Din ve Büyü

'Forum Meydanı' forumunda DARKMetaL tarafından 18 Ekim 2004 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Toplumların ve dünyanın tarihinde ve yaşantılarında hep göz ardı edilmek istenen, küçümsenip burun kıvrılan “büyü” kavramı aslında bir toplumun kimliğini oluşturan önemli kültürel öğelerindendir ve bir toplum incelenirken asla atlanmaması gereken olgulardandır..Eski çağların bu gizli, esrarlı, ve korkulan “ilim”i, modern çağda da esrarına kapılan milyonlarca insan tarafından merakla izlenmekte...Ve belki de okunanların gerçekten bir zamanlar gerçekten denenmiş olduğu bilinmeden...Türk ve İslam tarihi bu açıdan oldukça ilginç gerçekler sunmaktadır bizlere...

:? :? :icelim

2. Büyü,büyücülük islam dinine ters düşer.Büyü ve büyücülük vardır ama islamda kesinlilkle yasaklanmıştır.Ama gerçekten ilgi çekici ve merak uyandırıcı bir konudur.

3. Benimde hep ilgimi çekmiştir bu tarz gizemli şeyler,araştırmak isterim...bana yol göstericek biri varmı,nette bulabilirmiyim??

4. http://www.spellsandmagic.com a bak gereken hersey var, ama bulasma be abi sakat is bunlar, bi girdinmi iice boka batiyon. onun yerine Doom3 hastasi ol :wink:

5. walla ben büyü hakkında baya bi araştırma yaptım....kara büyü kırmızı büyü falan....çok tehlikeli şeyler uzak durmakta fayda var....ne o öle yok işte kurbağa bacağı....yok efendim sıçan kuyruğu falan....eughehh!

6. Çok acayip büyüler var.. Acayipliği iğrençliğinde.. Yok içine tükürür içirirler.. Yok ayakkabıya işenir.. DAha burda söylemek istediğim bi yığın iğrençlik.. Ama asla inanmamda demiyorum.. Olur mu olur yani.

7. ya rastgele bir arkadaş akmardan kara büyü yaprağı boymuş.
    el yazısı mükemmel ve büyülerde inandırıcıydı.
    1 hafta bulaşakmı dedik salaklığımızdan yağmurda ıslanmıştı.
    bir arada astral seyahate kafayı takmısştım tekrar 2 sine donsemmı diye dusşunup dururum :roll:

8. valla inanmıyorum dersem yalan olur.. hem inanıyorum hem inanmıyorum ;)

9. kesinlikle saçmalık

10. Ben de meraklıydım 3-4 sene önce bir kaç kara büyü denemiştim bi b.k olmayınca bıraktım.
    Saçma şeyler bunlar inanmayın ve tırsmayın.

11. Benim inanışıma göre büyü vardır ama kesinlikle yasaklanmıştır...
    Hiç bulaşmayalım,pis işler bunlar...

12. :arrow: İkiside saçmalık...

13. islam dininde büyü var..Kuran-ı Kerimde ki bazı ayetlerde bunu doğruluyor....
    ama bulaşmamak lazım....

14. büyü vardır
    kuranda da vardır

ama yapan da yaptıran da çok büyük günaha girer

15. belki vardır... belki de yoktur... yapmadan ve bana yapılmadan bilemem ki... :bilmem

16. Bakın Allah bu konuda ne diyor.?

Bakara Suresi 102. Ayet

"Rahman ve Rahim olan Allahın Adıyla"

Süleyman'ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tâbi oldular. Halbuki Süleyman büyü yapıp kâfir olmadı. Lâkin şeytanlar kâfir oldular. Çünkü insanlara sihri ve Babil'de Hârut ile Mârut isimli iki meleğe indirileni öğretiyorlardı. Halbuki o iki melek, herkese: Biz ancak imtihan için gönderildik, sakın yanlış inanıp da kâfir olmayasınız, demeden hiç kimseye (sihir ilmini) öğretmezlerdi. Onlar, o iki melekden, karı ile koca arasını açacak şeyleri öğreniyorlardı. Oysa büyücüler, Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar veremezler. Onlar, kendilerine fayda vereni değil de zarar vereni öğrenirler. Sihri satın alanların (ona inanıp para verenlerin) ahiretten nasibi olmadığını çok iyi bilmektedirler. Karşılığında kendilerini sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bunu anlasalardı!

17. Yöneticiler bu başlık taşınsa nasıl olur? Bilim ve Felsefe forumunda ne işi var acep? yorum yok!

18. Çok günah

19. Rivayet :incir ağacına işersen cin çarpar
    Yanlışlıkla incir ağacına işedim bi b.k olmadı.
    Rivayet: ateşe işersen cin çarpar:
    İşedim yine bi b.k olmadı. Biraz daha kuvvetlendirmek için bi incir ağacına bir ateşe işedim (ateşi incir ağacının yanına yaktım) yine bi b.k olmadı.

20. `nesnel gerceklikleri hice saymak` basligini niye actigimi anladiniz mi simdi?

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş