara saygı gösterelim.Sırf çamur atmak için ya da sevmediğimizi ifade etmek için anlamsız ve imla hatalarıyla dolu cümlelerle doldurmayalım yorumlarımızı.Eğer bu başlığın kapanması gerekiyorsa forum kurallarını ihlalden kapanması gerekir BENCE.
Lütfen doğrudan insana yönelik saçma ve yapıcı olmayan,aptal ve b*ktan yorumlarla forumu kirletmeyelim,sevgili TARKAN abinin adını da...

kesinlikle hudubete katılıyorum adamın yaptıkları sadece pentagramla alakalı şeyler değil ki!!bahsettiğimiz insan pentagramla beraber 6 albüm yapmış,özlem tekin'in "kime ne"(1995),şebnem ferah'ın "kadın"(1996) ve "artık kısa cümleler kuruyorum"(1999),knight errant'ın "knight errant"(1999),turgut berkes'in "kara kutu"(2000),demir demirkan'ın "demir demirkan"(2000),mor ve ötesi'nin "yaz"(2003) ve "dünya yalan söylüyor"(2004),son olarak da teoman'ın "en güzel hikayem"(2004) adlı albümlerine prodüktörlük ve aranjörlük yapmıştır.hala bu başlık kapatımalı diyenlere sözüm yok!!

Pop ve pop-rock tarzı iyi sayılabilcek prodüksiyonlar yaptığı aşikar. Gel gelelim Türkiye'nin en iyi bas gitaristi olmak mı?!? Abartmayalım. Kendisine gelene kadar metal, rock ya da jazz çalan pek çok eli öpülesi üstad var, başta onlara ayıp olur.

Ancak Pentagram içindeki yeri ve grubun müzikalitesine olan katkısı elbette çok büyük ve saygıyı hakediyor.

Yine de kendisine ait Pentagram dışı bir albümü olmadığından ayrı bir başlık açılmasının gereksiz olduğu fikrindeyim. Tabii takdir yine forum yöneticilerine kalmış.

Evet,Tarkan Gözübüyük Türkiye'nin en iyi bass-çısı değil,bence de.
Pentagram'da yaptığı işler ve kişiliğiyle büyük takdir ve değeri hakkediyor.Baş olduğu yapımların pop-rock,rock aınıfına girdiği doğrudur;bu da onun seçimi ve kendini geliştirme süreci;katılıyorum Raikhor kardeşim.Başlığın kapatılması konusu da-ya da hiç açılmamış olması-kişisel görüştür,saygı gösteriyorum ve bu başlığa yıkıcı eleştiriler yazanların aksine böyle güzel eleştirileri yazan arkdaşlarıma ve Raikhor akrdeşime teşekkür ediyorum.

Geri