Nip/Tuck

+18 kapsamına girdiği fikrine ben de katılıyorum :LOL: dış görünümü için insanların katlanmak zorunda olduğu bazı operasyonlar beni ürkütüyor açıkçası :? yine de rastladıkça izlediğim bir dizi, bi prison veya 24 kadar etkileyici olmasa da....

haunted demiş ki:
Gereksiz bir dizi.. Hiç gerçeklik göremedim. Hayalden ibaret olan hiçbir şeyi sevmem, sevemem...
Hangi dizide ya da filmde tamamen gerçeklik vardır ki? Hayalden ibaret olduğunu düşünmen de bence yanlış, estetik cerrahi günümüzde bir hayal değil, haksız mıyım? O halde anlatılan olaylar basit bir senaryodan ibaret gerçek kesitler.

re_-_arkhe demiş ki:
miğdesiz,etik ve ahlak ile hiç bir ilgisi bulunmayan arkadaşlar için bi şaheser ama mantıklı ve akıllıca düşünenler için sadece komedi diye tanımlayabiliyorum diziyi!!
Bu diziyi izleyenleri, beğenenleri "miğdesiz ve ahlaksız" olmamakla itham ettiğine dikkat çekmek istiyorum ki, bu senin olmadığı gibi kimsenin haddi değildir. (Bu arada Etik=Ahlaki) Beğenidir ve kişiden kişiye değişir. Sen de mantık ve akıl olguları çerçevesinde düşünecek olursan estetik operasyonların ve cerrahinin ne mantıkla, ne de akılla pek alakası olmadığını görürsün. Dizinin her bölümünde açık bir sahne ya da cinsellik temasının olması o dizinin etik olmasını engellemez. Ayrıca dizide komedi olgusuna dair de hiçbir şey yok... (Mantıklı ve akıllı olmama rağmen.)

Bana göre Nip/Tuck son derece sert bir dizi ve Türkiye'de yayınlanmasına izin verilmesi de oldukça ilginç. Birçok ameliyat ve otopsi görüntüsü izlemiş biri olarak aslında pek de bir şey görmediğimizi düşünüyorum bu dizide ama yine de yayınlanması çok güzel ve umut verici Türk televizyonları adına.

Saygılar...

sanırım en güzeli dvd sini almak..hiçbir kesinti olmadan izlenebilir o zaman...

ayrıca dizinin sadece sert sahnelerini görüp(zannımca bikaç bölüm dışında izlememişlerdir) bu dizi ve izleyici kitlesi hakkında atıp tutmak,hakaret etmek akıllı bir insanın yapacağı birşey değildir...ayrıca bu hakaretleri yapıp ben yorum yaptım demekte ayrı bi dumura uğrattı beni..o zaman hepimiz sevmediğimiz bir dizinin kitlesine "küfredelim" sonra ya ben yorum yaptım diyelim..yok ya...

silent_guitar demiş ki:
haunted demiş ki:
Gereksiz bir dizi.. Hiç gerçeklik göremedim. Hayalden ibaret olan hiçbir şeyi sevmem, sevemem...
Hangi dizide ya da filmde tamamen gerçeklik vardır ki? Hayalden ibaret olduğunu düşünmen de bence yanlış, estetik cerrahi günümüzde bir hayal değil, haksız mıyım? O halde anlatılan olaylar basit bir senaryodan ibaret gerçek kesitler.

re_-_arkhe demiş ki:
miğdesiz,etik ve ahlak ile hiç bir ilgisi bulunmayan arkadaşlar için bi şaheser ama mantıklı ve akıllıca düşünenler için sadece komedi diye tanımlayabiliyorum diziyi!!
Bu diziyi izleyenleri, beğenenleri "miğdesiz ve ahlaksız" olmamakla itham ettiğine dikkat çekmek istiyorum ki, bu senin olmadığı gibi kimsenin haddi değildir. (Bu arada Etik=Ahlaki) Beğenidir ve kişiden kişiye değişir. Sen de mantık ve akıl olguları çerçevesinde düşünecek olursan estetik operasyonların ve cerrahinin ne mantıkla, ne de akılla pek alakası olmadığını görürsün. Dizinin her bölümünde açık bir sahne ya da cinsellik temasının olması o dizinin etik olmasını engellemez. Ayrıca dizide komedi olgusuna dair de hiçbir şey yok... (Mantıklı ve akıllı olmama rağmen.)

Bana göre Nip/Tuck son derece sert bir dizi ve Türkiye'de yayınlanmasına izin verilmesi de oldukça ilginç. Birçok ameliyat ve otopsi görüntüsü izlemiş biri olarak aslında pek de bir şey görmediğimizi düşünüyorum bu dizide ama yine de yayınlanması çok güzel ve umut verici Türk televizyonları adına.

Saygılar...

anladığım kadarıyla bi daha laf olsun diye msj yazmamam gerekiyo! nekadar dikkatsizce yazılmış bi msj olduğunu daha sonra neyazıkki bende görmüş bulunmaktayım! ;)

görüntüler bilim cinsellik değil vurgulamak istediim etiğe aykırı olan kısmıda bu değil! amerikan dizileri zaten marjinallik üzerine kurulu. angels of america'da böyleydi yanlış hatırlamıyosam! saçma sapan ilişkilerin bukadar detaylı anlatılması miğdemi kaldıran tarafı! yoksa ilgi ile izlediğim zaten cerrahi operasyonların bukadar iyi efektlendirilmesi! kısaca görsellik boyutundan çok ilişkiler boyutunda sorunlu bi dizi! komedi boyutunuda bukadar yüzeysel algılaman aslında çok komik :LOL:

Sonuç itibariyle etiğe aykırı hiçbir tema yok dizide. Günümüzde de gerçekleşen operasyonlar olduğuna ve bunlara karşı bir tepki olmadığına göre ahlâka aykırı bir durum yok. Benim de vurgulamak istediğim buydu; etikle ya da miğdeyle alakası olmadığı.

Sevgiler...

ha buarada unutmuşum beni ahlak=etik diye düzeltmeye çalışmışsın! bunun da doğru olmadığını sölemeyi unutmuşum bi önceki msjda. bunlar aslında aynı gibi gözüken ama birbirleriyle ayrılamayan iki kardeştir. bunun üzerine sabahlara kadar da konuşsak belki bi sonuç çıkmaz ama kesinlikle etik=ahlek diyemeyiz :idea:

cnbce hastası biri olarak bayıldıgım dizilerden biri..ya özellikle estetik ameliyatlarda kullanılan gerçekçilik için çok büyük paralar harcanıyor gerçekten...bu arada seanın oglu michael jacksona benziyor bilmiyorum dikkatinizi çektimi:):):)

Geri