tim burton

hmm batman serilerinin baslatan adamdır kendileri aynı zamanda onun batmaninden sonraki batmanler asla ilk filmin kalitesini yakalayamamıs hatta vasat yapımlardır edward scissorhands de cok iyi bir filmdir vs vs hepsi iyi adamın zaten big fish i ise bekliyorum arkadaşın biri hala getirecek sözde 1 sene oldu

Sanother demiş ki:
sayılan filmlerin dışında ilk Batman'in, Mars Attacks ve Planet of the Apes'in yönetmeni tartışmaya gerek yok adam işini çok iyi yapıyor...
bende çok severim bu adamı bu bahsettiğin ilk batman penguen in olduğu bölümse gerçekten onda tim burton tadı vardı

s_hifty demiş ki:
bende çok severim bu adamı bu bahsettiğin ilk batman penguen in olduğu bölümse gerçekten onda tim burton tadı vardı
İlk Batman Joker'in olduğu film, başrollerinde Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger vardı ama Penguen(Danny DeVito) ve Kedi Kadın(Michelle Pfeiffer)'ın olduğu ikinci film Batman Returns'ü de Tim Burton çekmişti zaten.

Süper adamdır. Danny Elfmanla calıstıkları Batman 1, Makaseller, Beterböcek, Nightmare Before Christmas vs mükemmeldir. Hele bildiğim kadarıyla stop motionla çekilen Nightmare B. C. üç senede tamamlanmış...Emeğe de saygı duymak gerekir...

Sanother demiş ki:
s_hifty demiş ki:
İlk Batman Joker'in olduğu film, başrollerinde Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger vardı ama Penguen(Danny DeVito) ve Kedi Kadın(Michelle Pfeiffer)'ın olduğu ikinci film Batman Returns'ü de Tim Burton çekmişti zaten.
oo evet tamam o iki filmi de çok severdim ben hele jack nicholson nasıl uymuş joker e çok iyi filmdi ama sanırım penguen in olduğu beni daha çok etkilemişti bulup izlemek lazım hepsini bir şeyi sorucam konu batman başlığı gibi oldu ama jim carrey kaçıncıda oynuyordu
dün beter böceği buldum sonunda ve büyük bir keyifle izledim ve dedimki bu benim izlediğim en iyi filmlerden biri

beter böcek ç1lg1nd1r:)makas eller filmi de çok iyidir. toplumdan dislanmis biri. toplumun ikiyüzlü davranislari.benim hosuma gitmisti.johnny depp var tabi yine. makyaji da iyiydi

abi şu herifin filmlerini yazın bir tek batman ve beter böceği biliyordum ama siz yazdıkça ulan oda mı onunda o filmi çok severi diyorum her seferinde makas eller heyt yavrum be çocukluğumun filmi ne güzeldi be şimdide beter böceği bulana kadar canım çıktı şimdide onu araştıralım bakalım orjinal ismini yazarmısınız

mptv1.gif

nedense bunu görünce aklıma otomatik portakal geldi :)
Corpse Bride (2005) var bide afişi belli olmayan bunlar 2005 yapımı filmler
en çok merak ettiğim ve izliyeceğim filmler ise
big fish
Sleepy Hollow(bu adam johnyy deep i seviyor)
Ed Wood(gene johny)
Edward Scissorhands(tekrar izliycem makas eller(abi buda johny ymiş inanamadım ha :D)
bu arada gene şaşırtıcı birşey Planet of the Apes(maymunlar cehennemi)de ona aitmiş ve bir başka şaşırtıcı olay afişi yazıyorum direk :)

mars_attacks.jpg

7519.jpg

köpeğin gözlerine bakın sizcede beter böceğe benzemiyomu :)
veee işte çok fazla merak ettiğim beni taa derinden vuracağına inandığım harika bir film yukarıda 2005 yapımı diye söz etmiştim
CORPSE BRINDGE
corpsebridge.jpg

s_hifty demiş ki:
oo evet tamam o iki filmi de çok severdim ben hele jack nicholson nasıl uymuş joker e çok iyi filmdi ama sanırım penguen in olduğu beni daha çok etkilemişti bulup izlemek lazım hepsini bir şeyi sorucam konu batman başlığı gibi oldu ama jim carrey kaçıncıda oynuyordu
dün beter böceği buldum sonunda ve büyük bir keyifle izledim ve dedimki bu benim izlediğim en iyi filmlerden biri
Jim Carrey 3. batman Batman Forever'da Val Kilmer, Tommy Lee Jones, Nicole Kidman, Chris O'Donnell ile birlikte oynamıştı. O filmin yönetmeni yanlış hatırlamıyorsam Joel Schumacher idi.

edward scissorhands , big fish , nightmare before christmas, beetlejuice hepsi birbirinden gusel filmlerdi , hepsinde de film bittikten sonra inanilmaz bi duygusal yogunluk yasadim ben , aglasam mi gusel mi karar veremedim ... son filmi charlie and the chocolate factory 12 agustos ta vizyona giriodu galiba =) ;)

biraz geyik olcak ama tahminimce zamanında annesi veya babası Tim Burton'a hiç hikaye,masal vs. anlatmamış olcakki o da büyüyünce bu eksikliği kapatmaya çalışıyo,ya da tam tersi çok masal anlatmışlar adam masal manyağı olmuş...:))

bence en iyi filmi Big Fish(2003).Tabi bunu söylememde Ewan McGregor'ın da büyük payı var...

beetlejuice,big fish (EWAANNN),nightmare before chrıstmas.bı baska...farklı bı havası var ve çok sevıyorummm.yaww ben niye otomatık portakal'ı izlemedim halaa!!!

Geri