Fransız Sineması

'Forum Meydanı' forumunda HIV tarafından 19 Eylül 2004 tarihinde açılan konu

1. HIV

HIV

136
    0
    300
    fransız sinemasının komedi filmleri çok hosuma gidiyo.. ama cogunda dublaj yok.. bende fransızca bilmiyorum :( .. bilen birini buldum ogrenmek için ama vazgecti.. yolun daha basında satıldım :( bahaneside daha yeni ogreniyomuş.. nese sıkmıyım sizleride.. bana herhangi bir çözüm bulabilirmisiniz??

2. alt yazılı olanlarını bul..? cd olarak bulamazsan bile en azından dvd olarak vardır... biraz pahalı olur tabii ama...

3. je ne peux pas faire qqchose pour toi dööörmişem

4. fransız komedilerine bayılıyorum.

5. HIV

HIV

136
    0
    300
    bende

6. Re: fransız sinemasına fransızca..

aa merak edenler için bu laf bana sokulmuştur.
    tamam sadece bir kaç ay bekle ben sana fransızca öğreticem ama önce benimde biraz ilerleme kaydetmem lazım değil mi ama
    olmaz sa fransızca derslerime sende katılırsın.
    üzreti kırışırız ama
    ben de fransız filmlerine bayılırım
    dramaları tercih etsem de fransız komedisi güzeldir en son türkiye ye
    gerard depardieu ve jean reno)(en sevdiğim iki oyuncunun) filmi gelmişti
    ta toi'ydı adı.

7. HIV

HIV

136
    0
    300
    inandırıcı buldunuz mu acıklamayı??

8. Agir filmleri seven biri olaraktan fransiz sinemasinida gayet seviyorum ve o siirsel dil ile aslinda kötu olan filmler bile hos gelebiliyor insanlara. Hic bir zaman modasi gecmeyen ve uretiminden suphelenmeyen bir ulke. Parasal sorunlar falan önemli degil ve tum dunyaya gercekten iyi ustadlar ve oyuncular kazandiran bir ulke...

9. Re: fransız sinemasına fransızca..

ben öğretirim istersen ama ne kadar öğrenirsin onu bilemem...

10. Fransız filmlerini çok severim ama komedi türünde olanları değil.Genellikle romantik Fransız filmlerini severim.Mesela Fanfan.Sophie Marceiu(umarım doğru yazmışımdır)oynuyo filmde.İzleyin tavsiye ederim.Sonra 'The Dreamers' var.Favori filmlerimden biridir kendisi.Konuyu saptırmışım biraz.Çözüm Cnbc-e'deki Fransız filmlerini izlemek olabilir.Ordada çok güzel filmler veriliyo.

11. bildiğin kadarı expert olmadıkça yetmez...fransızca çok dallı budaklı...

12. Ya Sertaç ben bu konuya Fransız kaldım :? :? Niye söylemedn bana.. akşam bize gelsene :lol: :lol: :D :lol:

13. Re: fransız sinemasına fransızca..

bir tercüman kirala :lol: ,sinemada kulağına fısıldayarak anlatır belki sana :lol:

14. bi türlü sevemedim fransız filmlerini, ama fransızca oldum olası hoşuma gitmiştir.

15. aa ben çok severim..."la vie revee des anges" var bulun izleyin..:)

16. ben de severim ''meleklerin düşyaşamını da izledim''güzel filmdi.
    bayağı güzel bir filmdi

17. HIV

HIV

136
    0
    300
    benim çözüm yattı herhalde..

18. aynı filmden bahsediyoruz :) ...sarışın kızın ölümüne sebep olan yavşak herife uyuz olmuştum :evil:

19. HIV

HIV

136
    0
    300
    teşekkür ederim yardımlarından dolayı.. herkes çok ilgilendi 2 gune kalmaz ana dilim gibi olur fransızca..

20. Re: fransız sinemasına fransızca..

demiştim ama...

Bu Sayfayı Paylaş