[15.06.2011] Konser: BİRSEN [email protected] Hayal Kahvesi (Beyoğlu - İstanbul)

'Forum Meydanı' forumunda Msc Bx tarafından 2 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. SOLO “Performans Geceleri”@Bistro Hayal Kahvesi
  BİRSEN TEZER

  Bir enstrüman öğrenip çalmak en büyük hayallerinden biri olan Birsen Tezer şans eseri ''kanun''enstrümanını seçip, öğretmeni Erol Deran'dan neredeyse birebir ders alarak tamamladığı eğitiminden sonra profesyonel müzik yaşamına başladı.

  İlk önceleri tek bir gitar ile başlayan serüven 1990 yılında zenginleşerek yerini grup sound’una bıraktı ve sanatçı İstanbul’un çeşitli mekânlarında grubuyla birlikte kendi zevkime uygun repertuarını oluşturup performanslar sergiledi.

  1998 yılında Bülent Ortaçgil'in ''Light'' adlı albümünde Ortaçgil'le bir düet yapan Tezer (“Kimseye Anlatmadım”) Daha sonra yine Ortaçgil'in şarkılarından oluşan tribute albüm ''Şarkılar bir oyundur''da, ''Çığlık Çığlığa'' adlı şarkıyı seslendirdi. Bunun yanı sıra İlhan Şeşen ve Gürol Ağırbaş ile küçük çalışmaları oldu ve İlhan Şeşen'in hazırladığı bir film müziğini seslendirdi.

  Sanatçı çok kısa bir süre önce kayıtlar ''hücum kayıt'' olarak yapılan ve kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cımbıl'ın eserlerini de yorumladığı ''Cihan'' albümünü “Kalan Müzik” etiketiyle dinleyicilerine sundu.

  Tarih
  15 Haziran Çarşamba * Saat: 22.00
  Biletler : Biletix ve Bistro Hayal Kahvesi

  Yer :
  Bistro Hayal Kahvesi : Meşelik Sok. No: 10 Taksim – Beyoğlu
  www.hayalkahvesibistro.com

  DAHA FAZLA BİLGİ VE GECE İLE İLGİLİ YENİLİKLERİ TAKİP ETMEK İÇİN :

  Destekleyenler:
  www.hayhuy.com , www.filmlerim.com , www.dakick.com
  Organizasyon :
  www.eventfabric.net
   
 2. Solo1.jpg
   

Bu Sayfayı Paylaş