3 Humbucker Ve 2 Humbucker Manyetiklerde Wiring Ve Aktif Manyetik Olanağı Hakkında Bir Kaç Soru

'Elektro Gitarlar' forumunda BulkyMan tarafından 27 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar Arkadaşlar,

Les Paul kasalara olan hayranlığım nedeniyle eski gitarımı henüz sattım ve bir Gibson almayı düşünüyorum. Gitarları araştırırken daha önce üzerinde biraz araştırma yaptığım ancak detaylı bilmediğim 3 Humbuckerlı sistemler aklıma geldi. Gibson Les Paul Black Beauty 3 Pickups modelini görünce gerek tarzı gerekse marjinalliği ile beni adeta büyüledi. Ayrıca Emg X Serisi 81-85 setinin o mükemmel Gain-Dirty ve clean soundlarının da etkisindeyim ve bu seti de alacağım yeni gitara takmak istiyorum. Bazı yabancı sitelerde araştırma yaptım, ancak gitarın teknik konularıyla ilgili pek fazla bilgim olmadığı için Emg set takılıp takılamayacağı, pickup switch sistemleri ve manyetiklere etkisi konusunda pek birşey anlayamadım.
    (Bknz: http://i727.photobucket.com/albums/ww274/psychebilly/3HB_pull.jpg)
    Sorularım:
    1: Emg x 81-85 Set Takılabilirmi, takılabilirse köprü-orta, orta-sap yada sap-köprü sıralamasıyla mı takılır ve 81 hangisine, 85 hangise takılınca karakteristik özelliğini en iyi gösterir.

2: Emg x 81-85 bildiğiniz üzre aktiftir, eğer sistem bu 3 humbuckerlı gitara uygulanabiliyorsa aktif olması bir sorun oluştururmu.

3: 3 Humbucker istememin bir sebebi ise Clean tonlarında başarılı, dist tonlarında da orta-üst seviye arasında olan bir Seymour Duncan Manyetiği Emg set dışında 3. manyetik olarak kullanabilirmiyim(Gerçekten olursa mükemmel ötesi olur) Takılabiliyor ise pasif yada aktif olması önemli olurmu ve Emg'lerle çakışırmı.

Teşekkür ediyorum.

Bu Sayfayı Paylaş