2011 Ygs Şifreli Soru Olayı ?

'Forum Meydanı' forumunda eDDz tarafından 3 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Soruları internetten temin edip bu şifre olayını teyit etmek mümkün, matematikte sanırım 1 ya da 2 soruda yemedi benim indirdiğim kitapçıkta, fizik-kimya-biyoloji-türkçe nin cevabı sayısal olan sorularında da yedi. Böyle bir şeyin söz konusu olması, böyle bir durumun yaşanmış olması bile yeterli değil midir artık bir şeylere uyanmak için? Bu ülkenin gençleri 12 sene bir tarafını yırtıyor bu ygs-öss olayı için, daha kötüsü ne olabilir ki onlara göre? Hani nerede bu gençler?
   
 2. kusurluda olsa iyi-kötü herhangi bir torpilin,adam kayırmanın olmadığı bir sınav sisteminin de bu hükümet döneminde ırzına geçilmiştir! Artık kpss den 20 alan imamların atanmasından sonra üniversitelere de yandaş şakirt öğrenciler yerleştirilecek,bu açık.
   
 3. 12 haziranın ardından tekrar akp hükümeti tek başına iktidara gelirse bizi daha da zor günler bekliyor. Türk Lirasının iki yüzündede recep beyi göreceğimiz , kadınlarımızın peçe giymeye zorlanacağı , laiklik düşüncesini değil ağza almanın düşünmenin bile cezasının idam olacağı günler çok uzakta değil..uyan uyandır türkiyem..memleket elden gidiyor.
   
 4. o sorduğunuz gençler kariyerizm ve konfortizmin pençesinde uyuyorlar ve kendilerinin dürtüklenmeye ihtiyaçları olmadıkları, dürtükleyenlere kötü gözle baktıkları için uyanmaya da kararları yok.
  uykuda olmayanlar da devlet terörüyle ya işkence ediliyor ya da gözaltına alınıyor. bugün ösym'nin bu şifreleme hadisesini protesto eden dev-lis'liler gözaltına alındı.
  geçen gün ösym eski başkan vekilini dinliyorum, adam şu anda üst düzey çoğu yönetici kadrolaşmayla değiştirildi diyor ve akp'nin ösym'nin yapısını değiştirdiğine işaret ediyor. bugün açılan bir soruşturmayla ygs sorularının önceden belirlenmiş kitapçıklarla cemaatçi dersanelerin öğrencilerine verilmiş olduğu ispatlansa şaşırır mısınız?
  bilgisayarla bütün kız öğrencileri aynı sınav salonuna "tesadüfen" dolduran yazılım yukarıda dediğimi de gayet rahat yapar.
  memleketteki piyasacı eğitim ve sağlık sistemine şimdi de adam kayırmacayla yerleştirme eklendi, artık paralı olmak ta yetemeycek, akp'nin veya cemaatin mensubu olacaksınız her türlü işinizi görmek için.

  ali asker'in "eylem güzeli" diye bir parçası vardır ve birçok devrimci sanatçı tarafından da söylenir, özellikle sevinç eratalay mükemmel yorumlar. parçada geçen nakarattaki "yitik ülke" bizim ülkeye ne kadar uygun. bu aralar duyduğum her haberde bu parçayı çağırıştırıyorum şahit olduğumuz olumsuzluklarla
   
 5. Önce kpss şimdi ygs, bu ülkenin adaletine güvenenler açıklasın bakalım. Bas bas karşı çıkıyorsunuz ya laf sırası gelince ne oldu şimdi kendinizle çeliştiniz hey gidi günler hey...
   
 6. Önce kpss şimdi ygs, bu ülkenin adaletine güvenenler açıklasın bakalım. Bas bas karşı çıkıyorsunuz ya laf sırası gelince ne oldu şimdi kendinizle çeliştiniz hey gidi günler hey...
   
 7. en son kpss sınavında yaşanan rezaletten önce bir skandal daha vardı, o da polis okulları sınavı için soruların önceden piyasaya çıkması, birilerine servis edilmesi ve yine birilerinin haksız avantaj elde etmesi.
  polis okulu sınavında da en son kpss sınavında da yaşanan kopyadan da öte birşey, birileri resmen yine başka birilerine soruları veriyor, bunun adı kopya değil, adam kayırmacadır.
  geçen hafta yapılan ygs sınavında basit bir şifreleme yöntemi mi var yoksa daha ayrıntılı ve sistematik birşey mi var görücez, olay yargıya intikal etmişmiş, telaşa mahal yokmuş, egemenler böyle diyor. yargıya güveniyorsan bir yanıt alırsın belki ama ya yargı da şaibeliyse o zaman ne yapıcan be altan yine taşa mı sıççaz yoksa be altan?
   
 8. Bu Tunceli olayı ne şimdi, bir gözetmen nasıl eksik kağıt olmasına rağmen bunu tutanakta bildirmez, nasıl o kağıt orada kalır, o kağıt nasıl bir değerlendirmeye tabi tutulacak ya da tutulacak mı. Lanet olsun ya, Erasmusla gitmişken kaçak olarak Avrupa' da kalasım var yemin ediyorum. Nereye baksan bok arkadaş, nası salak nası kör nası mal bir millet tüm bunlara rağmen oy verir bu şerefsizlere anlamıyorum, 1 torba kömüre değer mi insanın tüm okul ve sosyal hayatı, aile hayatı, sağlığı, adli hakları, şerefi, namusu. Yazık.
   
 9. Hala "Bize güvenin" diyen Nimet Hanım?
   
 10. önce kpss şimdi ygs diosnuz da,eğer sınavın adil,hilesiz yapıldğı ortaya çıkarsa ne diyeceksinz? hemen saldırmayın arkadaşlar.Ygs sınavından siyasal rant sağlamak isteyen 1000000 kişi var.Bakalım eğer bu sınav temiz çıkarsa ne diyecekler.
   
 11. Sınavın temiz çıkma durumunu sağlayacak olan irade, bu sınavın zaten şaibeli olmasını sağlayan kişi ve kişiler mi yoksa gerçekten ülkemizde olduğunu görmesek de inandığımız adalet mi ? Soruları indirdim, kendim karşılaştırdım, kendim denedim. Buna tesadüf derlerse bu halkı salak yerine koymaya çalışmaktan öteye gitmez.
   
 12. Valla ne güzel hayat, adil çıkmadığı aşikar, adil çıksa da yine de tavrım aynı olacaktır, önce eğitim kafasının değişmesi şart. Sadece kopya skandalı yok bu sınavda, daha ortaya çıkmayan bir ton olay var. Artık insanlar para için şereflerini satacak durumuna geldiler ya ona yanarım.
   
 13. önce haremlik-selamlık uygulaması daha sonra da belli bir şifreleme yöntemiyle soruların cevaplarının bulunması, bugün de mod-medyan sistemiyle cevapların yerleştirilme durumundan bahsediliyor. bütün bunlardan sonra bu sınavın adil, hakça olabileceğini düşünmek ya gerçek anlamıyla saflıktır ya da akp bürokratları ve bakanlarının şu anda içinde bulunduğu kıvırma, geçiştirme, örtbas etme hallerindeki yandaşlık durumudur.
  bu gibi sınavlardan kimler rant elde ediyor, dersanecilik sistemi, eğitimin içler acısı durumu gibi konular ise bambaşka tartışma konuları, onların yeri apayrı, şu anda konu ygs'ye sokulan hile hurda.
   
 14. Size birşey söyleyeyim.Hafta sonu açıköğrt. sınavları vardı. Şişli de girdiğim bir teknik meslek lisesinde çıkışta merdivenden inerken duvarda bir yazı gördüm. "Erkek öğrencilerin bu merdivenleri kullanması yasaktır". Bu nedir?
   
 15. Ne denebilir ki?
   
 16. Tüm soruşturmalarda söz yargıda karışmayız diyen siyasi iktidar, yargıya intikal eden bu olaya ne güzel karışıyor değil mi! Biz gayet datmin olduk ösym başkanının açıklamasından falan fişmekan bir sürü açıklamalar. Yahu ösym başkanı bile söylediğine inanmıyorken siz nasıl datmin oluyorsunuz. Yangından ne kaçırıyorsunuz da hemen üstünü örtmeye çalışıyorsunuz. Yargıya bir müdahil olmayın bakalım, söz artık yargıda, yargının kararlarına saygı duyun daha önce duyduklarınız gibi...
   
 17. Arsız Ösym başkanı hala yerinde yapıştı o koltuğa...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş