Çemberimde Gül Oya

'Forum Meydanı' forumunda Cornflakegirl tarafından 18 Ekim 2004 tarihinde açılan konu

1. Çok fazla televizyon izleme alışkanlığım yoktur ama şu son dönemde kaçırmadan izlediğim tek dizidir .Gerek değindiği konular ,gerekse oyuncular herşey çok güzel gerçekten emek harcanarak yapılmış birşey olduğunu hissedebiliyorsunuz izlerken oyuncularında neredeyse hepsi tiyatro kökenli ..
    Tavsiye ediyorum kesinlikle izlenmeli ;)

Cuma 21:50 Kanal D

2. Bu diziyi ben de çok sevdim! :p

3. ben de bu diziyi tek geçiyorum..
    bu dönemni yaşamamıuş biri olarak gerçekten merak ettiğim şeyleri görmüş oluyorum. titizlikle hazırlanmış bi dizi..

4. güzel ve gerektiği kadar tarafsız, TV'de olduğunun farkında ama söylemesi gerekenleride söyleyen bir dizi, bu dizi Çağan Irmak için düşüncelerimin yanlış olmadığını gösterdi bana bu adam çok iyi işler yapacak gibi geliyor...

5. Fena değil ama izlemeye vaktim olmuyor.

6. ben çok seviyorum.
    ve izlediğim en kaliteli dizilerden birisi diyebilirim

7. Çok harika bir dizi çok etkiliyor beni

8. Ben "bu ne ya" diye baktım başlığa... diziymiş. İyi...

9. Evet isim biraz tuhaf kaçmış ama dizi gerçekten çok güzel yaşamadığım ve doğruyu söylemek gerekirsede hiçde yaşamak istemediğim ama merak ettiğim bir devri ve o devrin türkiyesini anlatan güzel bir dizi tavsiye ederim atalay ;)

10. ben fazla TV izleyemedigim icin bir iki bölümünü izledim, hikayesi güzel gibi görüküyordu..ask hikayesi cok güzel ya;)

11. En başından beri kaçırmadım fargmanları saçma gelmişti ama diziyi beğendim.Müziklerine ve kadroya bitiyorum.

12. Ulan elinde kilit çıkıp geldin di mi buralara kadar.

Müziklerine bende bayılıyorum. Bu arada diğer bir dizi deki (sil baştandaki) müzik kimin bilen var mı?

13. Özlem Tekin diye biliyorum...

14. geçmişi aydınlatması bakımdan güzel bir dizi! ayrıca o dönem de siyasi suçlulara neler yapıldığına da iyi değinmiş! :evil: :twisted:

15. Evet diziyi bende kaçırmıyorum. İşkencelerden geçirilmiş, öldürülmüş ve bizzat devlet tarafından "sakatlanmış" 78 kuşağını anlatıyor. Bende yaşamadım o dönemleri tabii ki ama yaşayanlarla berbaer izliyorum ve "aynen böyleydi" diyebiliyorlar. Özellikle işkence gerçeğine büyük bir cesaretle değinmesi çok ilginç.
    Genelde bütün dizilerde kadroya "solcu" karakteri konması moda olmuştu. Buna ikinci bahar'daki elektirkçi, Zeki Alasya e Metin Akpınar'ın oynadığı Yerim Seni dizisinde MEtin'in karakteri, Asmalı Konakta şu Zeynep'in sevgilisi vs vs. Ama ilk defa bir dizi direk baş konuyu bu olayları seçmiştir. Gerçi, "propoganda" yapıyor diye suçlamalar gelmesin diye işin politik temeline girmemeye özen gösteriyorlar.
    Ayrıca çok güzel medya eleştiriside yapıyorlar. Bu da büyük bir gelişme sayılabilir.
    ...
    Öte yandan dizideki dekorlar, giyim ve ev içlerinin döşenmesi, arabalar çok dikkat ve özen gösterilerek yapılmış.
    ...
    Küçük bir not: Dizinin senaristi yada yönetmeni benim arkadaşımın sevgilisinin akrabasıymış. İsimlerde kızın annesinin teyzesinin ismi fln :)

16. şu ara izlenebilir ender dizilerden.fazla televizyon izlemiyorum ama bu diziyi izlemeye çalışıyorum.80 döneminin olaylarını çok iyi anlatmasının yanında teknik olarak da çok iyi.eski zamanı gösterirken hiç baştan savma bir dekor kullanılmamış...güzel dizi güzel......

17. her yönüyle "+10"

18. sımdıye kadar yapılmıs yapılabılıcek "dızı" formatındakı en ıyı olay bence.
    yanı ınsanın soluksuz ızleyebılecegı bı dızı.
    hele benım gıbı gecmıse ozlem duyan,yasadıgı nesılden tıksınen bı ınsansanız. . .

19. İsteyenler geçmiş bölümlerini kanald.comdan seyredebiliyorlar.

20. kanal d sağolsun(!) reklam arası dizi izliyoruz! 1-1.5 saatlik yapımı 2 saatte tamamlamaya çalışıyorlar adamlar! :evil: :evil:

Bu Sayfayı Paylaş