Big Lebowski

Flimdeki elemanınız kim?

• Nihilistler (3 kişi + 1 parmaksız kız + su samuru)

Oylar: 0 0.0%
  • Walter (Vietnam Gazisi,Orman Poliside sayılabilir)

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    2,027
bowlingçilerin filmi...kendime örnek aldığım bir şahsiyettir lebowski okadar sakin okadar herşeyi ipe almayan bir adam olmak çokçok isterim oluyorum gibide :twisted:

Bıg Lebowski fanı olmam icabıyla sayfalarca yorum yapmam gerekir bu filme...Lakin izlenmeli ve öyle anlaşılmalı aslında filmin değeri..Filimin başkarakteri Lebowski öyle bir karakterdirki herortamda largtır rahattır,kimseyi iplemez,hayatında en çok sevdiği şey bowlingtir...Kimseye zararı yoktur onun Walter denen kankası ise tam bir durum adamıdır benim için...durum espirilerinin başkahramanı yüce şahsiyet filimdeki konuşmaları aksanı vede duruşuyla bir devdir :twisted: ...(cüsse olarakta ayrıca)kesinlikle izlenmesi gerekli bir filim...Futbol aşığı bir insan olan benim başka bir versiyonum olan bowling aşıklarının filmi olan bu filmi arşivlerinizde bulundurun(bu lafı kulanıyorum çünkü yeni dvd satış yeri açtım)

Kesinlikle son yılların en iyi komedi filmi. Dikat edin dude ve walter hep kendi varsayımları gerçekmiş gibi hareket edip birbirlerinin gazına geliyorlar. örneğin; corvetteli sahnede aracı ilk gördüklerinde dude "çocuk çoktan parayı harcamış" diyor walter da bu tahmini %100 doğru olarak değerlendirip gaza geliyor. aynı, varsayım üzerine gaza gelme olayı kızın kendini kaçırtmış olma ihtimali meselesinde de var. dude "kız kendini kaçırtmış olabilir" diyor walter ise bu fikri kesin olarak kabullaniyor. tam kanka muhabbeti işte. heleki o alman trio yok mu, kopartıyorlar adamı;

we wants money lebowski!
we'll cut your chonson lebowski!

ayrıca; "is this your homework Larry?" olayı da ayrı bir şov.

Johnson değil miydi o ;)
Her izleyişinizde yeni ve daha önce görmediğiniz şeyler görüyorsunuz. Harika bir film. Ama herkese göre değil ;)

Walter:Merak etme, biraz sonra helikopter gelecek!
Ben baya komuştum bu replikte :)

kopmuştum değil miydi o ;) :)

o elemanlar alman asıllı oldukları için aksanlı söylüyorlar johnson'ı. bu nedenle ingilizce alt yazılarda "chonson" diye geçiyordu.

Donny iyi bir|bowlingciydi...
Ve iyi bir adamdı...
O, bizden biriydi.
Doğa sporlarını ve bowlingi|seven bir adamdı.
Ve bir sörfçü olarak,
La Jolla'Dan Leo|Carrillo'ya kadar,
tüm Güney California|Sahillerini dolaşmıştı.
Ve hatta, Pismo'ya kadar...
Ve öldü...Yaşıtlarının|çoğu gibi, oda,
zamanı gelmeden öldü...
Sen bilge tanrım,|onu yanına aldın...
Pek çok hayatının baharındaki|genci yanına aldığın gibi...
Khe Sanh'da...|Lan Doc'da...
Ve 364. Tepede...
Bu gençler canlarını|vermişlerdi...
Ve Donny'de|öyle yaptı...
Bowling sever Donny...
Ve, işte Theodore|Donald Karabotsos...
Ölümünün sana huzur|vermesi dileğiyle,
seninle burada|vedalaşıyoruz...
Ve senden kalan son|ölümlü külleride,
Çok sevdiğin,|Pasifik Okyanusu'nun
derinliklerine|gönderiyoruz.
İyi geceler,|yakışıklı prens...

Ha***tir.
***tir ya, Ahbap,|çok üzgünüm, afedersin!
Lanet rüzgar yüzünden.
Lanet olsun Walter.
**ına koduğumun|*** herifi!
Ahbap, afedersin.
Eline aldığın herşeyin içine sıçmak|zorunda mısın dostum?
Özür dilerim,|bir kaza oldu...
Şu Vietnam saçmalığıda|nerden çıktı ya?
**a koduğumun Vietman'ının,
bununla ne ilgisi var lan?
Ne saçmalıyorsun lan sen ha?
Ahbap, afedersin,|özür dilerim...
***tiğimin...!
***iyim Walter!
Hadi Ahbap, hey|***tir et hadi bowlinge gidelim
(sinema sitesinden alıntı)

yok böyle bir komedi okudukça tekrar karnıma ağrılar giriyor gülmekten

bizde vardı bunun cd si teyzemlere vermiştik birazını izlemiştim bi kaç herif gelip elemanın halısına falan işiyodu bi türlü sonunu izliyememiştim :) bu arada flea da oynuyo ha :D

Hiç dinlemediğim bir tarzlar olmasına rağmen filmdeki Crittles (yanılmıyorsam) vs müzikleri de süperdi.

Film için şunu söyleyebilirim, çocukluğumda "Taş Devri" filminden aldığım zevki büyüyünce bu filmden aldım. Sadece bowling olayı değil de Walter -Dude ilişkisi de bana biraz Fred Barney i anımsattı, karakterleri pek benzemese de...

Bi de o "Time Magazine, Man of the Year" yazan aynaya baktığındaki hali de epey komikti.

valla bende sevmesemde o tarz müzikleri artık filmi baya bir izleyince sarkıları mırıldanmaya başlıyor insan.su viva las vegas hoşdu yaf bide the man in me.

Bob Dylan'ın "Man In Me"şarkısı filme cuk diye oturmuş bence.Arabayı vuruş sahnesine biterim.Gözlüğüde eğilmiştir bu arada.

-Bu demiryollarını inşa eden adam değil (Mükemmel bir replik) :LOL:
-Sana üç saat içinde ojeli parmak bulabilirim.(Bu da öyle) :LOL:

- you want me to blow on your toes
-a-ha. i can't blow that far
-are you sure he won't mind.
-oh he doesn't care about anything. He's a nihilist.
-Aaah, that must be exhausting.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

efsane filmdir ya. Bilgisayarın masaüstünde durur hep. Sıkıldıkça izlerim valla. Ben en çok walter'ı sevmiştim ama yine de ankette donny de olmalıydı.

Ahbabın markette çek imzaladığı sahne :

Çekin üzerindeki tarihe bakın, 11 Eylül 1991. O sıralarda TV de George Bush " Kuveyt'e karşı sergilenen bu saldırgan tutum sona ermeyecek " demekte...

İlginç bir tesadüf.... (mü ? 8O :LOL: )

Geri