Emg manyetikleri nasıl bilirsiniz ??

merhaba ben emg - 81 almayı kafasına takmış fakat emg sine kavuşamamış bir insanım en kısa zamanda inşallah elimde olacak ama
birde size danışmak istedim.emg kullananlar kullanmayanlar emg manyetikler hakkında yada emg 81 hakında neler biliyorsunuz neler düşünüyorsunuz???

Emg gerçekten çok iyi bir manyetik.Çok güçlü. Sanılanın aksine distortionda daha fazla cızırdama değil bu güç. Cleanleri de güzel. Yani dolgun bir drive'a sahip olmuş oluyorsun emg ile.

Güzel bir manyetik bunun hakkında çok yazıldı çizildi. Forumu bir araştır derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
valla benim düşüncemde aynı acağip bir dolgunluk var sesinde yani bazı insanların yorumları genelde "emg sitesindeki kayıtlara bakma onları devasa aletlerle kaydediyorlar" diyorlar ama bu farkı anlıyabiliyorsun.bir saymour duncanla arasında çok fark var güç olarak ayrı bi müzik rengi inanırmısın emg nin sitesinde indirdiğim o demoyu defalarca dinledim ama dinliyesim geliyor o sesi muhteşem bişey

• Konu Sahibi Konu Sahibi
birde bu manyetiklerin temin edilmesi gerçekten zor
çoğu insan almak istiyor ama genelde yurt dışından getirtmek gerekiyor kimse bu kumarı oynamak istemiyor haklı olarak ben bi arkadaşım fesilesiyle almanyadan getirticem ama şans işte olmayada bilir olmassa ortada kalıcam ve istediğim tonlara ulaşamıyıcam buna bir çare bulunması gerek ayrıca malum bir müzik market getirtecekti ama o da anlaştığı şirketle bozuşmuş sanırım getirtemiyor yani türkiyede bulunmaz bir manyetik.neden dünyada bu tür tanınmış markalar türkiyede satılmıyor esp gibi markaları türkiyede bulamıyoruz
insanlar istemedikleri gitarı almaya zorlanıyorlar bunun nedeni bilmek istiyorum

Aslında aradığın manyetikler zuhal müzikte mevcuttu(bir zamanlar)
Fakat fiyatları pahalı olduğu için çalışanlar onları birer birer satmaya başlayınca takımlar bozuldu. :kaydim
Eğer sağlam bir araştırma yaparsan
zuhal müziğin istanbuldaki pro shop ve
merkez mağzasından eşleştirip takımı kurdurabilirsin. :fikrimvar

Ben 4 senedir felan EMG 89-a kullanıyorum (2s -1h)
İbanez 507 gitara monte ettim ve yamaha dg stomp ile
şahane tonlar yakalıyorum.
Aktif manyetikler olduğu için gerçekten güçlü manyetikler.
çok sert sonlar yakalıyabilirken. :metalhead
İyi ayarlarla çok yumuşak tonlarda yakalama imkanın var. 8)
Clean tonları ise özellikle singlelarda şahane :dans
tabi gene kullangığın ekipmanla kıyaslanır. :bilmem

Bu arada EMG manyetiklerin bazı modelleri
örn:89a Altın sarımdır
buda ne demek?En iyi iletken altındır.
bu nedemek :?:
Bu yüzden bukadar güçlülerdir.
Unutmadan emg manyetiklerin en önemli bir özelliği ise
-desibel olayı yani dip gürültü olayı - bilmem kaçlarda
YAni boktan topraksız bir gitara bile taksan
mükemmel sonuçlar alıcağını unutma :!:
kullaklarınla duyunca şaşırıcaksın 8O

Uzun lafın kısası:
Uzun zamandır kullanıyorum ve çok memlunum. ;)
:elsalla

Bende çoğu insanın aksine sitedeki aktif manyetik seslerini duyunca şaşırdım hiç öyle sert bi ses gibi gelmedi yani istediğim gibi gelmedi Kayıdı olan falan koysa pek iyi olur. Ben özellikle Jackson DKMG almak istediğimden pasif manyetikleri nasıl onu merak ediyorum sesinin duyabilceğim bir site bilen var mı acaba ?

Aktif manyetiklerin bas ve tizleri artıran potlara birkaç desibel eklemesi dışında bir yararı yok. Hiç gerek yok aktif sisteme. Prosesörler her işi yapıyor zaten.

Prelektro demiş ki:
Bende çoğu insanın aksine sitedeki aktif manyetik seslerini duyunca şaşırdım hiç öyle sert bi ses gibi gelmedi yani istediğim gibi gelmedi Kayıdı olan falan koysa pek iyi olur. Ben özellikle Jackson DKMG almak istediğimden pasif manyetikleri nasıl onu merak ediyorum sesinin duyabilceğim bir site bilen var mı acaba ?

Söylediğim gibi herşey tonlamaya bakar eğer
-''aktif manyetik aldım şimdi süper sert bir ton çıkaracam heyoo'' diyipde...
B..ktan bir pedal veya sistem kullanırsan başaramassın.
Müzik ekip işidir unutma (veyada ekipman) ;)

Aktik manyetiğin özelliği pasif manyetikten daha hassas biçimde ton yakalama özelliğidir.

Aktif manyetiklerin bas ve tizleri artıran potlara birkaç desibel eklemesi dışında bir yararı yok

Eğer aktif bir gitarın varsa tabi birde pasif
prosesine tak bakalım aynı değer ve ayarlarla eminim farkı daha iyi anlarsın. ;)

Kolay gelsin...

Ne prosesörüm ne de aktif gitarım var ben ezik büyüdüm böhühü :)

Ama tahminim emg li bi gitarı boss mt-2 ye bağlasak çığlıklar atmaya başlar herhalde ?

valla atalay iyi bilir böle şeyleri ama... :) neyse bana kalırsa ben de pasif derim, aktif diye daha fazla para harcamaya göre daha mantıklı geliyor bana. ton yakalamak denmiş ama insan gitarını tanıyınca istediği tonu anında yakalıyor, aktif olması değiştirmez...

Müzik zevk ve renktir.
Ama artık kült olmuş bazı şeylerde vardır tabi..
Bunlar göz ardı edilemez.

Gitarını tanısan bile ton yakalamak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir.
Şöyle bir konser performanslara bakarsan (Virtiöz)

Adamlar boşunamı apartmanları dikiyorlar 8)

Emg'nin bana göre en büyük avantajı dip gürültüsünün -90 db civarı olmasıdır. Duyup duyabileceğiniz en temiz manyetiktir. Ayrıca tuşeye olan duyarlılığı sayesinde gitar çalımını çok kolaylaştırır. Sound ise her yöne doğru çekilebilir. Yani bazı manyetikler gibi karakteristik bir sesi yoktur.

Benim gitarımın birinde emg-81 var. Ve o gitar benim en iyi sahne gitarım. Markası da stager :) Sahnede en iyi hep emg'dir. Evde ise iş değişebilir zevklere göre.

Arkadaşlar silin kafanızdan aktifler pahalı pasifler ucuz mantığını. Al! kıvılcım müzikte 100$ Dimarzio manyetikler. Ben "emg-81'i" "90$'a" aldım. Yani bazı şeylere önyargı ile yaklaşmamak gerek. Önce bir kullanın deneyin.

beyler bende ki washburn x10 gitarda. 2 single+1 humbucker var. humbuckerimi bi emg81 ile değiştirmek istiyorum bu gitarda adam gibi performans alabilirmiyim.death,heavy,black çalıyorum.

EMG-KH20 modeli senin işini görür.
Ben 89-a modelini 330$ a almıştım 4-5 sene önce
Şuan ki piyasayı bilmiyorum ama
manyetiklerin gitarından daha pahlıya gelicek gibi gözüküyor :D
Ben derimki bütçen varsa öncelikle gitarını değiştir.Tabi gitarından memlunsan yapılmayak birşeyde değil.
Hadi bakalım
Kolay gelsin ;)

Zevk ver renk meselesi. Ben sahsen denedigim EMGlerin hepsini (81/85 Single coiller bir de SA'mi neydi) cok duz buldum. Yani telin yarattigi tiniyi kaybettirecek kadar duz ve yavan buldum.

Ilk kez 91 senesinde denemistim, Ekrem guc bela bulup takmisti benim gitara. Nefret ettikten sonra onun yerine X2N takmisti, ki alti yedi sene orada kaldi o X2N.

Neyse zevk renk meselesi. Sadece EMGleri sevmeyen insanlar oldugunu da bil, o acidan yazdim bu mesaji. Yoksa birisi sever birisi sevmez bana ne, hava hos yani.

B

DrB,

Senle bir ara baya bir agresif tartışmıştım bu konuyu hatırlıyorum :) Hiç gerek yokmuş, şimdi diğer gitarımda INF1/2 var pasifler ve gayet de memnunum, pasifin tadı özellikle alnico'ların bir başka oluyor cidden...

Ama bambaşka tatlar. Yeri geliyor INF'ler lazım oluyor yeri geliyor EMG lazım oluyor. Şimdi bu konuda daha açık fikirliyim...

şöyle özetlemek istersem
yukarıda yazan arkadaşlara saygıyla ilaveten
yanda gördüğün resimdeki gitarda bil bakalım hangi manyetik var
emg 81 metal camiasında kirk abimizdende gelen bi sebeble şaşalı bi yere sahiptir en güzeli bi metallica konsaeri izle sonra hiçbir tereddüt yaşamadan alacaksın
bende alacam inşalah yakında
sevgiler...

ben de yamaha pacifica 812W üzerinde SL-20 (Steve Lukather seti; 85-HB, SLV, SLV ) kullanıyorum ve amerikadan gelen bir arkadaşım getirdi, internetten aldığı için acaip de hesaplı oldu. üstelik gitarda bulunan seymour duncanları da satınca süper oldu :) karakteristiği, çıkış gücü ve temiz tonları çok güzel manyetikler. ayrıca distortion'a abanınca bile telin tınısı farkediliyor. pasif manyetiklere oranla aslında çıkış daha güçlü değil, bu güç preamplili olmasından kaynaklanıyor. X2N gibi manyetiklerin ise mıknatısları çok güçlü olduğu için tremolo kullanırken (özellikle dive yaparken) çatır çutur manyetiğe teller yapışır. bir de çok yakınlaştırılırsa manyetik, entonasyona bile etkide bulunabiliyor, malum teli kendine çekiyor meret. EMG bu sebeplerden dolayı çok güvenilir bir marka bence. temiz, kullanışlı ve her yola gelen bir manyetik. tavsiye ederim :)

...

Ibanez Rg-270 Dx'in üzerinde ön humbucker olarak America'dan getirttiğim Emg-81 ile uzun 1 süredir beraberim...
Mükemmel...
Hz yükseltiyor resmen manyetik,iyi 1 batarya pilde takarsan 3000 saat ömrü var dalganın...

Geri