Marxizm Üzerine...

psychedelic_starship demiş ki:
Vidi vidi yapma Marksizm hakkında adam gibi bir şey biliyorsan konuş bilmiyorsan da sus meşgul etme başlığı kendinle ve GS ile ilgili konuşup konuşturup beni de milleti de kastırdın burada.
Benim yazdığım 2 satır yorum sen git ona kompozisyon gibi cevap yaz konuyu dağıtan kim acaba?ben tartışmayı bitirmeye çalıştıkça sen geyiğe sarıyorsun.
Bunun için başka forum bölümleri mevcut. Ben GS ile ilgili başlığa girip marksizm den anarşizm den bahsedip Roma feodalizmi ve savaş ekonomisiyle spor taraftarlığı, fanatikliğinin gelişimi arasında bağ kuruyor muyum her şeyin yeri ayrı.
Bencede ayrı zaten bende ayrı tuttuğumu söylüyorum.örnek ortamı biraz hafifletti falan demişim ilk mesajda yani o örnekle birazda senin gibilerin tartışmaları ne kadar abarttığını fikileri geçip kişisel hakaretlere başladğını göstermek istedim(böyle bir görüş bile olsa saygı duyacaksın)...Tabi sen GS falan görünce bodoslama daldın ne alakası var diye...
Sırf savunmadasın ben öyle değilim böyle değilim şöyleyim Banane kardeş nasıl isen öyle ol
Onları senin sözlerin üzerine söyledim.Durup duruken kendimden bahsedecek değilim.Yanlış tespitlerini düzeltmek zorunda kaldım
yerine göre konuş saçmalama o zaman önüne gelen yerde.
Cevabını vermişitm.
Seveni varmış mış da atlayamazmış ay sevsinler. Ben mi dedim git camdan atla diye kendin saçmalayıp sonra da aynı saçmalıktan hareketle kendini savunuyorsun.
Evet sen dedin hafıza kaybı var galiba..Çocukken ateşli hastalık falan mı geçirdin?Beyinde hasar var gibi
Her yerde var seri üretimden çıkıyor senin gibiler böyle ucuz laflarla genellememe lüzum yok genelsin zaten.
Demogoji yaparak beni köşeye mi sıkıştırmaya çalışıyorsun..Çabala çabal belki olur
Önüne gelen de bir bok bilmeden tesadüf ü kuantum u Marksizm i Anarşizm i eleştirir. Fanatik gazetesinden okuyup görmüşlerdir bu kavramları da bir tek satır arasında.
Birşey bilmediğimi nerden biliyorsun?Burada bu konuyla ilgili bilgimi belli edecek bir yorumum yok.Marksist düşünce biçiminin doğru olmadığını düşündüğümden başka bir anlam çıkaramazsın mesajlarımdan.Yİne yanlış tespitler artık düzeltmeye çalışmayacağım.Anlamıyorsun çünkü.bununla ilgili güzel bir atasözümüzde var ama o biraz hakarete girer.
Futbol yorumcusunun Sosyolog sayılıp, Emre Kongar ı komünist diye yaftalayan cahil halk dan ne beklersin al bir tane daha.
Ben hiçbir spor yorumcusunu sosyolog saymıyorum.Ayrıca Emre Kongar'ada asla komünist falan demem,inannçlara ve islam'a saygı duyan bir kişi yani senin gibi değil..
GS holigan ı işçi sınuıfı ve Marksizm hakkında konuştu. Çok bilgilendik bizde bravo GS mış.
Holigan olmadığımı söylemiştim.Anlama konusunda bazı sıkıntılar çekiyorsun galiba
Bir de hala bana diyor konuyu başka yöne çektin diye
Evet konunun içine ettin...Benim konuya zarar verdiğimi söyledin ama sen daha beter duruma getirdin
yaw işleri güçleri "çevir kazı yanmasın" ahlakı neymiş kitap mış din miş sonra. Üstüne üstlük bununla da gelmiş taraftar sloganıyla Marksizm hakkında konuşup bi de zeytinyağı gibi üste çıkmalar ooof oooff.
Haklı olduğum her konuda üste çıkarım,inmemde.Bence sen çevir kazı yanmasın...İstersen bu karşılıklı tartışmayı sabaha kadar sürdürelim ama konuya yazık olur sen bilirsin

Sen hala vidi vidi yapıp kendinden mi bahsediyordun devam et yeterince belli ettin holiganlığını zaten bu eylemlerinle. Bi de kendini komik sanıyor Marksizmi ucuzlatabileceğini sanıp holiganlıkla. Saygı duyacakmışım. Neye saygı duyayım iyki o lafı öğretmişler fikir varsa saygı duyarız uluorta her muhabbetin içine zart diye osurana da saygı duyacaz diye bir kaide yok saçmalama. Deminden beri de haklıymış mış da bir sürü alıntı yapıp göya cevap veriyor.Hala saçma saçma savunmalar verdiğin hiç bir cevap tatmin edici olmamış o kadar uğraşmışsın alıntılarla boşuna. Bir de hiç bir şey söyleyememiş geviş getirmişsin daha fazlasını beklemiyordum zaten gülünç olmuş. Ne dersem en fazla ortaokullu çocuk zekasıyla "hiç de bile sensin o" diyebilirsin bi numara yok aynı sayıklamalar ve 10 kelimelik kelime dağarcığı. Yaptığın alıntılar verdiğin cevaplardan daha içerikli olmuş. Sadece şu alıntı ile de kadar zeki olduğunu gösterebilirim.

onurgs1905 demiş ki:
Seveni varmış mış da atlayamazmış ay sevsinler. Ben mi dedim git camdan atla diye kendin saçmalayıp sonra da aynı saçmalıktan hareketle kendini savunuyorsun.
Evet sen dedin hafıza kaybı var galiba..Çocukken ateşli hastalık falan mı geçirdin?Beyinde hasar var gibi.
A be akıllı evladım sen demedin mi durduk yere git kendini camdan at diye en başta. Daha kendin ne söylediğini bilmiyorsun. Bu nedir öyleyse hadi gene kıvır bu işi iyi çok beceriyorsun ne de olsa :)

onurgs1905 demiş ki:
Evet arkadaş işine gelirse Marksizmi ""gs mucizesi" ile çürütmeye çalışan zihniyete de bu yakışır holigan la müslüman ı aynı şey sayarım o zaman.
Sen hala o örneği ciddiye alıyorsan,aç odandaki(veya hernerdeysen) camı ve aşağıya atla

Bu ne yaa.
Marx tartışılacak sanıyordum. :D :D

sizin tartışmanızın olduğu yere kadar ki sayfaları bir okuyun...
sonra da sizin tartışmalarınızın olduğu sayfaları okuyun..
ve tartışmalar arasındaki seviye ve kültür farkına bir bakın.. :D :D Egoların haşin vuruşması..Konu marx.. :D :D

Fikir tartışmasına dönsek diyorum artık.

Sen hala vidi vidi yapıp kendinden mi bahsediyordun devam et yeterince belli ettin holiganlığını zaten bu eylemlerinle. Bi de kendini komik sanıyor Marksizmi ucuzlatabileceğini sanıp holiganlıkla. Saygı duyacakmışım. Neye saygı duyayım iyki o lafı öğretmişler fikir varsa saygı duyarız uluorta her muhabbetin içine zart diye osurana da saygı duyacaz diye bir kaide yok saçmalama. Deminden beri de haklıymış mış da bir sürü alıntı yapıp göya cevap veriyor.Hala saçma saçma savunmalar verdiğin hiç bir cevap tatmin edici olmamış o kadar uğraşmışsın alıntılarla boşuna. Bir de hiç bir şey söyleyememiş geviş getirmişsin daha fazlasını beklemiyordum zaten gülünç olmuş. Ne dersem en fazla ortaokullu çocuk zekasıyla "hiç de bile sensin o" diyebilirsin bi numara yok aynı sayıklamalar ve 10 kelimelik kelime dağarcığı. Yaptığın alıntılar verdiğin cevaplardan daha içerikli olmuş. Sadece şu alıntı ile de kadar zeki olduğunu gösterebilirim.

onurgs1905 demiş ki:
Evet sen dedin hafıza kaybı var galiba..Çocukken ateşli hastalık falan mı geçirdin?Beyinde hasar var gibi.
A be akıllı evladım sen demedin mi durduk yere git kendini camdan at diye en başta. Daha kendin ne söylediğini bilmiyorsun. Bu nedir öyleyse hadi gene kıvır bu işi iyi çok beceriyorsun ne de olsa :)

onurgs1905 demiş ki:
Evet arkadaş işine gelirse Marksizmi ""gs mucizesi" ile çürütmeye çalışan zihniyete de bu yakışır holigan la müslüman ı aynı şey sayarım o zaman.
Sen hala o örneği ciddiye alıyorsan,aç odandaki(veya hernerdeysen) camı ve aşağıya atla
Sen öyle birşey demediğini söylüyorsun o cevap onaydı..Şimdi eski mesajını alıntı yapmakla uğraşamıycam.Bu iyice kişisel tartışmaya döndü..Bu kadar meraklıysan tartışmaya gir profilimie orda zaten msn'im yazıyor..Sabaha kadar tartışalım....

Hangi önceki msj da öyle bir şey demişim alıntı yapmakla uğraşamayacakmış mış. Noldu şi
mdi pek meraklıydın satır satır alıntılamaya? Yok çünkü öyle bir sözüm benim en başta neyi alıntılayacak ki. Komik yaa sırf haklı çıkacam diye gözümün içine baka baka yalan söylüyor sanki kimin ne yazdığı görünmüyor ortada değilmiş gibi. Ahan da bi msn ci daha bu da msn kuşları neymiş msn ini alacakmışım. Böyle adamlarla ne konuşacam yaw . Çok da kıymetliler sanki en son laf bu msn i mi al ordan konuşalım. Burda ne konuştun da orada ne konuşacam senle.

cesareborgia sen de iki de bir çıkıp böyle genel genel konuşuyorsun. Sen ne düşünüyorsun ki Marksizm hakkında? Söyle de madem tartışalım. Ben marksizm hakkında atıp tutan cahillerle uğraşıyorum Marksist ideolojinin duayenlerinden olmadığım sosyalist blok içinde yer almadığım halde sen necisin orta yolcu mu niye bu eleştiri? Yani herkez atıp tutsun saçmalasın Marksizm kakadır da bir fikir olsun sonra bunu eleştirince ego tartışması yok yaaa. Senin de gizil niyetini anlamıyorum sanma bu konularda fikir belirtmiyor kavga çıkınca da çıkarana bakmıyyor savunana gönderme için "ay ne seviyesizsiniz" şeklinde yergilerde bulunma ihtiyacı hissediyorsun hemen. Ben konudaki fikirlerimi genel olarak gerektiğince bildiririm. Ayrıvca bu konuda uzunca bir yazı yazmıştım Ütopya ve Anarşizm adı altında. Ama sen hiç bir şey söylemediğin halde neyi eleştiriyorsun birdenbire şimdi pek anlamış değilim. Konu içinde bundan başka da mesajına rastlamadım. Garip. :)

Hangi önceki msj da öyle bir şey demişim alıntı yapmakla uğraşamayacakmış mış. Noldu şi
mdi pek meraklıydın satır satır alıntılamaya? Yok çünkü öyle bir sözüm benim en başta neyi alıntılayacak ki. Komik yaa sırf haklı çıkacam diye gözümün içine baka baka yalan söylüyor sanki kimin ne yazdığı görünmüyor ortada değilmiş gibi. Ahan da bi msn ci daha bu da msn kuşları neymiş msn ini alacakmışım. Böyle adamlarla ne konuşacam yaw . Çok da kıymetliler sanki en son laf bu msn i mi al ordan konuşalım. Burda ne konuştun da orada ne konuşacam senle.
Ya cevap vermiyim diyorum ama senin atlaman daha iyi olur diyen sendin delik.Madem konuşmaycaksın kapat çeneni.Ben uzatmamaya çalıştıkça uzattın ya

Ne demek delik ne demeye çalışıyorsun? Sen Marksizm i GS mucizesi ile çürütmeye kalkıştığından dolayı sana holigan diyorum. Peki ben nerede delik oldum ne demek şimdi bu? Hangisi hakaret bunun? İşinize gelmedi mi kendiniz küfürü basıp benim söylediğim her söze hakaret diyorsunuz oh ne güzel kıvırmaca. Güzel örnek forum adabı için.

cesareborgia sen de iki de bir çıkıp böyle genel genel konuşuyorsun. Sen ne düşünüyorsun ki Marksizm hakkında? Söyle de madem tartışalım. Ben marksizm hakkında atıp tutan cahillerle uğraşıyorum Marksist ideolojinin duayenlerinden olmadığım sosyalist blok içinde yer almadığım halde sen necisin orta yolcu mu niye bu eleştiri? Yani herkez atıp tutsun saçmalasın Marksizm kakadır da bir fikir olsun sonra bunu eleştirince ego tartışması yok yaaa. Senin de gizil niyetini anlamıyorum sanma bu konularda fikir belirtmiyor kavga çıkınca da çıkarana bakmıyyor savunana gönderme için "ay ne seviyesizsiniz" şeklinde yergilerde bulunma ihtiyacı hissediyorsun hemen. Ben konudaki fikirlerimi genel olarak gerektiğince bildiririm. Ayrıvca bu konuda uzunca bir yazı yazmıştım Ütopya ve Anarşizm adı altında. Ama sen hiç bir şey söylemediğin halde neyi eleştiriyorsun birdenbire şimdi pek anlamış değilim. Konu içinde bundan başka da mesajına rastlamadım. Garip. :)

abi yapma marxsizmi benden daha iyi bildiğini ben de söyleyebilirim.Benim de elbet fikirlerim vardır ama bende sosyalist falan değilim ve detayları bilmem.

Üstad senin bilgi dağarcığına lafım yok zaten senin sayende çok şey öğrendik inançlarımızın aynı olması gerekmez.görüşerimizin de.
ama şu son tartışmalarınıza bir bakarmısın ben onu eleştiriyorum sadece.
sende kabul edersin ki son tartışmalarınız gerçekten boş..marx falan tartışmıyorsunuz siz üstad..siz topiğin içine ediyorsunuz düpedüz..
benim eleştirdiğim de bu..
ve bu arada gizli niyetim falan da yok benim..buna inanabilirsin..
yaw şöyle bir bak son gönderilen mesajlara ..bi bak üstad yaaa..

Ben bunlara "Forum teröristleri" diyorum cesareborgia seni bilemem. Bu tipler incelikli veya sert eleştiri yapmayı engellerler her konuda ama kendileri şımarıktır istediklerini söyleyebileceklerini sanırlar çoğunlujk benle aynı fikirdedir nasıl olsa düşüncesi ile. Çoğunluk diktatörlüğünün her yerde rastlanan şımartılmış çocuklarının forumdaki görüntüleri bunlar. Sen bir konuda bir eleştiri yaparsın hobaaa biri çıkar "sen ne biçim adamsın ulan" diye bağırır neymiş inancına laf etmişin. Sonra aynı adamı onun kızdığı şekilden de aşağılayıcı bir üslup ve saçmalamayla karşıt düşünceyi sözde eleştirdiğini görürsün. Olay çok komiktir. Sen Din i bilirsin kitaplarını okumuşsundur köktenciliği eleştirmişsindir örneğin; bu çıkar "bu dinsiz benim dinimi nasıl eleştirir der bırak inanmamayı herhangi bi kısmına bile laf söyletmez bağırmaya başlar. Sonra bir bakarsın aynı adam senin ideolojine küfür etmiş. Toplumsal olarak o kadar adaletsizlik vardır ki ideolojiye nasıl olsa küfür edilebilir ama Din i eleştiremezsin örneğin. Oysa bir Din e mensup olmayan açısından Din ile ideoloji arasında pratikte bir fark yoktur. Üstelik Nasıl ki Dinler saptırılıp yanlış uygulanıyorsa ideolojiler için de aynı durum söz konusudur. Tek fark ideoloji daha çok kişi tarafından oluşturulmuş olabilir ve Din gibi insan üstü bir kudrete bağlamaz kendisini. İnsanın dtoplu düşünsel eylemlerinin sistematik hale getirilmiş biçimleridirler. Ancak yukarıdaki şahıs gibileri gelir Das Kapital in üzerine tükürür ve gider. Bir Marksist ya da sempazitanı da eğer Hıristiyan ahlakına sahip değil ise kitabın diğer yönünbü çevirmez tükürülsün diye haliyle o da gidip kutsal kitaba tükürür. Kıyamet de o zaman koparılır. Çünkü çoğunluk der ki "o kutsal kitap dır nasıl tükürürsün yanacaksın" ve elinden gelirse yakma işini üzerine alır hemen. Ama kimse diğer kitaba neden tükürülebildiğini onun okunmadan yargılandığını sormaz bile. Çünkü onun adı "Das Kapital" olarak değil "Anti kutsal kitap" diye kitlelere sunularak yok sayılması ve aşağılanması istenir. Bu işe gönüllü bir çok provakatör de çıkar şımarık tavırlarla her muhabbetin içine girerek ortamı cıvıklaştırır vederinden tartışmayı engellerler. Sonra da üste çıkıp kendilerinin bu bozgunculuğunun görmezden gelinmesini talep ederler. Bir kişi hayatında tek bir Dinsel düşünce hakkında bilgi sahibi olmadan o din i eleştiremez ancak örneğin Marksizmi aşağılamak için Dindar olmak yeterlidir. "Elhamdülillah Müslümanım Marksizm saçmadır o zaman demek ki" diye tuhaf bir şekilde düşünen bu adamlar çoğunluk diktatörlüğünün provakatörleridir her yerde ve faşizm e zemin hazırlarlar. Onlara tolerans gösteren herkes de onların suç ortağıdır. Faşizm ise bir düşünce ya da İdeoloji değil bir insanlık suçudur. Benim düşüncem budur.

ooh güzel yöntem,tartış tartış,karşıt tezlerin tükenince konuyu kapatalım de :D
yalnız önce sizin,karşıdakinin ideolojisine laf etmeden tartışılamayacağını idrak etmeniz lazım."haa bu böylede senin x düşüncene lafım yok" böyle tartışma olmaz.tartışmanın amacı düşünceni savunmanın yanısıra karşıt düşünceyi çürütmektir.tabii kimse mat etildiğini kabul etmez,"artık seviyene düşemeyeceğim,konuyu kapatalım,yeter artık" gibi laflar ederek vakarla susmuş pozuna girer :D
diyalektik sahibi olmamak neler yaptırıyor insana.

mer_ve demiş ki:
ooh güzel yöntem,tartış tartış,karşıt tezlerin tükenince konuyu kapatalım de :D
yalnız önce sizin,karşıdakinin ideolojisine laf etmeden tartışılamayacağını idrak etmeniz lazım."haa bu böylede senin x düşüncene lafım yok" böyle tartışma olmaz.tartışmanın amacı düşünceni savunmanın yanısıra karşıt düşünceyi çürütmektir.tabii kimse mat etildiğini kabul etmez,"artık seviyene düşemeyeceğim,konuyu kapatalım,yeter artık" gibi laflar ederek vakarla susmuş pozuna girer :D
diyalektik sahibi olmamak neler yaptırıyor insana.
Konuyu kapatalım dememin sebebi belli.Çünkü tartışma falan kalmadı kişisel kapışmaya döndü olay.Bu ara üstteki nick'i uzun kişi yine birşeyler gevelemiş ve üste çıkmaya çalışmış.Tek tek cevap yazmıycam daha öncede söyledim bu kişisel mücadele dönüştü.Kendisine hayatta başarılar ve ömür boyu mutlulklar diliyorum esen kalsın ;)

Geri