Fransız Sineması

fransız sinemasının komedi filmleri çok hosuma gidiyo.. ama cogunda dublaj yok.. bende fransızca bilmiyorum :( .. bilen birini buldum ogrenmek için ama vazgecti.. yolun daha basında satıldım :( bahaneside daha yeni ogreniyomuş.. nese sıkmıyım sizleride.. bana herhangi bir çözüm bulabilirmisiniz??

Re: fransız sinemasına fransızca..

HIV demiş ki:
fransız sinemasının komedi filmleri çok hosuma gidiyo.. ama cogunda dublaj yok.. bende fransızca bilmiyorum :( .. bilen birini buldum ogrenmek için ama vazgecti.. yolun daha basında satıldım :( bahaneside daha yeni ogreniyomuş.. nese sıkmıyım sizleride.. bana herhangi bir çözüm bulabilirmisiniz??
aa merak edenler için bu laf bana sokulmuştur.
tamam sadece bir kaç ay bekle ben sana fransızca öğreticem ama önce benimde biraz ilerleme kaydetmem lazım değil mi ama
olmaz sa fransızca derslerime sende katılırsın.
üzreti kırışırız ama
ben de fransız filmlerine bayılırım
dramaları tercih etsem de fransız komedisi güzeldir en son türkiye ye
gerard depardieu ve jean reno)(en sevdiğim iki oyuncunun) filmi gelmişti
ta toi'ydı adı.

Agir filmleri seven biri olaraktan fransiz sinemasinida gayet seviyorum ve o siirsel dil ile aslinda kötu olan filmler bile hos gelebiliyor insanlara. Hic bir zaman modasi gecmeyen ve uretiminden suphelenmeyen bir ulke. Parasal sorunlar falan önemli degil ve tum dunyaya gercekten iyi ustadlar ve oyuncular kazandiran bir ulke...

HIV demiş ki:
ben öğretirim istersen ama ne kadar öğrenirsin onu bilemem...

Fransız filmlerini çok severim ama komedi türünde olanları değil.Genellikle romantik Fransız filmlerini severim.Mesela Fanfan.Sophie Marceiu(umarım doğru yazmışımdır)oynuyo filmde.İzleyin tavsiye ederim.Sonra 'The Dreamers' var.Favori filmlerimden biridir kendisi.Konuyu saptırmışım biraz.Çözüm Cnbc-e'deki Fransız filmlerini izlemek olabilir.Ordada çok güzel filmler veriliyo.

HIV demiş ki:
bir tercüman kirala :LOL: ,sinemada kulağına fısıldayarak anlatır belki sana :LOL:

madden_da_third demiş ki:
HIV demiş ki:
ben öğretirim istersen ama ne kadar öğrenirsin onu bilemem...
demiştim ama...

Geri