My Morning Jacket

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Pepper_Keenan tarafından 19 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kentucky'den çıkma, Amerikalı bir Indie/Psychedelic rock grubu. Başlığını aradım, bulamadım. Rastlayan, haberi olan varsa buraya başlığın link'ini atıversin.

  1998'de kurulmuşlar. Altı stüdyo albümleri var. Bunların içinden en dikkat çekenleri; It Still Moves, Z ve Evil Urges olmuş anladığım kadarıyla. Z ve Evil Urges benim beğendiklerim. Evil Urges'ın bazı şarkılarında Dire Straits andırmışlar hatta bence ki; enteresan diyorum. Belki de çok pis yanılıyorum. Neyse ne..
  American Dad izlerken duymuştum bu adamları. Orada ana karakter Stan Smith, kızının konsere gitmesini engellemek isterken kendisini konserin içinde buluyor ve MMJ'nin müziğinden büyüleniyordu. Çalan şarkı da, şu an hastası olduğum şarkıları Wordless Chorus'tu. Hakikaten büyüleyici bir şarkıdır o da. Şuradan göz atabilirsiniz. (Zaten alttaki yorumlarda American Dad muhabbeti dikkat çekmekte.)

  Öhh, grup başlığı açmayalı yıllar olmuş. Sikko oldu biraz. Diskografi ve grup üyeleriyle bitirelim:

  The Tennessee Fire (1999)
  At Dawn (2001)
  It Still Moves (2003)
  Z (2005)
  Evil Urges (2008)
  Circuital (2011)

  Live'lar:

  Okonokos (2006)
  Live From Las Vegas Exclusivly At The Palms (2009)
  Celebracion de la Cuidad Natal (2009)


  Line-up:

  Jim James (Hormonlu Eddie Vedder)
  "Two-Tone" Tommy
  Patrick Hallahan
  Bo Koster
  Carl Broemel


  Bu adamların (özellikle Jim James'in) her şarkıyı duygusala bağlama gibi bir yetenekleri var bu arada. Hayatımda duyduğum güne en iyi başlatan şarkılardan biri olan, Bob Dylan'ın The Man In Me'sini şu hale getiren gruba ne diyeyim lan ben?!
   

Bu Sayfayı Paylaş