Sevdiğiniz Şairler

Memleketimden; Orhan Veli Kanık, Özdemir Asaf,Nazım Hikmet,Ahmet Arif en sevdiklerim arasında.
Gavur ellerden; Cesare Pavase,Arthur Rımbaud,E.Allan Poe,Kavafis.
Ama en çok,enn çok Orhan Veli, bir garip orhan veli

Bilmeyen kaldımı bilmiyorum murathan mungan gelir başta :) sonra shakespeare,can yücel,nazım hikmet ,sunay akın,orhan veli kanık ve cemal süreya ... böyle pek nadir insanları severim ben normalde şiir okumayı sevmeyen birisiyim saydığım isimler ve belli eserler dışında...

Ahmet Telli;Soluk Soluğa benim açımdan tepedeki yapıttır..

Ahmet Erhan,Louise Aragon,İlhan Berk,Cemal Süreya,Constantino Kavafis,e.e Cummings,Cezmi Ersöz,özdemir asaf,ömer hayyam diyebilirim..

Attila Ilhan ve Nazim Hikmet...Nazim Hikmet'in "mavi gözlü dev"i ve Attila Ilhan'in "üçüncü sahsin siiri" en sevdigim siirleridir ozellikle...

dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 3 şairi olarak:

Bertolt Brecht - Pablo Neruda - Nazım Hikmet

diğer yandan edgar a. poe,garcia lorca,charles baudelaire,cecil day lewis,charles bukowski (ilginç bir adam bizim can yücel e benziyor)...

türklerden ise; ahmed arif,cemal süreya,orhan veli,oktay rifat,özdemir asaf,melih cevdet...

Şairlerin herbirinin anlamları başka başka ama Can Yüzel dedinmi durup selam vericeksin,Neyzen Tevfik birde Can Yücel bunlardan baba anarşist insan görmüşmü bu ülke!bu dünya!Can Yücel gibisi gelmez bu ülkeye...

Geri