Bank Asya 1.lig

'Forum Meydanı' forumunda necroshine tarafından 18 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Muhteşem bir sezon yaşanıyor sanırım.Böyle bir çekişmeyi görmedim ben açık ara lige gelecek diye düşündüğüm Denizlispor şuan 8. sırada.

O P
    1. Boluspor 23 41
    2. Samsunspor 23 41
    3. Orduspor 24 40
    4. Ç.Rizespor 24 40
    5. Mersin İY 24 40
    6. Tavşanlı Linyit 23 40
    7. Gaziantep BŞB 24 37
    8. Denizlispor 24 36
    9. K.Erciyesspor 24 36
    10. Karşıyaka 23 29
    11. Adanaspor 23 25
    12. Altay 24 25
    13. Güngören Bld. 24 25
    14. Kartalspor 23 23
    15. Akhisar Bld 24 23
    16. Giresunspor 23 22
    17. Diyarbakırspor 23 10

2. 2. ligi ben de takip ediyorum zaman zaman. Pazar günü açıyorum izliyorum maçları parça parça. Aslında tribünü çok sağlam ve köklü kulüpler burada olduğu için ilgim canlı kalıyor ama ligdeki sportif çekişmeyi ve heyecanı da yabana atamayız gerçekten. Bu arada bir itiraf; ne Bank Asya ne de 1. lig diyemiyorum ben bu lige. 2. lig diyerek anlaşıyorum insanlarla. Teknik olarak yanlış fakat alışkanlık bu şekilde oturmuş.

Bolu ve Samsun 1. lig havasına girdiler ve taraftarları da her deplasmana gidiyor; iç saha maçlarını da tamama yakın dolduruyorlar. Karşıyaka yine büyük hüsran, bir de aylarca kendi sahasında gol atamayan Kartalspor var. Aylar sonra ilk gol geldiğinde çıldırmıştı maçtakiler. Aslında 2. ligin altındaki lig de çok çekişmeli ve orada daha sağlam tribünler var. Benim kuzenim bizim tribünü bıraktı, 2 senedir Sakarya tribününü kovalıyor ve her deplasmana gidiyor; onun sayesinde ben de bazen 2. lig maçlarına gider oldum. Adana Demirspor, Kocaelispor, Sakaryaspor, Göztepe, Mersin İdman Yurdu... Hakikaten gerek tribünleri gerekse camialarıyla bulundukları yerlere yakışmıyorlar; haketmiyorlar buraları. Üşenmesem de size fotoğraflar koysam; bizim 1. ligde unuttuğumuz konfetiler ve meşaleler var orada.

Kocaelinin Hodri Meydan'ı zaten her maç maratonunu dolduruyor ve hiç bir gerileme yok, halen daha harika bir tribünleri var. Her yere de en az 50 kişi gidiyorlar. Keza Sakarya tribünü de öyle. Mersin İdman Yurdu tribünü, Denizli'yi esir aldı 2 hafta önce; 1000 kişiye yakın gittiler, otobüs bulamadıklarını ve Mersin'de otobüs sıkıntısı nedeniyle bir sürü kişi kaldığını da söylediler. Adana Demir 3 hafta önce, hafta içi 500 kişi deplasman yaptı mesela Sakarya'ya. Pankartları da süper: "Selamun Aleyküm, Biz Geldik" ahaha. Umarım hepsi tez zamanda 1. lige çıkabilir; hepsini sever ve takdir ederiz fakat özellikle Kocaelispor'a ayrı bir sempatim vardır benim.

Kalbimde sadece Körfezim yatar
    Bütün gemiler ise körfezde batar
    Bu alemde kimse bağlamaz bizi
    Burası Basra değil İzmit Körfezi...

İyi oldu bu başlığın açıldığı. :)

3. Ben üzülüyorum taraftarı olmayan Bucaspo ligteyken Karşıyaka gibi bir klüp Bankasyada oynuyor.Duygusal davranıyorum ama Rizespor,Ordu ve Bolu çıkar umarım lige :)

4. Karşıyaka çıksa Altay çıksa Göztepe çıksa fena mı olur?
    Galatasaray-Fenerbahçe derbisinden daha ateşli daha kaliteli bir derbi görür millet
    peeeeh keşke olsa

5. Bucaspor'un taraftarı olmaz olur mu? Bucaspor'a o konuda gelene kadar bir sürü takım var benim 1. ligde gereksiz bulduğum. Tamam Göztepe ve Karşıyaka gibi tabii ki değiller ve olamazlar, ama yine deplasman yapan ve kutu gibi stadlarında etkili olabilen bir kesim var Bucaspor'da. Stad zaten semt stadı söylemine dünyada en çok uyan stadlardan biri, defalarca gittim oralara iyi biliyorum. :)

Kocaelispor, Sakaryaspor, Adana Demirspor, Mersin İdman Yurdu, Karşıyaka, Göztepe; mutlaka 1. ligde olması gereken takımlar bana göre. Ayrıca Bucaspor'un el yapımı pankartları meşhurdur onu da söyleyeyim, gerçekten fena işler çıkarmıyorlar ortaya. Adana Demir bu konuda baya önde ama Buca tribününün "Tanrı değilsin ama tapanların var", "Bucaladık Beyinleri" gibi el emeği çalışmaları var bir sürü.

6. Hadi ya valla bilmiyordum :) Mayısta gittiğimde öğreneceğim artık :)

7. mersin idman yurdu'nun tribününün sağlam olduğunu ilk kez senden duyuyorum emrah, sen dediğine göre doğrudur elbet ;)
    dediğin gibi şu anda süper ligde tribünü çok sikko takımlar var, saydığın tribünler süper lige yakışacak tribünler, sakarya-kocaeli süper ligdeyken de tozu dumana katan tribünlerdi, sakarya deplasman konusunda acaip iyidir, ben inönü'de bir tane deplasman tribünü boş sakaraya maçı hatırlamıyorum misal, her zaman tıklım tıklım oluyordu.
    adana demir ise süper ligdeki monoton tribüncülüğü öldüren ezber bozucu bir tribün olur, acaip renk gelir lige. adana demir taraftarı ideolojik olarak ta düzen futbol "seyircisine" fena ters gelir, adamların ne besteleri var, enternasyonale beste yapan adamlar :)

8. Re4L

Re4L

69
    0
    100
    Mersin dün yine yenildi . bu son haftalarda 2 tane agır yenilgi aldı.
    bu yenilgiler olmasa başı çekmeye adaydı :S

9. Dün olaylar günü oldu iki ligde de. Mersin 2000 kişi civarı deplase oldu helal olsun valla. Yenilmelerinin ardından da olaylar olmuş stad içinde ve dışında. Göztepe'de Ankara'daydı, 1000 küsür kişi gitmiş onlar da. Orada biraz daha ciddi olaylar olmuş, tayfadan olmasalar da Ankaragücü atkılı bazı elemanlar Göztepe tayfasına yüklenmeye çalışmışlar ama baya hüsran olmuş onlar için sonuç. :) Güçlü'lerden elinde satırla kaçan vardı diyor Göztepe'liler, ahah yani gülünecek bir durum değil ama güldüm ne yalan söyleyeyim. Ankaragücü tribünleri şu anda gerçekten çok karışık, yeni yetme tipler çıkmış baya sorun yaratıyorlar bu köklü tribüne. Zaten Göztepe'lilere salça olup kovalananlar da onlar olmuş. Göztepe'de MİY gibi 1-0 kaybetti ve büyük avantaj yitirdi. Her iki takım da 1 sene daha beklemekle-beklememenin eşiğindeler, sınıra dayandılar. Bakalım ne olacak. Yani tüm maçlar verilse takip edilir bu iki lig, abartmıyorum.

10. ankaragüçlüler ile göztepe ne alaka lan?
    göztepe hangi ankara takımıyla oynadı ki? ilk aklıma gelen ankara demir spor.

11. Bugsas mı ne, öyle bir şey. Göztepe, Ankara'ya deplase olunca Ankaragüçlülerden de karşılamaya gidenler olmuş kendi çapında; ama eski nesil tribüncüler veya Gecekondu değil... Çok karışık Ankaragücü tribünü yukarıda da dediğim gibi. Eminim oraya gidenlerin Göztepe'den yedikleri dayağa o tribünün gerçek emekçileri üzülmemiştir. Bu arada Mersin 2000 dedik ama resmen çıkarma yapmış adamlar, 5000 kişi filan varmış. Bu sene Samsun koptu gibi -ki her türlü hakediyorlar; şehir, takım, tribün...

12. Bugün Mersin İdman Yurdu'nun Kartalspor ile; Göztepe'nin de Çankırı Belediyespor ile şampiyonluk maçları var. Mersin kazanırsa Süper Lig'e, Göztepe kazanırsa Bank Asya'ya çıkıyor. Mersin'de stadyum baya önceden dolmuş. Göztepe 40.000'den fazla bilet satmıştı düne kadar, stadı doldurmaları kesin gibi. Koreo da hazırlanmış sanırım. İkisine de selam olsun, ikisi de hakettikleri yerlere gelirler inşallah. Köylere, kasabalara; kayboldukları arsalara deplasman yapan cefakar Göztepe taraftarının yüzünün gülme vakti geldi. Keza 29 senedir 1. lig hasreti çeken Mersin İdman Yurdu için de bu böyle. Allah utandırmasın ne diyelim, ülke olarak en üst ligimiz gerçek "camia"lar kazansın.

Şimdi, seneye Bank Asya'nın alacağı hali bir gözünüzün önüne getirin bakalım. Anladınız siz onu. : )

13. Göztepe ve Elazığspor yükseldi, haydin hayırlı olsun bakalım.

14. Re4L

Re4L

69
    0
    100
    Beklenen son sonunda gerçekleşti.
    Bank asya Şampiyonu --- MERSİN İDMAN YURDU ---

15. Re4L

Re4L

69
    0
    100
    Samsun'uda Sollarız,
    Kupayıda Alırız.
    ;)

16. Valla takip ettiğim kadarıyla hem taraftar hem de takım olarak en çok hak eden 2 kulüp çıktı. Bakalım play-offtan kim gelecek. Gaziantep Bşb gelmez inşallah. Bir alt ligin play-offunda da Sakaryaspor ile Bugsaşspor eşleşti yarı finalde. Diğer yarı finalde de Adana Demirspor olması lazım ama rakibi kim bilmiyorum.

17. Re4L

Re4L

69
    0
    100
    hayırlısı diyelim.
    Ben istiyorum ki bütün cografi bölgelerimizden takımlar bulunsun süper ligde.
    Misal ankara takımlarından 4 - 5 tane istanbul takımlarından 5-6 tanesi süper ligde olması tat vermiyor.
    Her coğrafi şehirden 2'er tane kulüp olsa bile yeter.
    Akdenizden Medical Park Antalyaspor ve Mersin İdman Yurdu oldu. iyi oldu güzel oldu.

18. [​IMG][​IMG]

Hoşgeldin Sakaryaspor, helal olsun size. 92'li çocuklarla yaptılar bu işi, koca bir şehir bütünleşerek.

Seneye Göztepe ve Karşıyaka ile birlikte Süper Lig'e inşallah.

"Kurtuluşa Kadar Savaş!"

19. "Kurtuluşa Kadar Savaş" sloganını kim kullanıyor? tatangalar mı?

sakarya'nın bank asya'ya çıkmasına ben de sevindim, hayırlı olsun kendilerine, seneye çetin bir bank asya bizi bekliyor.
    bank asya demekten her ne kadar nefret etsem de 1. lig dediğimizde süper ligle karıştırılıyor, illa adam sponsor ismi kullanmaya mecbur ediyorlar mendeburlar.

20. Slogan olarak kullanılıyor mu bilmiyorum da, pankartları var işte öyle. 2. fotoda orta katın en sağ tarafındaki pankart.

Donatmışlar tribünü ama en güzel pankartlarını getirmemişler yanlarında. :)

Bu Sayfayı Paylaş