Clockwork Orange

bu filmi fazla beğenmedim ben....
konu mekan tipler kostümlere bakıldıktan sonra bir de yapıldığı tarihe bakılrısa yuh dedirten cinsten bir filmdir....
alex için de katılıyorum..en akılda kalan karakterlerdendir...
ama bu film pek sarmadı beni nedense....

sessiz bir takeshi kitano filmini tercih ediyorum :p

Marjinal olan her şeyin güzel olmadığına dair bir örnek bence bu film.
Şiddet ve seks gibi öğeler şaşırtıcı derecede çarpıcı kullanılmış ama ortaya beni tatmin edecek bir sonuç çıkmamış ne yazık ki.

kitabını okuyup da izlediim ve buna rağmen beni tek hayal kırıklıına uğratmayan film bu galiba.ee ztn kubrick'den de kötü bişey çıkması pek beklenmez hani.bazı eksikleri olsa da o kdrı da olur yani diorum daha ne yapsın.çok ii olmş bence!

Bu filmi izledikten sonra adını bilmediğim ama müzikleri tanıdık gelen Beethoven'a hayran olmuştum.Hele o 9.senfoni yok mu!!
Şimdi müzik öğretmeni olma yolundayım :))Filmde çok derin mesajlar var..İzlenmesi şart

Hem sanatsal hem de yarı müzikal olan, buna rağmen hemen hemen hiç sıkıcı olmayan süper bi film bence. Sanatsal filmlerin kaçta kaçı bu sürükleyiciliği yakalayabilir ki?

Kubrick'in "işte buuuuu" dediğim tek ve benim yek geçtiğim ayrıca hiçbirzaman dinleyebileceğimi düşünmediğim klasik müziği bana sevdiren film...
;)

Geri