Johnny Depp

94 yapımı tüm zamanların en kötü yönetmeni edward wood'un hayatının anlatıldığı ed wood filmindeki performansı ayrı bir güzel.

geçen gün from hell i izledim
sonu kötü bitti
tam herşey çözümlendi kız da hazır:) deppi bekliyo
çaat depp gitmedi öldü.
bende gecenin 12.45inde canımı sıkmış oldum tüh beagh diye!

RpR demiş ki:
geçen gün from hell i izledim
sonu kötü bitti
tam herşey çözümlendi kız da hazır:) deppi bekliyo
çaat depp gitmedi öldü.
bende gecenin 12.45inde canımı sıkmış oldum tüh beagh diye!

selam kitabını okumuş muydun?
grafik roman
Allan Moore epey araştırmış dökümanter gibi yazmış
filmde bazı olaylar kitaptan daha farklı
bende okuyalı epey oldu aslında tam hatırlamıyorum ama dedektif ölmüyordu sanırım

denizkizi demiş ki:
Anorin demiş ki:
Bence her sene bir filmde oynasın oynamasın en iyi aktör ödülü alması gereken bir oyuncu. O derece iyi yani... Hiç kendini tekrar etmiyor. Oynadığı her karakterde bambaşka bir insan olan çok az oyuncu var) Karayip Korsanlar'nda müthişti de, ben Edward Scissorhands'de de çok beğenmiştim oyunculuğunu

kesinlikle anorin sana katılıyorumm çok ii oynuyo bence ve özellikle makas eller müthişti....
yanlız müzisyenlik deneyimi olduunu ilk kez duydum lütfen biras bilgi werebilir misin soothsayer... :beer

Ben vereyim mi ayrıntı?:D
Bu adam genç yaşlarında The Flame adlı grubuyla gece kulüplerine çıkarmış sonra grubun adını The Kids olarak değiştirmişler ve Iggy Pop ile turneye çıkmışlar diye biliyorum.
Ayrıca kendisi en sevdiğim aktörlerden biri, süper bir oyuncu... Yakında Willy Wonka olarak izleyeceğiz kendisini sanırım Charlie and the Chocolate Factory'de...
Karayip Korsanları 2 de 7 Temmuz 2006'da Amerika'da vizyona girecekmiş.

sleepy hollow da süperdi bu adam en sevdiğim aktörlerdendir bu arada ed wood u aldım onu izliycem yeni bir tim burton filminde oynadı ama piyasaya çıktımı acaba çaklıtlı bir ismi vardı ama :D

karayip korsanlarının 2.si 2006'da , 3.sü 2007'de gösterime girecek. daha çok var maalesef...bekle o zamana kadar:/
ed wood u izledim. siyah beyaz çekilmiş ilginç karakterlerle dolu bir tim burton filmi. korku filmi gibi görünüyor ama tam bir komedi :D
grotesk diyelim.

Adamı zamanında yeni Brad Pitt yapmayı düşünmüşlerdi hatta bi sürü dergide kapak yapıp reklamını yapıcaklardı ama adam kabul etmedi...ve piyasa olmak istemedi...Helal olsun

ya bu adama tapıyorumm.. nasıl güzel bir yüzü var bakışlarıyla fln mükemmel bir adam ya.. bi filmi var şimdi karanlıktan önce mi ne onu görmeyi istiyorum ama çok sinemada yok burda.. işallah kaçırmam...

En son edwood da izledim kesinlikle muhteşemdi.Özellikle Vincent d'onofrio(umarım bole yaziliyordur)orson welles rolünde;ed wood rolündeki Depp'le karşılaştığı sahne bence sinemanın en yaratıcı anlamlı ve insanlar için yol gösterici karşılaşmalarından biri olmuştur.Tabiki bunda iki oyuncunu performanslarıda çok etkili olmuş.

adamın oyunculuğu mukemmel yanlız sanırım 2003 yada 2004 tu karayıp korsanlarıyla oscar a adaydı gecenın bı vaktı canlı canlı ızledım ama kazanmadı adam ve bence ordakı etkende karsılastırmak gıbı olmasın ama canlandırdığı karakterın komedı dalında olmasıydı ve daha damardan gıren huzunlu bı karakterı canlandıran almıstı odulu cok uzulmustum

Johnny Depp'in izlediğim en iyi filmi Secret Window zannederdim bugüne kadar, yanılmışım. :roll: Blow'u izledikten sonra fikrim değişti. 2001 yapımı Ted Demme'in yönetmenliğindeki filmin konusu gerçek hayattan.

Bir kokain satıcısının (George Jung) hızlı ve hüzünlü hayat hikayesi anlatılıyor. Johnny Depp ve her ne kadar çok etkili gözükmese de Penelope Cruz oynuyor başrollerde. Johnny Depp'in oyunculuğu muhteşemdi. Hayatını kokainle haşır neşir eden bir adamın kötü yaşantısından çok üzücü hikayesini bu denli insanın içine sindirerek oynaması Johnny Depp'in farkıdır herhalde diyeceğim. Çünkü gerçekten hakkını vermiş rolünün. Bir insan neden ve nasıl o hale gelir o kadar güzel işlenmişki Ted Demme'in oyuncu seçimini de takdir etmek gerekiyor. Bir uyuşturucu satıcısı seyircinin gözüne masum geliyor ve bu tür konulu filmler için oldukça iyi başarı.

Penelope Cruz, Depp'in fazlaca gölgesinde sadece her zamanki şirin aksanıyla hatırlanacak bu filmde bana kalırsa. Hatta hiç oynamasaydı da filmin etkisi azalmayacaktı sanırım.

İşin ilginci, filmin çekiminden 1 sene sonra yönetmen Ted Demme kokain yüzünden hayata veda ediyor. Yönetmenin sonu da filmin sonu gibi dramatik...

johnny depp'in what's eating gilbert grape diye bi filmi vardı,çok güzel filmdir, johnny depp'in yıldızlaşmaya başladığı günlerden, ayrıca leonardo di caprio'nun oyunculuğu hakkında fikrimin değiştiği film,11-12 yaşlarından bi çocuk spastik rolünü bu kadar gerçekçi nasıl canlandırır,leonardo müthiş bi performans sergiliyor.

Yillardi piyasada olan ve POTC filmi ile birden piyasada hayrani inanilmaz derecede cogalan bir insan. Bazi rollerinde tas gibi hic hareket etmeyen bir adam gibi kalsa dahi iyi performanslari olmustur.

Futurist`in dedigi gibi Blow performansi cok guzeldir.

asmashingpumpkin; Leonardo Dicaprio`nun o rolu 11-12 degil 18-19 yasinda bir özurluyu canlandiriyor. Sadece ufak bir duzeltmeye yapiyim dedim...

Olaya magazinsel boyutuyla yaklaşacağım ama hiçbir erkeğe yakıştıramadığım kalem çekme olayı bu adama acayip yakışıyor. Hatta kalem çekmediyse bir şeye benzemiyor bu insan evladı. Severek izliyor, takip ediyoruz...

tim burton için "bana domuz rolünü versin,yine oynarım onun her yönettiği filmde" diyen insan..:)
corpse bride isimli animasyonda başrolü seslendiren depp olucak,duyurulur:)

Çok iyi oyuncu. From Hell filmini çok beğenmiştim. Karayip Korsanları'nı çok beğendiğimi söyleyemiyeceğim ama Johnny Depp tek kelimeyle muhteşem oynamış.

Geri