11 Ayın Sultanı (Ramazan)

'Forum Meydanı' forumunda sad tarafından 10 Ekim 2004 tarihinde açılan konu

Ramazanın en güzel yanı nedir?

1. Pide

100.0%
  2. Huzur

0.0%
  3. Yemekler

0 oy
    0.0%
  4. İbadet

0 oy
    0.0%
  1. sad

sad

246
    0
    300
    11 ayın sultanı ramazan geliyor ..

oruç tutacağız, namaz kılacağız ve 11 ayın en anlamlı günlerini huzur içerisinde geçireceğiz ..

en azından inananlar için böyle olacak

sizce ramazan'ın en güzel yanı nedir?

2. Ben yapmayacağım bunları. Ama tek güzel yanı pide...

3. pide ve geceleri davul sesiyle uyanmak

4. bursası ramazan için ideal.kimse karışmıyor yemek yiyişime.ama bursa rezalet.her an katliam olasılığı.
    "pis kafir gel lan buraya..." muhabbeti çok şiddetle olası...

5. ateistim ama iftara bayilirim genelde o ay icinde en guzel yemekler yapilir her gun :D

6. hepsi güzel valla pide ve sabahları davulcunun sesiyle uyanmak

7. davulcu sesiyle uyanmak mı?
    abi adam kovalıyoz biz ya bizim ordan geçerken.

8. ...

Bu ayı iple çekerim...
    Hayırlı Olsun...

9. valla hepsi ama başında :taptim ibadet..

seviyorum bu dönemi manevi duygularım depreşiyor.. :wink:

10. oruç tutmam ama pide olayına hastayım..1 saat sırada beklesem bile sıcacık sıcacık alırım pidemi....

11. pis sofular,sigarayı bırakmadan önce ganyan bayiinde bi tane yakmıştım ramazan ayında..millet bi döndü baktı nefretle...içimden canınız cehenneme dedim..korktum dalarlar falan oldum..

12. ...

İftar çadırıda istila edersiniz siz...
    Pide için "Ramazan" bekleyen,oruçluların önünde sigara yakan tipler...
    Sizin canınız cehenneme gider biri ummadan merak etmeyin... 8)

13. Abi oruç iyidir. yapabildiğim tek ibadet...

14. Her ne kadar bu ramazanda (diğerlerinde olduğu gibi) ailemin yanında bulunmayacak olsam da eski ramazanlar çok zevkliydi.. .. Ailecek bi arada.oooh ne güzel... Ne zaman ki para derdine düştü koptuk ebeveynlerden, ,işte o vakit ne rahat kaldı ne huzur..!!

15. ramazan diyince ilk aklıma pide geliyor,canım çekti.olsada yesek sıcacık.

16. Gece uyanınca herkez ööle salak salak dolaşır ya uykulu uykulu.. hep dışarıdan gözlemlerim insanları sahur vakti.. O diil de ramazan da kolanın tadı bi başka olur.. (bkz:coca cola)

17. Ya geçen sene tutmadım ama bu sene tutsam mı kararsızım.Tutabilirim bakalım inşallah...En güzel yanı sahurda kalkıp yemektir herhalde.

18. ben ibadet derim. ama bunun dışında bir çok önemli özelliği var orucun. bunların birincisi yemek yemenin tokluğun değerini anlıyorsunuz.. kendinizi bir an için açlıktan ölen insanların yanında hissediyosunuz.
    bunun dışında en önemlisi sağlığınız. bir yıl boyunca çalışan mideniz bu bir ay içinde dinlenir ve kendine gelir.. oruç tutmayan birinin oruç tutan biriyle kıyaslandığında oruç tutanın daha sağlıklı olduğu görülmüştür..

19. Valla bence olayın tamamı çok güzel...İnanan biri olarak diyebilirim ki...Oruç,iftar zamanını beklemek...her zaman dua ederim ama ramazanda dua etmek bence çok daha farklı en azından psikolojisi farklı...Pide unsuru olayın ayrı bir güzelliği...severim ramazan ayını...Şimdiden herkesin ''ramazan ayı''mübarek olsun...

20. sad

sad

246
    0
    300
    huzur doluyor insan böyle mekkeye gidesi geliyor wallahi :lol:

e birde tutulmayan oruçların cezası var

pidesi tartışılmaz ..

Bu Sayfayı Paylaş