Darron Aronofsky

ben surekli baslik acan biri degilimdir ama bu adamin basligi olmali bence Steven Spielberg gibi adamlar öldukten sonra yönetmenlikte ortam tamamiyle buna ve Quentin Tarantino`ya kalcak diye dusunuyorum.Kendilerini belki tanimayanlar vardir o yuzden suraya girip okuyabilirsiniz biraz adamin kariyeri hakkinda Darron Aronofsky

simdiye kadar 4 tane film cevirmis olmakta ama sadece iki tanesi buyuk kitlelere ulasmistir.Bu iki filmden teki Requiem for a dream ve digeri Pi filmleridir 4 yildir sinemadan ve film cekmekten uzak kalmis durumda ama iki yil icinde 4 tane filmi gösterime girecektir.Bu gösterime gircek filmlerden biri The Fountain`dir ve cok buyuk gise yapmasi bekleniyor...

Bana göre ve cogu baska insana göre gelecegin en iyi yönetmeni olma yolunda bu adamin hakkinda dusundukleriniz nelerdir??

• Konu Sahibi Konu Sahibi
senaryo yazma bakimindanda baya iyidir Pi ve Requiem for a dream in senaryolari kendisine aittir ve kendisinin icat etti kamera sekillerininde mukemmel oldugunu dusunuyorum filmlerini izleyenler bilir...

CedriX sana katılmıyorum senaryo yazma bakımından iyi denemez bence ama kamera ve kurgu konusunda harika bir yeteneği olduğundan sıradan konuları sıradışı çekiyor. Pi'ye ya da Requiem for a dream filmlerine bak senaryo gayet sıradandır ancak insanın aklını alan aslında çekim teknikleridir. Zaten başarı da budur kanımca. Kendisi sinema eğitimi almıştır ve leziz biçimde geliştirmiştir kendini. Şimdi düşün süper senaryolar akıl almaz konular yazmış olsaydı, kamerayla yaptığı muazzam artistliklerle birlikte film izleyiciyi baya bir yorardı. Çünkü Aronofsky'da gözleri asıl açık bırakan kullandığı cut teknikleri ve acayip şık duran diğer kurgu güzellikleridir. Bu yüzden de b.ktan bir senaryoyu bile harika biçimde sergileyebilme zekasına ve yeteneğine sahip.

iki flimide,farklı şeylerdi.Deneysel bakıyor sinemaya.Kurgusuda kendine özel.Yeni gelişen sinema çekme yöntemlerini iyi kullanmış.Requiem i çevirirken bana göre DJ gibi davranmış.Pi'de de,çözemediğim bir tad var.
İyi bir yönetmen evet,geleceğin en iyi yönetmeni olabilir mi bilemiyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
futurist demiş ki:
Çünkü Aronofsky'da gözleri asıl açık bırakan kullandığı cut teknikleri ve acayip şık duran diğer kurgu güzellikleridir. Bu yüzden de b.ktan bir senaryoyu bile harika biçimde sergileyebilme zekasına ve yeteneğine sahip.

bana herhalde bu yuzden mukemmel geliyo seneryolarida requiem for a dream da bi seneryo öylemi guzel islenir bunun gibi adamlar iste film konusunda devrim yapacak insanlar...

:arrow: requiem deki o hapisanedeki sahne süperdi yaa.Bizim zenci eleman biri arkadasIma yardIm etsin diye bagIrIyo yaa dagIldIm ben orda...bi de eleman bagIrIrken kamera saga sola sallanIyo yaa offff diyorum baska bisiy demiyorum... :idea:

evet evet o hapishane sahnesi bombaydı :D bir de filmi 2 kere izledim ve bildiğim halde yine o buzdolabının kükrediği sahnede irkilmiştim :D aslında evet senaryo olarak requiemde sıradan uyuşturucu filmleri senaryosu denebilecek gibi ama çekim teknikleri falan adam yarmış olayı pi de de yönetmenin yaratıcılığı söz konusu ama hep filmin çekim teknikleri görüntüleri görsel efektleri seslerle uğraşıyoruz ama pi ve requiemi bu kadar özellikli kılmasında clint mansell in hakkını vermek lazım iki filmin soundtracklerini yapmış ve filmi izlerken müziğin ritmiyle sarıyor biraz izleyiciyi..bu arada clint mansell pi filmindede ufak bir rol almış ve başarıyla koşmuştur :D (bkz:fotoğrafçı eleman)

Pi ve Requiem For A Dream gerçekten ikiside çok iyi filmler...

Pi zaten adamın üniversite bitirme tezi imiş eşine dostuna haber verip öle çekmiş diye biliyorum zaten Pi ile bir de öldülü var...

Requiem için fazla söze gerek yok zaten 3 yıl önce izledim ve her sahnesi resmen kazındı beynime sanırım bir daha izleyemem...

hele o Lux Aeterna nasıl bir parçadır...

birde kapalı yer korkusunu ele alan Below (diptekiler) filminin senaryosunu yazmıştı izlemek nasip olmadı bir türlü ama...

Yanlız adamın ismi Darren Aronofsky değilmiydi :roll:

adam gerçekten harika bunu inkar edemez kimse ama bence de asıl onu buraya getiren kurgusudur ki kendi de bunu kabul eder yane çünkü herkesten farklı kurgu teknikleri var bu arada fountain in senaryosu da onun bakalım görüşlerimizi değiştirebilecek mi bu arada requiem for a dream kitaptan alıntı zaten

pi ve requiem for a dream süper filmler adam bu işi yalayıp yutmuş müzikler,kamera açıları,sahne geçişleri falan filan süper ayrıca requiem for a dream kitabını alıp arkadaşına vermiş okusun diye arkadaşı acayip bişey tatilin ziyan oldu bunu hemen çekelip diyip atlamışlar beni en çok etkileyen kitaplardan biridir demiş bir röportajında...
mozartın müzikleri de cuk oturmuş...

Geri