Yavuz Çetin'in Kullandığı Efektler Hakkında ??

proco rat distortion, cry baby wah wah,electro harmonix mistress flanger,big muff, hepsinden adım gibi eminim.

bir gun "dunya" yi dinledim yaw kim bu adam dedim....
simdi gece gece kalkip dinlemem lazim gaza geldim ...
birde baskasi olma kendin ol buyle daha guzelsin demis sair in biri , :)
kendi tonunu yarat seni gitarist saysinlar , baskasinin kini calma yigit sansinlar :) ne ata sozu oldu ama

en güzel tonu eren kömürlü çıkarır ancak.

şaka bir yana,bu adamın tonları cayır cayır.yani çaalrken kendisinin de müthiş bir zevk aldığından eminim(eren değil yavuz ehehe)

Norton_Antor
MesajTarih: Çrş 17.08.2005 3:52 Mesaj konusu:
en güzel tonu eren kömürlü çıkarır ancak.

şaka bir yana,bu adamın tonları cayır cayır.yani çaalrken kendisinin de müthiş bir zevk aldığından eminim(eren değil yavuz ehehe)

abi çok dikkatimi çekti her yerde eren'in reklamını yapıyosun nedir bu sevgi saygı hayranlık vs.vs.

millet yavuz çetin diyo sen eren diyon.satriani diyoz eren diyon,mamlsteen deniyo eren diyon,yok eric clapton desek eren diycen.hakkatenb u reklam neyin nesi?

sen ciddi ciddi aynı kefeyemi koyuyosun bu üstadlarla eren'i.tamam adam güzl çalıyo falanda o kadarda değil yani.biraz yere inmek lazım.saygılar kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Eğer Eren ile dalga geçiyorsan çok ayıp birşey sonuçta o da ülkesi için birşeyler yapmaya çalışıyor en azından çabalıyor.Beğenmiyorsan buyur G3 ile gidebilirsin yani herkes kötü sen mi çok iyisin madem çok iyisin neden burdasın da gidip sende eren gibi çalışmıyorsun.Mesela bende reklam yapıcak gibi olucak ama değil Onur Yıldırım var arkadaşımın abisi new england bostona gitti arıca şuan türkiyede üstüne tanımıyorum ayıptır söylemesi ama öyle daha 20 yaşında malmsteen-trilogy,syphony of darkness çalabilir.Hatta ekşi sözlükte necro yazarsanız çıkar kendisi :) Norton air dalga geçiyorsan ise sana yazdım yani alınma ama öyle dalga geçmek çok kötü birşey kendini onun yerine koy ve düşün tabi o dediğim kişi gibi farkedilemeyen kişilerden olmayalım hemen kapıyo amerika milleti sonra :DTabi birazda ülkemiz destek verse metal çalarsın direk satanist olursun ne biçim iştir :)

Edit:gerçekten bende merak ediyorum yavuz çetinin efektlerini bayılıyorum tonlarına ondan önce sololarına şarkı sözlerine 8)

Knife-Party
MesajTarih: Prş 01.09.2005 8:46 Mesaj konusu:
Eğer Eren ile dalga geçiyorsan çok ayıp birşey sonuçta o da ülkesi için birşeyler yapmaya çalışıyor en azından çabalıyor.Beğenmiyorsan buyur G3 ile gidebilirsin yani herkes kötü sen mi çok iyisin madem çok iyisin neden burdasın da gidip sende eren gibi çalışmıyorsun.Mesela bende reklam yapıcak gibi olucak ama değil Onur Yıldırım var arkadaşımın abisi new england bostona gitti arıca şuan türkiyede üstüne tanımıyorum ayıptır söylemesi ama öyle daha 20 yaşında malmsteen-trilogy,syphony of darkness çalabilir.Hatta ekşi sözlükte necro yazarsanız çıkar kendisi Smile Norton air dalga geçiyorsan ise sana yazdım yani alınma ama öyle dalga geçmek çok kötü birşey kendini onun yerine koy ve düşün tabi o dediğim kişi gibi farkedilemeyen kişilerden olmayalım hemen kapıyo amerika milleti sonra :DTabi birazda ülkemiz destek verse metal çalarsın direk satanist olursun ne biçim iştir Smile

Edit:gerçekten bende merak ediyorum yavuz çetinin efektlerini bayılıyorum tonlarına ondan önce sololarına şarkı sözlerine

bende bunun için sormuştum ve gene biri atlamış.biz adama kötü çalıyo mu diyoruz hayır.benim anladığım northon da eren'in en iyiyi ben yaparım tarzı davranışları ile dalga geçiyo bende onu dedim.müzisyensen eğer bi kere mütevazi olacaksın.(burada lafım tam erene değil daha beterleri var.)yani eğer ben yaptım hepsinden iyi oldu dersen bi bok olamazsın bu piyasada seni harcarlar dostum.ayrıca insanlık ve görgü kurallarına görede insan mütevazi olmalıdır.yani biri gelip süper çalıyosun tonun süper dese bile ehh işte çalmaya öğrenmeye çalışıyoruz falan denir.bu mütevaziliktir.olması gerekendir.gidipte tabiii en güzel olcak ben çalıyorum tabii en iyi ton benim malmsteende yok bu ton falan filan fıstık denmez.yani bu tarz konuşan insanlara en başta ben uyuz olurum.yani işin öüz biz insanlara kötü çalıyo demiyoruz.hatta iyi çaldığınıda belirtiyoruz.ama mütevazi olması gerektiğini söylüyoruz.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

demir_grac demiş ki:
utku_death demiş ki:
guitarman dünya parçasını çalan erkan oğur, rahmetli yavuz değil...

Hayır..
O parca Yavuz Cetin in parcasidir ve Erkan Ogur parcanin basindaki perdesiz gitari calmistir.
Hakikaten kutsal bir parca boyle nasil desem sanki tanri katindan gonderilme...

Toptan bir düzeltme yapayım, Dünya parçası akor gidişhatı trafiği ve parçada çalınan ritm gitarları esasıyla Yavuz çetine aittir. Ancak takdir edersiniz ki bu parçayı önemli kılan başındaki klasik perdesiz ve özellikle sonundaki elektrik perdesiz solodur ve ikisi de Erkan oğur tarafından çalınmıştır. Yani o parçada bir şeyelre kulak kabarttıysanız onu Erkan oğur çalmıştır. Zaten yavuz çetinin genel tarzına aykırı bir parça, ayrıca aynı parçada emeği geçen başka müzisyenler de var.

Yavuz Çetin efekt yığınları arasına saklanmayan, olabildiğince transparan ton kullanan bir gitaristti. Yani o havayı yakalamak isteyeniniz varsa öncelikle düzgün, temiz ve ifadeli/anlatımlı bir çalış stili oturtmalı. Bu yılalr içinde sıkı çalışmayla gelecek bir şey. Ondan sonra Gitarı en basitinden bir proco-rat e bağlarsın(hani hiç bir şey olmasa) oldu bitti. Yani çalana bakmak lazım kısaca.

pyramind demiş ki:
demir_grac demiş ki:
utku_death demiş ki:
guitarman dünya parçasını çalan erkan oğur, rahmetli yavuz değil...

Hayır..
O parca Yavuz Cetin in parcasidir ve Erkan Ogur parcanin basindaki perdesiz gitari calmistir.
Hakikaten kutsal bir parca boyle nasil desem sanki tanri katindan gonderilme...

Toptan bir düzeltme yapayım, Dünya parçası akor gidişhatı trafiği ve parçada çalınan ritm gitarları esasıyla Yavuz çetine aittir. Ancak takdir edersiniz ki bu parçayı önemli kılan başındaki klasik perdesiz ve özellikle sonundaki elektrik perdesiz solodur ve ikisi de Erkan oğur tarafından çalınmıştır. Yani o parçada bir şeyelre kulak kabarttıysanız onu Erkan oğur çalmıştır. Zaten yavuz çetinin genel tarzına aykırı bir parça, ayrıca aynı parçada emeği geçen başka müzisyenler de var.

Yavuz Çetin efekt yığınları arasına saklanmayan, olabildiğince transparan ton kullanan bir gitaristti. Yani o havayı yakalamak isteyeniniz varsa öncelikle düzgün, temiz ve ifadeli/anlatımlı bir çalış stili oturtmalı. Bu yılalr içinde sıkı çalışmayla gelecek bir şey. Ondan sonra Gitarı en basitinden bir proco-rat e bağlarsın(hani hiç bir şey olmasa) oldu bitti. Yani çalana bakmak lazım kısaca.

Evet Genel Ezgi Yavuz Çetine ait fakat perdesizler Erkan Oğura ait, zaten o steinberger gitar kndini belli ediyor. bide erkan oğurun tarzını bilen bilir.. Ayrıca bunu ben özel olarak erkan oğurla konuşmuştum, kayıt olayını falan anlattı yavuzun evinde...

darkydarky demiş ki:
stratman demiş ki:
skatheist, bu BTE preamp hala üretiliyor mu?? seri üretime filan geçer demiştim ama bi girişimi olmadı üreten arkadaşın... ve de ne kadara mal olmuştu sana?? biraz bilgi verirsen sevinirim...

BTE hiç bişi üretmiyor.. satılanlar satılmış.. Boğaç şimdi evinde kitap okuyor müzik dinliyor..

bende bu preampın şeması var nerden indirdiğimi hatırlamıorum :) ama sanırım el yapımı aletler yapan bi işletmenin sitesiydi sanırım. isteyen varsa gönderirirm.

şu anda varoşlarda kıro dolu bir cafedeyim,tam da bu sayfayı okuyorum ipodum takılıydı ipodumu çıkarttığımda cafede yavuz çetin çalıyordu...gerçekten çok ilginç bi deneyimdi :=)

Yavuz arkadaşımdır.
Enteresan bir teorisi vardı paylaşayım:
Eğer çalacağınız klüpteki tesisat kötü ise, gitarcının kötü aletlerle çalması gerektiğini söylerdi. Yani yanına alacağı ekipmanı çalacağı yere göre değiştirirdi.

Bir de hangi aletle çalarsanız çalın Yavuz tonu çıkmaz. Yavuz'un tonu Yavuz'un parmaklarındaydı çünkü...

Yavuz arkadaşımdır.
Enteresan bir teorisi vardı paylaşayım:
Eğer çalacağınız klüpteki tesisat kötü ise, gitarcının kötü aletlerle çalması gerektiğini söylerdi. Yani yanına alacağı ekipmanı çalacağı yere göre değiştirirdi.

Bir de hangi aletle çalarsanız çalın Yavuz tonu çıkmaz. Yavuz'un tonu Yavuz'un parmaklarındaydı çünkü...
bu hortlatma tüylerimi diken diken etti.. eyvallah bilgi için minnettarız..

Geri