Gitar Çalmaya Yeni Başlıcam

'Elektro Gitarlar' forumunda allahimsanageliyorum tarafından 28 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. merhaba arkadaşlar gitar çalmaya yeni başlıcam ve klasık gitarla başlamayı dusunuyorum. Malüm gitarın hangisi iyi hangısi kötü hangisi orta dereceli bir gitar bilmiyorum bana bunun hakkından hangi gitar alınır hangi marka olmalı? bunun hakkında bana yardımcı olurmusunuz?

2. Klasik gitarda ustalaşmak mı istiyosun, yoksa bu işin başlangıcı olduğunu düşündüğün için mü klasik gitar fikri oluştu ? Eğer rock müzikle ilgileniyor ve nihai amacın elektro gitar ise.. kesinlikle elektro ile başla ! Benim tavsiyem bu olur..

3. evet tamamen düşündüğün gibi bunun için diyorlarki gıtar çalmayı hiç bilmeyen önce klasıkle başlamalı elektro gıtara daha sonra donmelı dıyorlar. heralde elin gitar ve notalara uysun dıye. sence hangisi

4. yalan söylüyorlar. klasik gitarın sapı elektrodan daha farklı (her yöne doğru daha kalın :) )
    madem ki elektro ile devam edeceksin, neden baştan elektroya alışmayasın ki?

bunu söyleyenlerin aklına şaşıyorum kardeşim, akustik deseler bir nebze anlayacağım yine, hey allahım...
    bu safsataların bir kurbanı olarak sana tek söyleyeceğim şudur: vakit kaybetme!

5. yani direk bir elektro gitar al ve başla diyorsun öylemi?

6. aynen öyle kardeşim..hiç bununla vaktini harcama..klasik gitar calmak istiyorsan klasik gitar alırsın,elektro gitar çalmak istersen gider elektro gitar alırsın bu kadar basit bu iş:) başlangıç için elektro gitar markası olarakta benim gözlemlerim doğrultusunda ibanez oluyor hep. Ama bütçenin ne kadar olduğunu söylemelisin ki bizde ona göre birşeyler sunalım sana.

7. orta derecelı dıyelım. kalkıpta öle cok cok dandık bısı alamam. ögrene bılcem bısı olsun

8. aradıgım şey ıste cok tesekkur ederım. hafta sonuda bır kurs bulupş hemen baslıcam. çok sağol kardesım

9. Rica ederim ne demek:) ki istanbulda sın tünel deki zuhal müziğe gidip özcan abiyle bizzat bu gitar hakkında konuşabilirsin :)
    Gitar dünyasına hoşgeldin:)

10. :) tünel hangi tünel oluyor bu ? :) bırazdaha yardım ıstıcem sanırım:)

11. istiklal caddesinin sonundaki tünel :)
    metroya bineceksen şişhanede in, çok yakınında inmiş olursun.

12. :) bu özcan abinin bir tel numarası falan varmı acaba?

13. bence sabit köprülü bir gitarla başla ! aha buruya yazıyorum, demedi deme !

14. V12

V12

228
    7
    305
    hocam bu bi floydroselu gitar değil ki, yani en kötü ihtimalle yayları arkadan biraz fazla sıkar o kadar ?

Bu Sayfayı Paylaş