Ibanez Aeg8e Tel Seçimi Yardım !

gitarın 2.teli koptu bende komple değiştireyim diyorum zamanıda geldi artık zaten ama nasıl bi tel alıcağımı bilmiyorum kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

bide bi sorum olucak bendeki gitarın telleri sanki biraz yüksekte bareli akorları basarken uzun basamıyorum parmaklarım acıyor yani teller biraz daha aşağıda olması gerekmiyormu bi kaç kere başka akustik kullandım çalımı kolay bareleri basmak kolaydı ama bunda o kadarda kolay değil

Yeni başladıysan gitara barre akorları basmak zor gelir doğal olarak.Ancak gitarın tellerinin yüksekliğinin de çok fazla olmaması lazım, eğer fazla ise bir bilene ya da aldığın yere götür yardımcı olsunlar.Eşik, köprü vs ayarı ile telleri indirebilirler ama bir miktar para da alırlar :D Elektro gitar dışında pek bi gitar deneyimim olmadığı için tel öneremeyeceğim maalesef.

Edit : Acı eklemlerdeyse ve fazlaysa, zorlama bir sakatlık çıkmasın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok sağol cevap için gitara yeni başlamadım uzun zamandır çalıyorum 2 3 sene olmuştur kendi çapımda çalmayı biliyorum bareli akorlar olsun bunları basabiliyorum ama işte dediğim gibi sanki teller yüksekte kalıyor ve perdeye deymesi zor oluyor onun içinde zorluyorum tabi kendimi acaba bu normal mi diye bi danışmak istedim :) :)

Gitarin kopru esigini degistirirsin.Tellerin yuksekligiyle tel markasinin bir alakasi yok.3-5 lira birseydir bi yerde yaptirsan.Tel olarak da ghs la clasique den memnunum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
akustik gitar için olanını bulamadım ama ben klasik gitar için galiba o teller nette öyle yazıyorda link verebilirsen daha iyi olur

Geri