Oyunculuk

bu basligi acarken sitede oyuncu olma gibi planlari olan felan varsa burda konusabiliriz diye dusundum örnegin ben Sali gunu drama derslerim basliyo haftada bi gun ama okul bitince Amerika`da drama okumaya gidiyorum benden baska sitede chanson diye birisi var o da yakinda dersler almak icin Fransa ya gitcek burda iste oyunculuk hakkinda konusmak isteyenler varsa buyursun....

Ama geyik ve dalga yapanlar hic yazmasin bastan ve basligi bozmasin...

:) :arrow: cedrix'in bahsettiği chanson, buyrun benim
ben de cedrix gibi oyunculuk istiyorum
şu an için bu konuda eğitimim yok(yetenek var olur mu:))
seneye yaz boyunca fransa'da bir sahne sanatları hocası tarafındn aldığım burs sayesinde 3 aylık oyunculuk dersi alıcam,ardından kendim yazmış olduğum 3 senaryom var bunları nasıl hayata geçirceğimiz üzerinde
yoğunlaşıcaz ve olumlu bir girişim yapabilirsek eğitim devam edicek ve seneye burdaki okulumu dondurup fransa da kalıcam herşey eğitimde nasıl sonuç vericeeğime bağlı ve senaryolarıma tabi:)(gerçi yazdığım senaryolardan birini gönderdiğimde bu bursu aldım, diğer ikisi hakkında tam bir yorum alamadım. ama zaten benimiçin önemli olan uzun metrajlı olan.uzattım
var mı başka oyunculuk ya da sinemayla ilgili herhangi bir hayali olan?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
biz ikimizden baska kimse cikmazsa ikimiz götururuz bu basligi bi oyuncunun kariyere baslarken senaryosu varsa daha iyi olabiliyo örnegin bi film sirketine göturuyo birakiyo senaryoyu seviyolarsa film cevriliyo ilk filmde hem kendim yönetiyosun hem kendin oyniyosun yani Matt Damon,Billy Bob Thornton gibi oyunculari unle eden seyler yazdiklari senaryolari oldu bende yazmayi denedim cok iyi fikirler var ama yazmaya useniyorum :D

üşenme ya bak benim aklıma çok güzel bir söz geliyo hemen kaydediyorum bir yere bir alıntı geliyo aklıma hemen yazıyorum
bir görüntü çıkıyo sokakta karşıma çağrışım yapıyo ve onu tasvirlerle yazınca daha sağlamlaşıyo
yeterki başta kafanda bir taslak oluştur ve ona uygun parçaları bir aaraya getir
olmazsa senle ortak birşeyler düşünürüz birbirimizin düşüncelerini tamamlarken ortaya çok güzel şeyler çıkar benim kafamda çok şey var ama çok dağılmak istemiyorum yapalım biz senle bişeyler şşşşş:)

hehe beraber bi seneryo yazalim Ben Affleck ve Matt Damon gibi cikariz valla :D :D cidden usenmemeye calisiyorum aklima geliyo surekli ama aklimda yani hersey bigun yazacam hepsini biyere hafizam iyidir tutarim ben onca seyi aklimda :D ama simdi ne yaparsam yapiyim asil macera Amerika ya gidince baslicak burda haftada 1 gun 1 saat dersle pek bisey olcagini zannetmiyorum ama Amerika da 4 yil felan egitim görcem zaten daha 17 yasindayim ve 2 yil sonra gidiyorum 4 yilda okul oluyorum 23 ondan sonra oyunculuk kariyeri baslasin iste...

annemin kuzeni tiyatrocudur benim... iyi de oynar ama sadece tiyatroculukula sürünüldüğünün canlı bir kanıtıdır...

ben de başlıyordum bu sene ders alıp yapıp yapamayacağıma karar verecektim..
ancak ne yazik ki ses tellerimde nodül çıktığı,konuşmamın bile sakıncalı olduğu bir durumda bundan vazgeçtim.opera vokal tarzında şan dersleri alıyodum.onları da kestim. aaaah ah..umarım şansınız da açık olur arkadaşlar :D

madden_da_third demiş ki:
annemin kuzeni tiyatrocudur benim... iyi de oynar ama sadece tiyatroculukula sürünüldüğünün canlı bir kanıtıdır...
biz öyle tiyatro ile kalmicaz cok buyuk planlarimiz var :p ama ciddi olursak simdi caba hirs yapilcak bisey kendime guveniyorum...

CedriX demiş ki:
biz öyle tiyatro ile kalmicaz cok buyuk planlarimiz var :p ama ciddi olursak simdi caba hirs yapilcak bisey kendime guveniyorum...

hırslıysan emin ol yaparsın.
ismi lazım diil bi kanalın ismi lazım diil bi dizisinde 28 bölüm kadar rol aldım.ilk deneyimimdi.ve çok ilginç bi biçimde gelişti olaylar.hiç tahmin etmediğim gibi...ama olumlu yönde...
çekimler başlamadan önce kendimi çok kötü hissediyordum.çünkü çewremdeki hemen hemen herkesin az da olsa kamera önünde deneyimi vardı.önceleri "heralde bi iki bölüm oynattıktan sonra gönderirler" diye düşünmüştüm.ama istedikten,severek yaptıktan ve kendini gösterebildikten sonra amacına rahatça ulaşabiliyosun.daha sonraları beni de ön plana çıkarmaya başladılar.tabe bunu bana getirdiği eksiler de olmadı diil.mesela şööle:yoldayım,biri gelio "ya pardon siz ......... 'de oynuyosunuz dimi" diye soruyor.haa ööle valla oyum ben.sonra saçma sapan muhabbetlere girmeye başlıo falan...veya senin yanına çıkar amaçlı yaklaşanlar oluo.bize de rol ayarlasana falan die. bi de oynadığın karakter üzerine yapışırsa kötü oluo.türk milletinde bööle bi anlayış varya; bi oyuncuyu gerçek hayatta da ,oynadığı karakterdeki gibi sanmak ... :)
dilerim göstereceğin çaba karşılıksız kalmaz cedrix.

olamaz cok saol valla ben resmen kendimi yirtiyorum ingilizce konusunda yapacam diyorum umutluyum istersem yaparim diyorum ve olacak diyorum simdi geride kalan egitim ve bi rol alma olayi Amerika ya gidince neler olcak merak ediyorum ama insallah hersey cok guzel olcak tek istegim bu hayatimi ona göre endeksledim artik bigun olcak diyorum ama zamanini bilemiyorum...

geçen yıl tüm bir sene oyunculuk yapmıştım.. inanılmaz zevkli bi işti benim için müzikten sonra.. bu yıl devamını istedim ama sınavlar fln anlarsınız. işte.. ama yani yeteneği olan her insan mutlaka çok amatörce olsa bile denemeli.. ve şunu anladım insan oyunculukta kendini çok iyi tanıyor ve geliştriyo kültürel anlamda..

ve hala devam etmeyi düşünüyorum..

istemek başarmanın yarısıdır derler ya bu da o hesap cedrix. ama sen biraz yüksekten uçuosun sanırım,amerika falan :) bunun için de maddi bakımdan da güçlü olman gerek. eğitimini mutlaka al. bulunduğum ortamdan biliyorum ; eğitim almış adamla almamış olan o kadar fark ediyodu ki... bu arada giggle'ın da söölediği çok dooru oyunculuk kendini çok daha iyi tanımanı ve kendini geliştirmeni sağlıyor. sen bunun eğitimini al ve umudunu yitirme.hırsın ve sabrın varsa kolaylıkla üstesinden gelirsin.bu arada kusura bakma biraz öğüt verir gibi oldu ama kızmadın umarım.:p ben seni destekliyorum :)

benimki zaten maddi olarak sorun hic olmaz her zaman cebimde param olur maddi sorun olmaz ben zaten Amerika ya gidiyorum derken öyle gidip Hollywood a yerlesip bi tane menajer tutup rol almaya calismicamki burda okul bitsin Amerika ya 4 yil universitede drama okumaya gitcem ondan sonra Amerika ya yerlescem iste egitiminide alcam yani öyle köyden indim sehire hesabi olarak gitmicem Amerika ya ;) yani fazla yuksekten ucma nasil bilmiyorum ama benim planim aklima yatio yani sizce nasil bilmiyorum ama...

CedriX demiş ki:
cedrix biz falan:) şak bir yana
ben bazen sırf insanlar güler kızım ya bu kadar hırs yapma mütevazi ol diyorum ama yok olmıycam
yapmak istiyorum ve yapıcam (bu arada cedrix senden hala bir başlangıç yok ortak çalışma adına)
senin amerika da eğitim görmen çok büyük bir artın olacak zaten hatta benden daha iyi bir konumda olursan kıskançlıktan çatlarım:) ;)
sonuçta ben bu işi fransa da öğrenip ordan devam ettiricem ve tahmin edersin ki fransada bir şeyler yapmaya çalışan bir türk olarak epeyce zorlanıcam ama o bursu almak bile beni gaza getirdi bayağı
şimdiden fransızcayı tam takır öğrenebilmek için nasıl çabaladığımı bir görsen geçen sene sadece film repliklerini(kendi senaryolarımdaki) çevirmeye çalışıp az biraz öğrenmiştim ama burs veren hocam bunun saçma bir tembellik olacağını eğer iyi birşey yapmak istiyorsam ve bir türk olarak orda başarılı olmak istiyorsam çok iyi bilmem gerektiğini söyledi her ay telefon açıp ne kadar gliştirdiğimi bile kontrol ediyor

bu arada tavsiyelerde bulunan herkese teşekkürler
sandığımız gibi bir biz değilmişiz be cedrix:)

hehe ben orda yani oyuncu olma istegi var gibisinden söylemistim sendeki fransizca olayi bendede var ama bende ingilizce surekli gelistirmeye calisiyorum ama her guns surekli yeni kelime falan cikiyo hepsini ögrenmesi söylemesi fln uzun zaman aliyo :D :D ama yani nasil bi durumdayim hayatimda hic bisey icin bu kadar gaza gelmemistim hic biseyi bu kadar cok istemedim yani su an tek istedigim sey bu ve 1 yildir hep bu senaryo yazmaya baslicam ama benim burda okullar basladi bu yil baya agir sabah 8 aksam 5 yani dersler felan kafa kaldircak vakit olmuyo :( ama bende öyle bi gaza gelmis durumdayimki kimse hayatinda görmemistir böyle bi durum tabi buda bu hayal icin epey caba göstermemi sagliyo...

CedriX demiş ki:
valla bilmiyorum... o da bikaç dizide falan oynadı ama...

abi Turkiye de basariyo ulasmak harbi zor is ama Amerika da egitimden sonra Amerika da kalcam ne Isvec e ne Turkiye ye döncem butun hayallerim orda ben nasil chanson sende yada baska oyunculuk yapan birinde benim sadece oyunculuk diyince bile icim kipir kipir oluyo cosuyorum birden bu kadar baska biseyden zevk alicagimi zannetmiyorum...

oyunculuk...gidemediğim göremediğim yerleri gösterdi bana,hiç tanışmadığım,tanımadığım belkide hayatım boyunca tanıyamayacağım insanlarla tanıştırdı beni...ah be çok özledim sahnede olmayı...umarım en kısa zamanda yine tozunu yutacağım bol bol...ciğerlerimin buna ihtiyacı var gerçektende...

Geri