Nesnel Gerçeklikleri Hiçe Saymak

hayat nesnel gerçeklikler üzerine kuruludur.
insanlar bunu göz önüne alıp yaşamaya başlamadıkça ve gelişime katılmadıkça daha çok geri kalırız yaşamda...

hayaller nesnel gerçekler değildir ama gelişim için hayal kurmak gerekir, ayrıca sorgulamaya çalıştığın din veya inançsa polemikten öteye gitmez bu tartışma...

Sanother demiş ki:
hayaller nesnel gerçekler değildir ama gelişim için hayal kurmak gerekir, ayrıca sorgulamaya çalıştığın din veya inançsa polemikten öteye gitmez bu tartışma...

Hayaller nesnel gerçeklikler olmayabilir ama hayalleri ortaya çıkaran ve sonunda ortaya çıkan da yine nesnel gerçekliklerdir. Gerçekleşmeyen bir hayal de gelişime yarar sağlamaz.

Ama ka'nın sorguladığı şeyi ben de anlamadım, neyse gelince öğreniriz.

Sadece allahın yada tanrının varolmadığını göstemreye kalkmak değil amaç.
J.S.Bach'ta son derece inançlı bir insandı ama bu inancını nesnel bir gerçekliğe oturtmuş ve inanılmaz sanat eserlşeri verebilmiş biridir.
...
Sadece dinsel anlada yargılanacak bir sorgulama değildir bu. Nesnel gerçekliklerin kavranmaması insan yaşamının her düzeyinde kendisini gösterir. Bu gerici arkadaşların düşündüklerinden çok daha derinlikli bir konudur.

bu konuyu modern feylosoflardan önceki filozoflar tartışmıştı.kant ve descartes de bu tartışmaya maddelerin dünyası ve idea lar-kant a göre fenomenler-birbirinden ayrılamaz bunların birbirinden farklı düşünemeyiz diyerek noktayı koymuşlardır.

Sanother demiş ki:

hayal dediğin şey senin daha önce gördüğün ve beyninde protein olarak saklanan bilgilerin beyin tarafında kombine edilmesi ile oluşan yeni görüntülerdir ki bu da nesnel bir olaydır..

FeaNoR demiş ki:
Ha ha! Entel bir başlık açmak için kendini kasmaya çalışmak diyorum... Bu nedir ya?

senin entel bir başlık açma çabası dediğin başlıkkonu ile inançlara,politik sistemlere,eğitim amacına,insanları neye nasıl yönlendirileceğine kadar gidiyor be gülüm...

yav yüklenme hadisesi değil...

adam bu konuyu spor haline getirmiş esberlemiş büyüklerinden üç beş kelam aynı şeyleri döndürüp döndürüp duruyor....

başkada ürettiği söylediği değindiği yer yok sonra geri kaldık diye ığlık atıyor...

yok yaptığı bişey değil sorsan ekstra fikri yoktur...

var mı ? bence yok varsa

üzsün beni hadiii

sevgili refikim ka ...

metafizik deyipte çalışmak istemeyen senin de deyiminle bir nesne var mıdır?

yada sen nerelsin ....

bizm dünyada yokta o baabdan (kapı demektir )

aristo dan kalma bu saçmalıklar yüzünden geri kalıyoruz.avrupa aristo dogmalarını atalı rönesanslar yaşandı ve biz yerimizde sayıyoruz.rusya mekanikte dünya lideri.sebep?fizikte ilerlemek için metafiziği çöpe atmak gerekir...

Geri