Piyanist

evet etkileyici bi yahudi propagandasi, biktim be heryer bole film kayniyo,
"alman seytandir oburleri melektir" burdada oyuzden almani bi kasi suda bogarlar .... gereksiz artik bole filmler. ille alman diye bole alman asker irzina geciyo elalemin filan filmlerde, hatta exorcist the beginning de bile.

dünyanın en güzel filmlerinden biri.kadının yemeği yere döküldüğünde onu yerden toplamaya çalışması.bu sahne benim hep içimi kanatır.film i izlemekten nefret ediyorum ama izlemedende edemiyorum

Çok güzel bir film benim aklımda kalan en korkunç sahne, tekerlekli sandalyedeki herifi balkondan aşşağı attıkları ve giderken bir diğer adamı ezip bağırttıkları sahne...
Fena!!!

erinch demiş ki:
Çok güzel bir film benim aklımda kalan en korkunç sahne, tekerlekli sandalyedeki herifi balkondan aşşağı attıkları ve giderken bir diğer adamı ezip bağırttıkları sahne...
Fena!!!
evet ya o sahne benimde aklımdan çıkmıyor birde adamın yere dökülen yemeği yalayarak yemesi :( filmin sonunda alman askere üzülmüştüm..piyanistin elindeki konservesini bırakmayışı beni güldürmüştü çok etkileyici bir film mutlaka izlenmeli.bu tarz filmlerden hoşlananlara schidlerin listesi'ni tavsiye ederim

Chopin harikaydı ama "tavan arasına konserveyle çıktığı zaman çalan beethoven gerçekten tüyleri diken diken ediyor"Kaçıran farketmeyen veya önemsemeyen varsa şiddetle tavsiye edrim.(Adıda ay ışığı sonatıymış ne kadar doğru bilemiyorum)

efeklerin hiçbirşey olduğu,kurtuluşun duygysallığını kusursuz veren bir film.Ama sonunda o yardım eden alman kumandana çok acıdım ya...

Ne büyük bir yanılgı bu filmin tipik bir yahudi propagandası olduğunu düşünmek. Hatırlayın Alman generalinin(generaldi sanırım) elbisesi ile ben polonyalıyım diye dışarı fırlayan ve üzerine ateş açılan piyanisti. Neden bunu giyiyorsun dendiğinde verdiği cevap zaten filmin mesajını anlatmıyor mu?

filme yorum yapmıcam..izledim ama fazla ilgimi çekmedi her konusu bu yöne akan filim gibi nedense..ama konunun başlığına dikkatleri çekmek istiyorum... Piyanist (Pianist) -- Film...bu nasıl bişeydir ey yımırtaya can veren allahım bunu yazan arkadaş ne absürt biridir gerçekten tebrikler...piyanist yazmış birde dalga geçercesine pianist yazmış vede ayırıp filim demiş vallahi bravo...bence bu üçlü açıklamaya şöle devam etsin
Piyanist (Pianist) -- Film--İzleyin--Ben izledim--Çok duygusal Hele baş aktör çok yakışıklı...

Roman Polanski nin dier filmlerine bakinca hayrete düsüo insan. Bi apartman üçlemesinin(rosemary's baby-repulsion-the tenant), bi the fearless vampire killers 1n yaninda bu film çerez kaliyo. Ama yine de döktürmüs adam.

çok güzel bir filmdi bu gerçekten çok hoşuma gitmişti ama buraya yazmayua korktum biraz baksanıza her yazan atılmış siteden be ehueh

Evet en sonunda "ehh hadi Almanları da toptan harcamayalım" denerek konulan Alman subayı gözümden kaçmadı.

Geri