American History X

Teshkilattan demiş ki:

abi zaten senin avatara bakip bi de bol bol twisted li yazilarin yuzunden cok sinirli ve sert bi adam olarak dusunuyorum seni :D

bu filminde baska bi sonu varmis ama sonra degistirilmis neydi acaba öbur sonu merak ediyorum bilen varsa ve söylerse sevinirim :D

CedriX demiş ki:
Teshkilattan demiş ki:

abi zaten senin avatara bakip bi de bol bol twisted li yazilarin yuzunden cok sinirli ve sert bi adam olarak dusunuyorum seni :D

bu filminde baska bi sonu varmis ama sonra degistirilmis neydi acaba öbur sonu merak ediyorum bilen varsa ve söylerse sevinirim :D
...
beni tanıyan tanır canım sen kafanı yorma sinirliyim evet ama %95im makaradır benim bunu niye söledim ben sktr et :twisted: bu filmi çok iyi izleğin arkadaşlar...edvard babanın şaheserlerinden...

Konu çok güzel işlenmiş insanın gözüne gözüne sokmadan da... İzleyenler ne kadar ders çıkarır ve ön yargılardan kurtulur orası muamma. Kaldırım sahnesindeki o vahşetin aynısı yaşanmış zamanında 2 çocuk arasında :( Filmden etkilendikleri kanısına varılmış. Ama biri tabiki ölmüş....

daha dun ögrendim bu olayi filmi izlemeyenler okumasin....

Filmin sonunda Edward Furlong öldukten sonra film bitiyo ya iste yönetmen versiyonunda öyle bitmiyo Edward Norton kardesi ölduruldukten sonra eve gidiyo saclarini kaziyo ve tekrar nazi oluyo ama filmin mesajini bozmamak icin kesmisler orayi....

bence hiç bi şekilde ırkçılığa karşı yapılmış bi film diil.nazi geçinenleri gördük filimde kendi çıkarları adına haşır neşirdiler diğer ırklarla(hapistekiler)
ırkçılığı masaya yatırırsak esas mesele şu bence,
bir ırk diğer ırkın yaşam alanlarını işgal edip yaşam tarzını doğrudan etkiliyorsa işte o zaman ırk ayrımcılığı başlar.dünyanın hiç bi yerinde farklı ırkların kendi tarzlarıyla birlik beraberlik içinde yaşadığını sanmıyorum.soğuk savaş her daim mevcut.

Bence edward norton'un bugüne kadar ilzediğim filmleri arasında en yakışan rolüydü . Film gereğinden fazla ders verme misyonu üstlenmiş ama yinede altı çizilmesi gereken birsürü söz var ."Hayatta nefret kadar gereksiz bir yük daha yoktur".Diye bir sözü vardı gerçektende öyle ...
Hele o baştaki adam öldürme sahnesi gerçekten çok iyiydi yani filmin sonu bile beni okadar etkilemedi ;)..

bugun iki tane daha baska bi son ögrendim o sondada Edward Norton kendisi ölduruluyo naziler tarafindan,öbur sonda ise Edward Norton siyahlar tarafindan ölduruluyo yani filmin toplam 4 degisik sonu var :D

ben diger cekilen sonlarin ikisini izledim kendisinin öluduruldugunu ve tekrar nazi oldugu sonu izledim arkadas yolladi baktim ve tekrar nazi oldugu son olsa iyi olurdu ama gercekten filmin verdigi mesaji bozardi...

Kişisel göndermeleriniz için özel mesajı kullanın daha etkili olur. Gereksiz mesajlar silinmiştir. American History X filmiyle alakalı devam edebilirsiniz.

Geri