Bestelerimi dinleyip yorumlarsanız pek sevinirm

şu an kulağımda blues pyramid var..fena değil..sanırım baroque dan daha hoş geldi kulağıma..oradaki temiz tonların bulunduğu kısmı pek sevmedim..aha fade outla bitti şarkı:)
şimdi de rüzgar duası başladı..güzel bir giriş:)hoş...bakalım nasıl devam edecek??..mmm..piyano nağmeleri hoş..ama clean tonu hala beğenmedim:)

neyse ekipman olarak ne kullanıyorsun???
bunlar nerede kaydedildi???mix te sorun var sanırım..bazı sesler olması gerektiğinden daha baskın..özellikle piyano..gitarı biraz geride bırakmış.işte elektrikli kısımda başladı..mm..icra hoş ama genel olarak tonlardan rahatsız oldum..ama şarkılar boş değil:)
tebrikler ve müziğinizin devamını dilerim:)
başarılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şu an kayıt kalitesini pek önemseyemiyorum..çünkü bunları kaydettiğimde bilgisayar berbattı çok deli bi bilgisayarla kaydetsem belki çok farklı olurdu..gitarımda vic esx yani türk malı bi de digitech rp-3 var pedal o kadar:)

valla Baroqee,Rüzgar Duası,Emotion,Son,Graveyard Suite,Blues Pyramid..vs dnlenebilir besteler:))

arkadaşlar iyi ya da kötü herkes dinleyebilen herkes lütfen dinlesin ve yorumlaasın,beğensin,sövsün,eleştirsin,bok atsın..:)

bekliyom lütfeniniz:)

Emotion adlı parçada enstrümanlar ayrı tempolarda çalıyorlar! Ona bir bakıver :) Anlayamadım neler oluyor. Mümkünse reverb koy, biraz gömülsünler kaynaşsınlar enstrümanlar.

Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
nienturi demiş ki:
bu arada vic gitarları süperdir:)ben de kullanıyorum da:)
nası yani?:))
ya benim vicle çok sorunum oldu bende severim kendisinide çok eşek sıpası bi gitardır..yani ilk aldığımda beyaz humbuckerlar vardı üstünde,süper ton çok az gürültü süperdi..sonra bar işlerine girdik studyoya filan gidiyoz bi baktım gitar hep çığlık atıyo manyetikten dediler..her yerde aynı şeyi yapıyodu ben de manyetiklerini değiştirdim..şimdi cort x2 manyetikleri var..fakat yine değiştirmeyi düşünüyom gitar çok rahat çünkü..floyd rose'u da süper..

atalay haklısınm:))
onu diğer dinleyenlerde söylemişti..ben bi hata yapmadım aslında bilgisayarın pisliği:))

eski bi beste zaten yeni versiyonlar olacak,ıslah edecem hepsini:)

arkadaşlar daha çok yorum saolun dinlediğiniz için çok teşekkür..melodik olarakta,aranjman yönünden de yorumlayın yani akılda kalıcı mı değil mi vurucu mu:)?neyse bekliyorum yorumlarınızı:)

Cok guzel

Slm arkadaslar,

dostum bence yaptigin muzikler cok guzel,en azindan muziginde baska birisinin esintileri yok. Zaten bestelerini guzel yapan da bu. Diger arkadaslarinin da dedigi gibi biraz senkronizasyon problemi var farkli sesler arasinda, gerci sen onlarin bilgisayarindan kaynaklandigini soyluyorsun.
Eminim iyi bir bilgisayarla super olur. Ses kartinin iyi olmasi yeterli zaten,latency ne kadar dusuk olursa - real time o kadar iyi olur.
Bende bi tane Les Paul var, kayit icin Line -in girisi yapiyorum cunku ses kartim gercekten cok mantar,midi portu nane. Aynen senin gibi digitech processor kulaniyorum ( GNX3 ) bir de bilgisayarda Cubase. Hepsi birlesince iyi birseyler cikiyor. Gerci ben daha cok yeniyim gitara. Ama muzikle 6 yasimdan beri ugrasiyorum, eger kaydettigin programda noise gate varsa onu kullan,farkli sesleri ayirt etmemizi kolaylastirir,onun disinda tebrik ederim,hepsi super.
Yeni bir bilgisayarla yapilmis olan yeni bestelerini bekleriz :)

See ya![/b]

teşekür ederim çağatay arkadaşım..:))

daha güzelleriyle tekrar gelicem tabi kayıt kalitesinin sonu yok:))

dinleyen ve dinleyecek olanlara,dinlemeyenlere,iplemeyenlere teşekkür etmekteyim:))

EternaLcRY demiş ki:
oha!:)

süper olmuş abi nası becerdin değişmeyen yer neresi:))

klavye değişik,manyetikler ne marka/model?,gövdeyi nası boyadın?çok süper olmuş:)

sadece gövde ağacı aynı kaldı...

desen çalışmasını burada and.ünv.de hallettim..çok zamanınmı aldı ve 2.kere böyle bir şeye kalkışır mıyım bilmiyorum çünkü cidden aylarca gitarsız kalmıştım.manyetikler şimdilik aynı ama bu hafta dimarziolarımı takıcam umarım:)
son 4 perdeyi JEM hesabı oydum (scallpoed) baya iyi oldu...
normal perde belirteç noktaları yeterince iyi değildi onun yerine kendim köpek balığı dişi modeli (ibanez işi) bi şeyler ekledim:)
bu hafta potansiyometrelerini de değitireceğim sanırım...
ayrıca üst eşik de bana göre iyi değil onu da sağlam bir teflonla değiştirip nihayi sürtünmeyi azaltmayı düşünüyorum...bu arada gitarımın akort kaçırma sorununun olmaması beni oldukça sevindiriyor:)

arkadasim, yorumum sert kacmasin ama durust yorum yapacagim. emotion adli sarki da enstrumanlarin tempo acisindan ahengi sifir. Bu sarkiyi yapip da bunu hic farketmedigini dusunemiyorum, o kadar bariz. Tabii eger, ben tempolari farkli yapacagim, deneysel takilacagim demediysen.
ayni sarkinin piyano kismi insanin canini sIkIyor, ayni uc akor sarki sonuna kadar gidiyor, insan biraz degisiklik bekliyor ama olmuyor. Sarkinin bitisindeki davullar da kulagimi rahatsiz etti.
barok daha derli toparli bir sarki. Melodi degisiyor falan, piyanolar daha duzgun, temposu daha iyi.
sololarin tonu bazen biraz fazla cirtlak kacti kulagima. Tabii tercih meselesi, yine de sololari begendim. Guclu yonunun gitar oldugunu dusunuyorum.
Su senfonisi ise vokale ihtiyac duyan bir parca gibi duruyor, begendim, alt yapisi hos olmus.
miksaj ve kayit kalitesi acisindan bir sey soyleyemem, baskalari daha iyi bilir o kismi. tabii genel olarak butun yazdiklarimi fazla kaale almaman iyi olur, profesyonel muzisyen degilim, rock yildizi, sanatci, produktor, organizator falan degilim.
kolay gelsin sana...

rpm demiş ki:
arkadasim, yorumum sert kacmasin ama durust yorum yapacagim. emotion adli sarki da enstrumanlarin tempo acisindan ahengi sifir. Bu sarkiyi yapip da bunu hic farketmedigini dusunemiyorum, o kadar bariz. Tabii eger, ben tempolari farkli yapacagim, deneysel takilacagim demediysen.
ayni sarkinin piyano kismi insanin canini sIkIyor, ayni uc akor sarki sonuna kadar gidiyor, insan biraz degisiklik bekliyor ama olmuyor. Sarkinin bitisindeki davullar da kulagimi rahatsiz etti.
barok daha derli toparli bir sarki. Melodi degisiyor falan, piyanolar daha duzgun, temposu daha iyi.
sololarin tonu bazen biraz fazla cirtlak kacti kulagima. Tabii tercih meselesi, yine de sololari begendim. Guclu yonunun gitar oldugunu dusunuyorum.
Su senfonisi ise vokale ihtiyac duyan bir parca gibi duruyor, begendim, alt yapisi hos olmus.
miksaj ve kayit kalitesi acisindan bir sey soyleyemem, baskalari daha iyi bilir o kismi. tabii genel olarak butun yazdiklarimi fazla kaale almaman iyi olur, profesyonel muzisyen degilim, rock yildizi, sanatci, produktor, organizator falan degilim.
kolay gelsin sana...
yok canım istediğin gibi yorum yapabilirsin..ağlayıp köşeye çekilcek halim yok yazcaz bi kenara daha sonra daha güzelleri yapılcak tabiki:)

dedim ya hasta olun,sevmeyin,tiksinin,bok atın,imza isteyin hepsi serbest:)

bence clean tonlarda biraz yanlış seçim yapmışsın soloların hoş ama kullandığın ton solonun ruhunu bozuyo gibi geldi ama çalışmalar güzel bence,en azından uğraşmak bişeyler üretip sunmak ve bizim görüşlerimizi almak süper ya..
tebrikler yeni projelerin olursa haberimiz olsun..

Geri