Pedal Adaptörünün Çalışma Presibi?

Herkese merhaba, bende MXR - Six Band Eq, Electro Harmonix - Metal Muff ve Memory Toy Delay var. Bunların hepsini 9 voltluk pille çalıştırıyorum ama bu pek hesaplı olmuyor. Bir adaptör alıp bu dertten kurtulmak istiyorum. Piyasa da olan, Voodoo Lab markasının kaliteli adaptörleri olduğunu duydum ama bunun çalışma prensibi hakkında bir bilgim yok. Elektrik prizine giden bir kabloylamı hallediyorum yoksa şarjlı mıdır? Ve 18 voltluk bir pedalı adaptöre bağlayabilirmiyim? Kısaca yardımcı olursanız sevinirim..

pedal için kullanılan adaptörler genelde 2 çeşittir yeni nesil switch mod denilen daha küçük daha verimli çalışanları ve eski tip büyük ve görece ağır olan adaptörler. adaptör alırken dikkat edeceğin hussus tam regüleli olmasıdır pek çok adaptör üzerinde yazan voltaj değerinden çok daha yüksek voltaj verir regülesiz olanlar özellikle başımada geldiği için biliyorum 9v diye aldığım adaptörün çıkışını ölçtüğümde 14 15v olduğunu gördüm sözün kısası mutlaka tam regüleli bir adaptör alman gerekir eski tip alıcaksan eğer. yeni tip switch modlarda ise kendi içlerinde zaten voltaj sabitliyicileri oluyor böylece yazan voltaj neyse onu veriyor. 18v adaptör ise biraz spesifik oluyor ayrı alman gerekicek. tek bir adaptörle hepsini beslemek istersen özel olarak tasarlanıp herbiri için gerekli çıkışı veren bir adaptör yapılabilir.

Geri