UFO

'Forum Meydanı' forumunda burboz tarafından 17 Eylül 2004 tarihinde açılan konu

1. ya çok merak ediyorm bu yaratıkları..
    gerçekten gören var mı?

2. UFO : unidentified flying object

yok böyle bişi açıklanamıyo zaten :!:

3. unidentified=tanımlanamayan
    yani tanımlamayan bir varoluş burda sözkonusu olan,olmayanın açıklanamaması değil.
    kesinlikle varlar ,olmalılar da zaten.evren dünya merkezli zaten olamaz.

4. buna inananlarla da dalga geçilcek bir yanı yok.o halde dinlerle de alay edin Allahla da alay edin onu da görmediniz o da yok deyin.ama bunun görüldüğü artık bir gerçek.atıp tutmayın lütfen daha saygılı olun.

5. ya friedfreudcum en yakın galaksiden bizim türkiye 4 ışık yılı uzaklıkta yani bu ne demek oluyo ışık hızıyla gitseler 4 yılda anca gelirler. ben bi gezegene 4 yılda gitsem o gezegeni yok etmeden geri gelmem değmez gittiğime....

6. dostum sorun bu zaten sadece dünyevi var olan olgulara göre değerlendiriyorsunuz.halbuki evrende daha keşfedilmemiş enerjiler de olabilir.

7. bunu derken bu kadar rahat olma derim.. görüldüğü bir gerçek dersen olmaz.. Bu konu ile yıllardır yakından ilgilenirim ve astronomları tatmin eden hiçbir bulgu yok. Zira teorik olarak onların bize veya bizim onlara ulaşmamız zaten mümkün değil. Ama hiçbir astronom dünya dışı yaşam olmadığı fikrini kabul etmez. Yine her zamanki gibi bu konuda da bilim kesindir. Ama bazı çıkarcı kesim bunu da astroloji gibi istismar etmektedir. Düşüncelerimi belirtmek istedim. Bu konuda düzeyli tartışılırsa memnun olurum..

8. everende nasıl bir enerji bulmayı ümit ediyorsun?tamam bilim herzaman tersyüz edilebilir kuramlardan oluşur ama bir kütle ışık hızına yaklaştıkça ünlü yasa kendini gösterir madde hem enerji geçişi yaşar hem de genel görelilik teoremine göre zaman boyutuna yol alır. bu da ışık hızının üstünde bir hızla hareket etmnin ŞU ANLIK imkansız olduğunu gösterir.

9. Astronomlar diğer bilimlerle ilgilenen bilim adamlarından daha zavallılardır. Çünkü onların elinde sadece gök cisimlerinden gelen ışık vardır. Ama astronomlar o ışıktan mucizeler yaratmayı başarmışlardır. O ışığın geldiği yer hakkında birçok veri elde ederler. Bunlardan biri de ışığın geldiği yerde bulunan maddelerdir. Bunlar tespit edilir, yerdeki maddelerle kıyaslanır ve arşivlenir. Yani evrendeki maddeler bu sayede bilinir. Genel olarak anlatıyorum, rahat anlaşılsın diye işin tekniğine inmiyorum.

10. ben de zaten dediğine karşı çıkmadım.şu an dünya için geçerli kuramlar yarın yıkılabilir.ve benim de başka hayat varoluşu ile ilgili inancım zamanla ŞU ANLIK olan kuramların yarınlık kuramlar olmayacağını,olamayacağını gösteriyor.bilimde inanç olmaz dersiniz.ama şu da gerçek ki birşeyin olabilirliğine inanmak o yönde yapılan araştırmaları tetikleyici bir unsur olabilir.

11. Zaten bilim dünyasında da dünya dışı yaşam arayışları var. Contact filmini izlediyseniz bu konuda planlanana biraz daha yaklaşabilirsiniz. SETI projesi ile bu konuya yöneliniyor. Ama henüz bir sonuç vermedi. Zaten hesaplamalara göre bu çabalarımız sonuç verse bile bir "merhaba" mesajımızın ulaşması için bayağı bir nesil geçmesi gerektiği biliniyor. Tabi aynı şey karşı taraf için de geçerli.

12. belki onlar bize hergün merhaba diyip duruyolarda biz anlamıyoruz. eğer bizden farklıysalar bizede benzemezler. UFO yaratıklarının yumurta gibi kafası iki tane siyah gözü var. bu özellikler zaten var bizde. bence onlar eğer varsalar herşeyleriylearaçları, yapıları, kendileri bizden farklı varlıklardır..

13. o kadar sözüme karşın böyle yaklaşman beni üzdü açıkçası.. Biraz okusaydın bari önceki yazıları.. Ayrıca yazın kendisiyle mi çelişiyor anlayamadım ama bir yere dayanmadığı kesin.

14. bugünkü fizik kanunlarımız ile yorumlayamayacağız koşulda olmaları da olasıdır ...

15. Yaw 90 % herkes "yok öle bisey" diyo..
    iyide kardesim, bunu demek icin elinizde kanit olmasi lazim. Öle "Yok" diyemeyiz cünkü daha evreni tamamen kimse kesfedemedi...
    Koskoca evrende tek yasiyan "varliklar" biz olamayiz herhalde..o zaman evrenin bu kaaaaadar büyük olmasinin anlami ne??

Fazladan yer kaplamasi icin mi? =P
    :p

16. Tabiki tek yaşayan varlıklar biz olamayız.

Evrenin yapısını anlamaya çalışıyoruz. Evreni tamamen keşfedemeyiz zaten. Ancak yapısını anlamamız mümkün olabilir. Buradan da başka canlılar ile ilgili birşey bulamayız. Canlı arayışları başka türlü sürdürülüyor.

17. Hoca yok öyle fizikle açıklamaya çalışmayın. Işık hızı falan... Emin misiniz ışık hızı olduğuna olayın içinde? Işık hızı şu an "Bizim" tarafımızdan hızlı. Belki quastion hızı diye bi şey var. Sonuçta ışık hızı insanın algıladığı bir hız. Daha hızlı şeyler olması mutlaktır. Ayrıca U.f.O adından da anlaşılabileceği gibi tanımlanamayandır. İlla 35 deniz hızı uzaklıktan gelen bir uzaylıyı taşıyor olması gerekmez. Bir iddia ya göre de u.f.o. ların sahipleri bizim geleceğimizden gelen bizim soyumuzdan bir ırk`tır.

Amma velakin bu evrende yalnız olmadığımız anlamına gelmez çünkü değiliz. İnandığım ve güvendiğim bir şeydir. Yoksa bu kadar kandil boşuna yakılmadı diyorum. Yoksa tanrı koyardı dünyayı 5 metrekarelik bir yere. Elektrikler kesikken dışarı çık yıldızlara bak ne dediğimi anlayacaksın.

Bu arada ufo gördüğümü de savunurum. Bu yaz izmir - özdere sahillerinde böyle bir şeye 3 kişi tanık olduk. Tanımlanamayan uçan cisim lafı cuk diye uyuyordu ayrıca. Sakın bana uydu demeyin. Ben aynı yerde 88 den beri bulunuyorum. Uydu ne demek iyi bilirim. Ayrıca ne salak salak salınımlar yapıyordu ne de öyle mal gibi durup bir anda gözden kayboldu. Son derece hızlı bir şekilde semanın bir ucundan diğer ucuna doğru parabolik bir biçimde aktı desem yeridir...

18. Bende kuzenimle 1999'da tanımlayamadığımız bir nesne görmüştük (evet depremden önce). Feanor'un dediği gibi ne sallanıyor ne duruyordu. Dahası; çok yakından gördük. Metalik üçgen şeklinde bir cisim. Ses çıkartmıyor. İki kırmızı, iki beyaz, bir sarı ışığı var. Hiçbir bilinen nesneye koyamadık. İstanbul Silivri'de saat sabah 5'ti, gün yeni ağarıyordu..

Bi de, biz daha bilimde yolun başındayız. Neden kendi standartlarımızla düşünelim. Kurt delikleri, bükülen uzay vs gibi teoriler geliştiriyoruz, bunların pratiğe yansıması keşfedilmiş olamaz mı?

19. ya işte varolan fizik anlayışı ile hareket ediliyor,olmayan dediğimiz hızlar keşfedilmişse ,belki bu keşfedenin algıları,anatomik yapısı tamamen farklıdır bizden,hep bu dünyaya özdeşleştiriyoruz nedense,halbuki bunun olma koşullarının evrenin başka yerlerinde daha keşfedemediklerimizde saklı olduğunu düşünmek gerekiyor.

20. +1 friedfreud.

Nedir su olcak canlı da olur. O su olcak dünya yaratığı da olur ancak. Kardeşim adam su içmiyolar belki. Cıva yiyolar. Ya atom numarası 1500 yıl sonra 192 olacak bi elementi kaka yapıyolar. Ne biliyon elin uzaylısı o. Gelip boğazda rakı balık yapacak hali yok heralde.

Bu Sayfayı Paylaş