Game Of Thrones

Hani ekşi sözlüğü zaten sevmiyoruz, pek oraları kurcalayan yok burda. Gene de aman diyim gözünüz mözünüz ilişirse dikkat. Dürzünün teki başına uyarı koymadan spoil edip duruyor diziyi. Geçen sezon da yapıyordu aynısını, millet isyanlarda :D

zeki olan sözlükçüler de onlar bi de ha! şakirt-pkk lı troll yuvası zaten. ha arada faydalı yazılar da oluyor ama inci de ki "anan zaa xD" ları tercih ederim. en azından bir esprisi var.

Eski bölümleri iyice bir karıştırdım, şimdi izlemeye başlıyorum... Yeminle heyecanlandım ha. Bir süredir konuşmadığım bir arkadaşa trip atar gibi nazlandım saatler boyu. Manyakça.

sanki 30sn gibi bu dizinin tüm bölümleri. açıyorum direk bitiyor. ne ara başladı ne ara bitti anlamıyorum. hep bi doyumsuzluk, hep bi açlık. çıldıracam bi gün bunun yüzünden.

O kurt ejderhayı yatırır, demedi demeyin...

Dönüş bölümü olarak bence güzeldi, zaten kimse ilk bölümlerde patlama beklememeli, ordular yavaş yavaş ilerliyor ve şartlar olgunlaşıyor. Joffrey iti hakikaten ne kadar sinir bozucu olabilirimin limitlerini deniyor; olmaz diyorum ama her olmaz dediğimde ikiye katlıyor bu oranı. Kıza işkence ettiği yetmiyormuş gibi, bir de verdiği cevap için, "bunu ben söylemiştim zaten, başka bir şey söyle" diyor... Kan beynime sıçradı. Bak ben size diyorum; kesin okulunda dövüyorlardır bunu senin babanın kemiğine diye. O denli sinir edici. Adamı şaraba boğuyordu lan yok böyle bir şey (gerçi o lavuk da kaşınmadı değil)...

Robb karizmatik olmuş, Jaime denen kanı bozuğu adım adım göt edişini zevkle izledim. Ayrıca ensest muhabbeti çok yoğun, orta çağ kıta Avrupa'sında da bu işin yaygın olduğunu söylerler ama bu denli mi, onu bilemiyorum. Şu yeni çıkan adam olayı doruğa ulaştırmış, yeni bir boyut getirmiş. Yuh.

"The North Remembers", bölüm ismi de çok güzel değil mi yahu? Haydi bakalım şimdi işin yoksa bekle hafta hafta...

Hikaye çok güzel, efektler başarılı, senaryo iyi de diyaloglar çok başka be. Kim yazıyorsa ayakta alkışlıyorum. İki kişi tesadüfen bir araya düşse ortaya çıkan diyaoglar şahane. Bir başladılar mı konuşmaya, tenis maçı izler gibi gidip geliyorsun söz sırası her değiştiğinde. "Aha koydu boruyu, aha fena kontra yaptı" nidalarıyla. Öyle böyle değil, en az on Çiçek Abbas gücünde :D

-...prominent families often forget a simple truth, i've found.
-and which truth is that?
-knowledge is power.
-sen batan bir gunes ben yollarda cilekes
-soforun bahti kara muavinin gonlu yara
-ask bir otobustur binmesini bilmeli
-son duraga gelmeden inmesini bilmeli

:D

-knowledge is power
-power is power

yalnız o değilde, o salak niye öyle tehdit etti onuda anlamadım. hani bilgi güçtür tamamda bak kadın saniyesinde alıyordu senin kelleni, ne iş? fahişelerine mi güveniyorsun, yoksa kralın piç bebeklerine mi? üstelik senin bilgi dediğin şeyi 7 krallık öğrendi, şeyine takan yok afedersin. mal mısın abicim, zamanında kraliçeye ve joffreye tüm yalakalığı yaptın, dağ gibi eddard amcayı harcadın, şimdi ne sikime artistlik yapıyon. sus ve yalamaya devam et işte.

demem o ki çok sinir bozucu ama kısa vadede ölmesini istemiyorum. o yüzden azıcık çenesini kapalı tutsa iyi olacak :D

-knowledge is power
-power is power

yalnız o değilde, o salak niye öyle tehdit etti onuda anlamadım. hani bilgi güçtür tamamda bak kadın saniyesinde alıyordu senin kelleni, ne iş? fahişelerine mi güveniyorsun, yoksa kralın piç bebeklerine mi? üstelik senin bilgi dediğin şeyi 7 krallık öğrendi, şeyine takan yok afedersin. mal mısın abicim, zamanında kraliçeye ve joffreye tüm yalakalığı yaptın, dağ gibi eddard amcayı harcadın, şimdi ne sikime artistlik yapıyon. sus ve yalamaya devam et işte.

demem o ki çok sinir bozucu ama kısa vadede ölmesini istemiyorum. o yüzden azıcık çenesini kapalı tutsa iyi olacak :D

O lalala 1-2

Onu ben de düşünmüştüm, ama kesin ölümünde onları mahvedecek planları vardır. Hatta şu anki krallık işine gelmezse krallığı yıkabilecek bağlantıları olduğunu da düşünüyorum. Adam güçlü :D

Muthis dizi Ortacag ve Orta Dunya konseptlerini seven arkadaslara kesin izlemelerini tavsiye ederim... Simdiye kadar super savas sahneleri faaln yoktu ama, entrika akil oyunlari, diyaloglar kurgu... hepsi super!

"Joffrey Baratheon öldü mü / Daenerys Targaryen kaldı mı / Robb Stark öçün aldı mı / Şimdi Game of Thrones yırtılur"

diye bi tvit okudum az önce :D

İnternete düşen ikinci bölüm HBOGO'dan sızmış, ingilizce altyazısı yok ve dothraki dilindeki repliklerinde altyazısı yok. İngilizce altyazı gelecek hafta çıkarmış, doğal olarak ingilizce altyazı çıkmadan tr altyazıda çıkamayacağına göre, izleyemiyoruz :(

zaten başında görüntüde player gözüküyor. koskoca hbo ya yakışmıyor kaçırmak :D yok lan kaçırsın,bi gün kabloyu döşeyecekler tüm netten izleyenlere ama neyse. :D
gerçi bir çok şey de olduğu gibi ilgiyi ölçmek için çaktırmadan servis edilmiş de olabilir.

tüm joffrey severlere gelsin

a1ZES.gif

Geri