Kalem Yayın Hayatına Geri Döndü

'Forum Meydanı' forumunda Hellhound tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2005-2008 yılları arasında 8 sayı çıkaran Kalem Edebiyat ve Sanat Dergisi üç yıllık aradan sonra yeniden ve daha geniş bir ekiple yayın hayatına döndü. Görsel tasarımından çizimlere, fotoğraflara; düzyazılardan şiirlere içinde yer alan ürünlerin neredeyse tamamı özgün olan Kalem, tematik bir edebiyat ve sanat dergisi. İki ayda bir çıkarılan derginin Mart-Nisan 2011 sayısının teması “mutluluk”. Dışarıdan gelen ürünlere de açık olan derginin Mayıs-Haziran 2011 sayısının teması ise “tutku” olacak.

  Kalem, “derdini” internet sayfasında şöyle anlatıyor:
  “‘kalem’, tüketime karşı üretmenin, yok etmeye karşı var kılmanın, hiçliğin karşısında bir kimlik edinmenin çabasıdır. edebiyatın, bir yandan magazinel bir tüketim malzemesi, bir yandan birtakım ellerin kendi tekeline almaya çalıştığı düşünsel, entelektüel, kültürel bir güç göstergesi olarak sunulduğu şu zamanda, bir grup gencin zorlukla, emekle, işle var etmeye çalıştığı bir ‘insan kalma’ inadıdır ….
  evet, bizim bir derdimiz var. insanlarla, düzenle, zorbalarla, bir bütün olarak hayatın kendisiyle... bizler, çağın bize sunduğu hiçbir hazır kalıbı olduğu gibi kabullenmemeye çalışıyoruz. kafa yorarak, düşünerek, çalışarak, emek vererek, üreterek yaşadığımız zamana tanıklık etmek istiyoruz. dünü anlamak-bugüne tanıklık etmek-yarın için ‘iz düşürmek’... böyle özetlemiştik çabamızı. hala aynı çizgideyiz...”

  [​IMG]

  Kalem Edebiyat ve Sanat Dergisi’ni edinebileceğiniz satış noktaları;

  Ankara: Dost Kitabevi, İmge Kitabevi ve Turhan Kitabevi
  İstanbul: Mephisto Kitabevi
  Hatay: Yener Kitabevi, Hayyam Kitabevi ve Sergüzeşt Kitabevi
  Eskişehir: Adımlar Kitabevi, Dost Kitabevi ve İnsancıl Kitabevi
  Sivas: Aralık Kitabevi

  Bu iller dışında yaklaşık 15 ilde daha dağıtımı yapılan dergiye ulaşabileceğiniz yerler ve iletişime geçebileceğiniz temsilciler ayrıntılı olarak derginin internet sayfasında bulunmaktadır.

  Kalem, kısa sürede tükenen “mutluluk” sayısının ikinci baskısıyla yakında yeniden kitapçılarda olacak.

  İletişim için:
  İnternet sayfası: www.kalemdergi.com
  e-posta adresi: [email protected]
   

  Ekli dosyalar:

  • kalem.jpg
   kalem.jpg
   Dosya Boyutu:
   13.5 KB
   Gösterim:
   243

Bu Sayfayı Paylaş