Piyanist

Soykırımı konu alan bir filmde bu kadar duygusallık olmalı zaten. Konusuna iyi kötü diyemem ama Adrien Brody'nin oyunculuğu muhteşem. Özellikle tavanarasında aç susuz kaldığı günlerden sonra Alman subayının gönderdiği pekmezi yediği sahne unutulmaz. Not: Adrien Brody bu rol için 1400 kişi arasından seçilmiş ve film için 15 kilo vermiş.

izledikten sonra ilk yorum: "allah kimseyi aclikla terbiye etmesin!! "

geyik bi yana bende cok begenmistim filmi...hala sahnelerin bazilarini hatirlayinca bi diken diken olurum yani

Müthiş duygusal, savaşın gerçeklerini bir de müzisyenin gözüyle anlatan, açlığın ne olduğunu belirten yine o arkadaşın baş rolünü aldığı harikulade bir yapıt.

Filmde yahudilere hiç acımıyyorum çünkü aynı şeyleri bugün filistinlilere yapıyorlar hatta berlin duvarının bir benzerini bile yaptılar.
İnsanlık olarak hakikatten ciddi bir günahtır hitler in yaptığı ona sözüm yok!
Filme gelince Adrian Broody tam bir yahudi gibi oynamış rolünü.Kendi ırkından insanlar savaşırken o bir fare gibi terkedilmiş yerlerde başkasının getireceği bir parça ekmeğe mahçup bir biçimde yaşıyor.
Film güzel bir şekilde 2.dünya savaşını gösteriyor bize beğenerek izlediğim bir filmdir..

Yahudi Soykırımını çok iyi bir şekilde anlatan bir film.
nedense 2. Dünya savaşı ile ilgili filmlerin hepsini sweyrettim çok ilgi çekici. ve aynı zamanda acı verici
Filme gelince sanki izlerken savaşı yaşadım Brody nin oyunculuğı çok gerçekçiydi.
Bu filmi izleyip beğenenlere Hayat Güzeldir (Life is Beatiful) u izlemelrini tavsiye ederim

Gerçekten olayın iç yüzünü baya iyi anlatıyo ama bir alman askerinin böyle bir merhamet gösterebileceğini hiç düşünmüyorum adrian brody gerçekten çok iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı bana göre.

Gerçekten olayın iç yüzünü baya iyi anlatıyo ama bir alman askerinin böyle bir merhamet gösterebileceğini hiç düşünmüyorum adrian brody gerçekten çok iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştı bana göre.

Bu yahudi soykırımı filmleri iyice kabak tadı vermeye başladı.Artık filmlerde insanlar resmen sıkılıyor izlerken.Son örnek spilbergin münichi ben bu piyanisti hiç beğenmedim fazla abartmışlar hem yönetmen hem senarist hele başroldeki kazmaya nasıl oscar verdiler hayret...

shadow_girl_77 demiş ki:
Yahudi Soykırımını çok iyi bir şekilde anlatan bir film.
nedense 2. Dünya savaşı ile ilgili filmlerin hepsini sweyrettim çok ilgi çekici. ve aynı zamanda acı verici
Filme gelince sanki izlerken savaşı yaşadım Brody nin oyunculuğı çok gerçekçiydi.
Bu filmi izleyip beğenenlere Hayat Güzeldir (Life is Beatiful) u izlemelrini tavsiye ederim

Evet eş konulu filmler ve bana göre çok da iyiler..
İzlemeye sıkılanlar izlemez olur biter ;)

Geri