Duygu Asena

Lan li falan konusma da biraz seviyeni forumun seviyesine çıkar,okudukta konusuyoz.O kadar çok rezil adami bende taniyorum,o kadar çok rezil kadini da.Cinsel özgürlük konusunda da ben kadininda erkeginde esit olmasi gerektigini düsünüyorun bu bir.Ikincisi bence ikisinin de çok fazla cinsel özgürlügü olmamalidir,kendimide içine katiyorum merak etme,bu benim görüsüm,herkesin görüslerine saygiliyim.Üçüncüsü bi önceki yazımda hiç bir kötü şey yoktu,onu nasıl bu kadar art niyetli anladın ve bu kadar kin dolu bir mesaj attın gerçekten anlayamadım.Ve inanki Duygu Asena yı okumuşluğum vardır ve onun sevmediğim yönleriyle sevdiğim yönleri hemen hemen eşittir.Herkese sevgiler...

appassionata yorumlarıma katıldığın için teşekkürler.twister sana da şöyle söyleyeyim ki duygu asena erkekleri kötülemiyor sadece gördüklerini ve eleştirdiği şeyleri yazıyor.yani gerçekleri.ve yazıları size bu kadar haksızca geliyorsa kendinizi savunun.onun yazdığı erkek tipinin(ve bu tip erkeğin çoğunluk olduğunu)varolmadığını kanıtlayın.yada az olduğunu kanıtlayın.bu imkansız dimi.çünkü bunlar neyazık ki gerçekler.demekki duygu asena varolmayan şeylerle erkekleri kötülemiyor sadece varolan gerçekleri onların yüzüne vuruyor.

he sihirbaz he.aferin sana,sen kendi pessimistic dünyanda erkeksiz kal,nefretini bulaştır insanlara,bulabildiğin kadar müttefik bul iyi insanlara karşı.Ama ben insanları sevmeye devam edecem,senin gibilerin anlayamayacağı şekilde.hay Allah ım yaa,sanki ben Duygu Asena yı kötülemişim gibi.Bana ve benim gibileri sevmeyenler hadi durmayın gelin üzerime,ne kadar fazlaysanız o kadar az iplerim herbirinizi.Sevelim sevişmeyelim...

twister tartışmayı noktaladın çünkü seviyeyi düşürdün.birincisi ''erkeksiz''kaldığım ve bunun için nefretimi yaymak için müttefik aradığım gibi cümleler çok çirkin.üstelik beni ve hayatımı da bilmiyorsun.bu denli kızdın çünkü haklı olduğumu gördün ve buna direnemedin.kabullnmek yerine saldırmayı seçtin.neye inanmak istiyorsan inanabilirsin.ama bu çirkin tabirleri beni hiç üstüme alınmıyorum.ve NOKTA

futurist.cim ama bunlar adamı çıldırtıyo..
burda özgürce fikir paylaşmak yerine saldırıya geçiliyo..

yiğitlerine b.k sürdürmeyecekler ya..
işte ortada herşey..seviyesizlik yapıp en azından saygı duyduğumuz erkekleri de lekelemeyin!

Topiği açarken başta rica etmiştim bir yazar olarak bahsedelim kitaplarından yaptıklarından vs.. diye kültür ve sanat adından faydalı olmuş bir insanın yok erkek düşmanıdır sevmem nefret ederim gibi şeyleri hakketmiyor ... eğer feminizm kadın hakları eşitlik gibi konuları konuşmak istiyorsanız buyrunuz her telden ama burası olmasın lütfen....

Duygu asenanın iki ayrı kadının hayatından bahseden bir kitabı vardır kapağında iki tane ruj resmi vardı biri açık biri kapalı okudum ama kitabın ismini unuttum bugün birine tavsiye edicektim biri yardımcı olabilirmi :?

Sanother demiş ki:
morvesuni demiş ki:
SlipKnoTGirL demiş ki:
kadının adı yok kitabını tüm erkekler okumalı.okursanız kadınları daha iyi tanırsınız(umarım!!).
boşuna uğraşma... okumazlar...
okudum ama daha iyi tanıdığımı söyleyemem, belkide yeterince tanıyordum zaten.
kadınlar kendilerini biz kadınız diye ayıracağına biz insanız diye savunsalar daha yararlı olur kanaatimce, saygılar...

Sözüm sana değil fakat söylemek zorundayım.Kadınlar kendilerini zaten "kadınız biz"diye ayırmıyorlar arkadasım.Kimi(!) erkekler kadını "Kadındır,beyinsizdir,sacı uzun aklı kısadır" şeklinde ayırıp ,hor görüp,saygısız tavırlarla ezip geçmeye çalışıyorlar.2.plana itilen kimi(!) kadınlar sa ,kendilerine insan muamelesi yapılması için savaş veriyorlar.Bulundukları tavırlarla bu ikiye bölünüşe belki de erkekler neden oluyorlardır ha ne dersin?
Ben bunları feminist olduğum için yazmıyorum fakat yadsınamayacak bazı gerçekler de var.Bence Duygu ASENA kitaplarını okumalısınız.Objektif olmak adına her kitap okunmalıdır.Belki kendinize küçük yararlı noktalar cıkarabilir,bazı soru işaretlerinize cevaplar bulabilir veya daha soru işareti bile koymadığınız,haberdar olmadığınız olgular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz..Kadın düşmanlığı gibi erkek düşmanlığı da anlamsız birşeydir.Fakat su da bilinmelidir ki Feminizm erkek düşmalığı değildir.Akım ve oluşumları uçlarda yaşayıp ,saptıran bazı insanlar yüzünden , bir takım kadın topluluklarını suçlamak veya bunu tüm kadınlığa maletmek yanlıştır diye düşünüyorum.

Duygu Asena'nın "Aşk Gidiyorum Demez" isimli kitabını okudum.Okunması kolay ve çok zaman almayan bir kitaptı sonrasında da beni düşünmeye ittiğini söyleyemem. Söylemek gerekirse bence anlatım ve olay örgüsü yönünden çok basitti. Bazı arkadaşlar kadınları çok iyi anlattığını söylemiş ben katılmıyorum. Türkiye'de feminizm deyince akla ilk gelenin Duygu Asena olması da yanlıştır bence. Bana kalırsa pek alakası yok çünkü.
Arkadaşlar lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın, yazar olarak herkese saygı duyuyorum ben sadece eleştirel bir gözle düşündüklerimi aktarıyorum o kadar.

Urania demiş ki:
Duygu Asena'nın "Aşk Gidiyorum Demez" isimli kitabını okudum.Okunması kolay ve çok zaman almayan bir kitaptı sonrasında da beni düşünmeye ittiğini söyleyemem. Söylemek gerekirse bence anlatım ve olay örgüsü yönünden çok basitti. Bazı arkadaşlar kadınları çok iyi anlattığını söylemiş ben katılmıyorum. Türkiye'de feminizm deyince akla ilk gelenin Duygu Asena olması da yanlıştır bence. Bana kalırsa pek alakası yok çünkü.
Arkadaşlar lütfen bu yazdıklarımı yanlış anlamayın, yazar olarak herkese saygı duyuyorum ben sadece eleştirel bir gözle düşündüklerimi aktarıyorum o kadar.
Tek bir kitabını okuyarak böyle bi yargıya varman ilginç.Kolay bir anlatım kullamılmasının nedeni de her kitleye hitab edebilmek istemesi olabilir.Bu da gayet güzel bir mantık.Bence diğer kitaplarını da okumalısın..

Çok seviyorum. İlk iki kitabını okudum...''kadının adı yok'' ve ''aslında aşk da yok'' .Özellikle ilk kitabı beni çok etkiledi.Yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum

hiç sevmiyorum yazdıklarınıda çok saçma buluyorum..ama yazdıklarını erkek düşmanlığı falan olarak değerlendirmiyorum.sadece sanatsal değerinin olmadığı görüşündeyim.

gördüğüm ve göreceğim en iyi kadın yazarlardan biri,çok kısa sürede bitiriyorum kitaplarını.duygu asenanın kitaplarını sevgililerime de okuyorum zaman zaman onlarda feminist olmama hak veriyorlar,herkesin okuması gereken kitapları var gerçekten

O; kitaplarıyla,yazdıklarıyla,yapıklarıyla herzaman bizim yüreğimizde yaşayacak...Zaten dünya,O'nun gibi değerleri kaldıramıyor...O,dünyada yaşamayacak kadar değerliydi...Nur içinde yatsın...='(

Geri