Bullet

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Traven tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bu grubu ilk dinlediğim zaman "Running Wild yeni albüm mü çıkardı lan?" Diye sormuştum kendime. Halbuki İsveç diyarından bir hardrock-heavy grubuydu Bullet. 80 ler retro rock dalgasına kendini kaptırmış "tribute to bilmemne" tadında bir başka grup işte demek suretiye biraz küçümsedim kendilerini o an ve de o günden beri pek takip etmemiştim açıkçası. Ama geçenlerde "Highway Pirates" albümlerini gördüm ve kapağı çok hoşuma gitti. Baktım fiyatı da fena değil aldım albümü. Bir şans daha vereyim dedim elemanlara. Bakalım belki de zaman içinde kendi müziklerini yaratmışlardır.

    [​IMG]

  BULLET - Highway Pirates(2011)​

  
  Ama açıkçası albümle aynı adı taşıyan açılış parçası ile birlikte biraz hüsrana kapıldım. Çünkü ben bir grubun müziğini başka ünlü bir grubunkine benzettiğimde biraz gıcık kapıyorum nedense. Herkes benim gibi hissetmiyordur elbette, yani bundan hoşlanan da vardır mutlaka. O halde dedim ki kendime bu albümü onlar adına dinleyeyim ve yorumlayayım. Bunları düşünürken ikinci şarkı başladı "Back on the road"... Bu ne dedim ya? Ben mi algıda s.ç.c.l.k yapıyorum? Acaba fazlaca hassas mı davranıyorum? Yoksa bu da AC/DC mi?...Açıkçası üçüncü şarkıdan hangi grup çıkacak diye merak ettim ve bunu öğrenmek için geçtim hemen "Stay Wild" adlı şarkıya ... Abartıyorum gibi gelecek ama buna da anında Accept dedim....Ve burada bıraktım dinlemeyi....Bir süre öylece kalakaldım....Ben adamları Running Wild taklitçiliği ile eleştirirken bunlar üç şarkıda üç farklı taklitle bana şov yapıp yetenek yarışmasının yeni yıldızına nazire yaptılar neredeyse!!!!

  


  [​IMG]
  babalar sert metalciliğin hakkını da vermiyor değil hani!​

  

  Evet albüm gerçekten enteresan. Bu tarz tribute tadı veren grupları seven müzikseverler için adeta biçilmiş kaftan. Hatta bi ara acaba bunlar adı geçen bu gruplarla düet falan mı yapmış diye araştırmayı bile düşündüm. Ama öyle bişey yok tabi. Vokalin parçalara göre değişen tarzı bana istikrarsızlık gibi gelse de beğenen çok kişi çıkacaktır eminim. Vokal-altı riffler, geçişler, soloların bütünlüğü ile müzikal olarak çok gaza getirici bir albüm olmuş.Zaten yukarıda saydığım grupları referans alırsanız daha dinlemeden, sıkılmayacağınız bir yol albümü olduğunu düşünmeniz yanlış olmayacaktır.

  [​IMG]

  Vokalist Hell Hofer şöyle demiş: "Heavy Metal i ya tam olarak, her haliyle yaşarsın ya da hiç!" buradan hareketle giymişler dar kotları, çekmişler deri ceketleri ve bildikleri, beğendikleri şekilde Metal yapmışlar. Ama olmuş mu? Olmamış mı? Ben bişey demiyeyim kararı her zaman olduğu gibi yüce Metal dinleyicisi karar versin. Ben size gene sadece youtube dan bir link vereyim. Yeni albümden yanlış anlamayın AC/DC değil... Bullet!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=3Um5vBRYawI
   
 2. Forumumuzda hakettiği ilgiyi göremeyen bu güzel grubun yeni albümü de çıktı. Adına açılmış başlık olduğunu gördüğümde yalanım yok çocuklar gibi sevindim. Aynı gaz devam ediyor bu albümde de.

  İçerik.jpg

   
  Son düzenleme: 14 Eylül 2014

Bu Sayfayı Paylaş