Orhan Atasoy

yaklaşık 10-12 yıl önce böyle bir adam vardı.Daha sonra Teoman ın coverladığı Gemiler le meşhur olmuştu.Mükemmel bir klibi vardı. Sonra ne oldu bu adama. Akıbetini bilen var mı?

Gerçekten hiç ses seda yok..adını unutmustum ama en son Drem tv de Gemilerin klibini görmüstüm....Gerçekten güzel şarkı ama klipte şu ağlayan kadın sinirimi bozdu...

orhan atasoy (ayi orhan, asit orhan vb.) birkaç yilini yurtdisinda geçirdi. sanirim türkiye'ye döneli 1 yildan fazla oluyor ama müzikle ilgili bir girisimi oldugunu sanmiyorum.
elinde eski-yeni çok miktarda sarki var aslinda. benim dinledigim bir kisminda onno tunç, garo mafyan, akay temiz, fuat güner ve özkan ugur yer aliyordu - 30 küsür yillik parçalardi.
umarim yakin zamanda o halleriyle, bozulmadan bize ulasir o parçalar.

evet , ben ilk gördüğümde dumur olmuştum abi/abla limanda yavaş yavaş süzüle süzüle gidiyo. bi yandan şarkıyı söylüyo , bi yandan dökülüyo. süper klip di beaa......

Levent, Acid Orhan'in Turkiye'ye geri dondugunu bilmiyordum. Bir ara adliye ile bazi sorunlari vardi diye hatirliyorum ;)
Bayagi bir zaman once New Jersey'deydi telefonlasmistik.
Iyi bir muzisyendir, eskiden Star 88'de cok guzel program yapardi Kerim Capli ile filan :)

çok zaman geçti valla hatırlamıyorum...tek hatırladığım bi kanalda gecenin bir yarısı ardarda yayınlanan klipler arasında geçtiği....sözleri "atlayalım gidelim motora ..özgür olalım.." filan tadındaydı...öyle bişi işte..

Namı değer acit orhan şu an bildiğim kadarıyla ABD de new yorkta yaşıyormuş.Ayrıca gemiler klibinde oynayan o değil sadece son sahne görükecekmiş güldüğü için o sahneyide çekemişler yani klipte yok ama seyyal taner filan vardı klipte yanlış hatırlamıyorsam

orhan atasoy çok önemli bi adamdırki mesela turkiyede ilk video klipleri çekmiş adamdır ve gemiler ile motor aşkı klipleri müzik dünyasında klip denen şeyden bi haber olan insanları klip çekmeye yöneltmiş bunula müziğin görsellikle de çok iyi bi şekilde desteklenebildiğini kanıtlayan bi müzik üstadıdr ...

hah işte "motor aşkı"..oydu parça...gerçi "gemiler"in klibiyle mukayese kabul etmez..belli ki dar bir bütçeyle çekilmiş...sağlık olsun...klip mi vardı memlekette o dönem???..gemiler'in klibi resmen devrimdir..millet bihaberdi olaydan...ha bi de gemiler'in sonuna doğru gitar çalarken görünüyor orhan atasoy....

Geri