Blind Guardian Istanbuldaydı

'Haberler & Etkinlikler' forumunda Problem tarafından 5 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Power Metalin en üretken guruplarından olan Blind Guardian bir kez daha 4. kez İstanbuldaydı, Sahnelerde 25. yılını geride bırakan gurup 4 Mayıs 2011 günü Maslak Venue de muhteşem bir Heavy Metal gecesi yaşattı.
    Hansi Kürsch yine muhteşem vokalleri ile kulaklara ziyafet yaşattı.
    Soğuk ve yer yer yağmurun çiselediği konser alanı saat 18:30 itibari ile dolmaya başladı , Blind Guardian öncesi sahneye Dreamtone adlı Türk gurubu çıktı yaklaşık bir saatlik performanslarında kendi besteleri yanı sıra çaldıkları coverlar ile seyirciyi ısıtmaya çalıştılar.
    Hava gittikçe sertleşmeye başladı, Blind Guardian çok fazla bekletmeden 20:30 gibi sahneye çıktı , Hansi Kürsh kısa saçları ile ilk defa Türk seyircisi önündeydi ( yani ben öyle biliyorum) , biraz daha geliştirdiği Türkçesi ile yanlış hatırlamıyorsam " İyi akşamlar istanbul ve Türk Metalciler" gibi bir şey söyledi , yanlışım var ise düzeltebilirsiniz, Şarkı aralarında sık sık şarkıların hikayelerinden , Tolkien'den bahsetti. 20 yıldır bu gurubu dinlememe rağmen , ilk defa canlı izleme şansına sahip oldum, özellikle Hansi Kürsch sahnede oldukça hareketliydi ( paylaşılan videolarda daha az hareketli gibi geliyordu , tahminimden daha uzun boylu biriymiş ayrıca) Andre Olbrich'in muhteşem kırmızı ESP gitarını da gördük . Marcus Siepen Gibson les paul ile sahnedeydi.
    Bunlardan ayrı olarak Thomen in guruptan ayrılmasına üzülmüştüm zamanında fakat Frederik Ehmke nin de oldukça iyi davulcu olduğunu gördüm , bis öncesi son iki parçada biraz yoruldu ama makine gibiydi.
    Ben şahsi görüşüm olarak söyleyeyim seyirciyi biraz daha heyecanlı beklerdim, seyirci belirli şarkılar dışında zaman zaman sönük kaldı , özellikle önceki albümlerde 2000 önesi şarkılarda gaza geldiler, ve beklediğimden fazla eşlik eden seyirci vardı fakat dönem dönem seyirci sakin bir tavır sergiledi bunu da hafta içi iş, okul çıkışı yorgunluğuna ve konseri izleyenlerin çoğunluğunun 25 yaş ortalamasında olmasına bağlıyorum, bu arada ben bu ortalamayı epey yukarıya çekiyordum.
    Gurup bir kere bis yaptı ( nispeten cılız Guardian tezahuratı ile) fazla bekletmeden sahneye tekrar çıktı ve Bard song in the forest ve hemen ardından the Hobbit seslendirdi, Son parça olarak tahmin ettiğim gibi Muhteşem bir şekilde Mirror Mirror ile veda ettiler , Maslak Venue de bulunan yaklaşık 3-4 bin kadar kişiye (tahminimce) mukemmel bir gece yaşattılar, tamamen güzel ve temiz bir konserdi.
    Blind-Guardian-Yeni-Albumu-Dinlemeye-Sundu-100627104730.jpg

Bu Sayfayı Paylaş