Dip gürültüsü ölçümü?

Ses kartındaki dip gürültüsünü sağlıklı bir biçimde ölçmek için (frekans dökümüyle birlikte) kullandığınız software nedir?

Sanırım SEA Wave diye bir programdan screenshot yollanmıştı geçenlerde ama ne yaptıysam o programa ulaşamadım.

denoiser deesser desixer:) kullanmadan bu hum noise denen olayı yok etmenin yolu yok mu bir akg xxx model condenser bir digi02 ise bilelim boşuna gerçek sesi yakalamak için kasmayalım . var mı tecrubesi olan. yol göstersin

tşk.

bu gece ne güzel bu arada :)) prrrrr

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım benim sistemimdeki gürültü (-70db civarında ve tüm frekans yelpazesinde nerdeyse) makinamın tam arkasından çıkan kablo tv bağlantısından. Onu uygun bir zamanda kesmeyi deniyeceğim ama ondan önce sonucu detaylı görebilmek için bir programa ihtiyacım var.

bunun için bir program vardı ama kullanması zor ve adını hatırlayamıyorum.

wavelab mevcutsa boş bir audio kaydet.. sonra analiz et onu. sadece play desen gürültüyü faderlarda görmen mümkün zaten.

kayıttaki gürültüyü azaltacak pek çok etken var. crt monitörler, dimmer özellikli elektrik anahtarları, kablolama, ve tabi ekipman kalitesi, hepsi gürültüde rol oynuyor.

gürültü hakkında:
http://www.turkrock.com/ftopic408.html

Geri