Marshall MG100HDFX ile ilgili bildikleriniz.

Silenoz, üstünde dsp olan bir ampli almak pek akıllıca değil. Parasını verdiğin bu dsp taşınabilir değil, upgrade edilebilir değil, değiştirilebilir değil, işin en kötü tarafı kaliteli değil :)

Benim tavsiyem, her Türk genci gibi 2. el'e yönelmen. Zamanında 900 dolara TSL122 combo vardı, belki hala da vardır. Ama tavsiyem farklı olacak.

Nasıl dsp li bir amplide aletin dsp'sine bağımlı kalıyorsan, combo bir amplide aletin preamp ve kabinine (kafada da preamp'ına ) bağımlı kalıyorsun.

Benim tavsiyem ufak bir power amp alman (Marshall 20/20 mesela ) Kafana göre bir preamp seçmen ( Rack olur, mesa v twin gibi yer olur, bak sana mesa v twin i öneririm ) Böyle bir kombinasyona girmeni.

İşin güzeli stüdyo çalışmalarında power section'unu yanında götürdüğünden ordaki valvestate 100 lerin bile kabininden yararlanıp en dandik stüdyoda lambalı ampli kullanma şerefine erişebilmen :) (20/20 single rack space bir alet )

He simdi aklima geldi Ozan 20/20 diyince; Marshall'in Jmp-1 ide fena degil, www.srvmusic.com 'da bir tane satiliyor su anda ve bir tane daha gelicek cok yakinda :)
Gidip deneyebilirsin, Demir Demirkan'in su anki setup i onun üstüne kurulu.

Yücel şu an indiriyorum soundclickten mp3ü .
Teşekkürler.

Ozan sen zaten daha önce bana anlattıklarını bir daha yazma zahmetinde bulunmuşsun. teşekkürler.
Önerilerini inceliyecem bir iki gün içerisinde.
tube pre olayı güzel sonuç verebilir her ortamda. artı bi de kafa taşımak kadar zahmetli bir iş değil : )

Son olarak TSL comboların fiyatları hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Ska çok aradım, bakmadığım yer kalmadı. Sadece antalyada buldum bir tane JCM 900 head+cabin.
o da satmış ben mail atmadan önce 1000 dolara.
Şans kader talih özürlü bir durum ya :)

SiLeNoZ demiş ki:
hypocrisy
avt 50h ve kabin toplam 900 usd mi ediyor ?
benim bildiğim biraz daha fazla etmesi lazım (hatta baya fazla )

kardeş avt 50h ı bilmemede avt 50 nin sıfırını istersen cok daha ucuza ayarlayabilrim bide avt 50h 1000 usd den daha ucuzdu diye hatırlıyorum(cabin dahil) ama tekrar soyluyorum git dene heryerden fiyat al herkezin kisisel zeckleri anfiden beklentileri farklıdır mesela ben parlak bi ton severim kimisi puruzsuz bir ton sever vs...

Hypocrisy sağol yazdıkların için. Yarın öğlen uğrayacam zuhal müziğe (büyük bir ihtimalle zaten yine mi sen geldin lan diyecekler:) ) o zaman öğrenirim Avt head ne kadar olduğunu. imkan bulursam da deneyecem (denemediğim bir o kaldı zaten :) )

Yücel şimdi tünelden eve geldim izlenimlerimi anlatayım.

3 adet sıfır JCM600 combo var zuhal muzikte. Fiyatları da 1200 dolar karşılığına denk geliyor (€ bazında). MG serisi head+cabin 550+450 dolar
indirim ve araya sokulacak şahıslar sayesinde güzel bir fiyata denk geliyor.

Önümüzdeki günlerde soul sacrifice ın albüm kayıdına gidicem. geçenlerde uğramıştım stüdyolarına mg100hdfx kullanıyorlardı. Aleti deneme şansım anca orda olur. Çünkü o alet gelecek de zuhalde kurulacak da ölme eşşeğim ölme. Daha sonra da jcm600 leri deneyecem. Jcm serisinden çok daha umutluyum. Ama fiyatları hafiften fazla kaçtı Mglere göre. Son çözüm olarak da srvdeki 1960 Marshall kabin ve rack sistem olayına girmeye çalışacam. Sanırım bu iş kısa süre içinde hallolucak.

SiLeNoZ demiş ki:
Yücel şimdi tünelden eve geldim izlenimlerimi anlatayım.

3 adet sıfır JCM600 combo var zuhal muzikte. Fiyatları da 1200 dolar karşılığına denk geliyor (€ bazında). MG serisi head+cabin 550+450 dolar
indirim ve araya sokulacak şahıslar sayesinde güzel bir fiyata denk geliyor.

Önümüzdeki günlerde soul sacrifice ın albüm kayıdına gidicem. geçenlerde uğramıştım stüdyolarına mg100hdfx kullanıyorlardı. Aleti deneme şansım anca orda olur. Çünkü o alet gelecek de zuhalde kurulacak da ölme eşşeğim ölme. Daha sonra da jcm600 leri deneyecem. Jcm serisinden çok daha umutluyum. Ama fiyatları hafiften fazla kaçtı Mglere göre. Son çözüm olarak da srvdeki 1960 Marshall kabin ve rack sistem olayına girmeye çalışacam. Sanırım bu iş kısa süre içinde hallolucak.
Abi bence ya JCM lere yatır paranı yada rack pre+power+cab. olayına gir fx olayı içinde çok acele etme yavaş yavaş alır alacağın pre'nin loop'una sıkıştırır yada duruma göre seri falan...yavaş yavaş ilerlersin, ben şuan o aşamadayım pre ve cab. sim. için kullanabildigim bir fx rackim var zamanla combo marshall'ı falan yollayıp power amp ve cab. olayına giricem...zararlı çıkmazsın sonuçta ha MG ha JCM ikisininde sabit bir pre>power secenegi olacak onun için rack olayına girince ilerde pre veya power veya fx kısmını değiştirme şansınada sahip olabilirsin.Daha elastik bi seçim olabilir senin için.Soldano super charger GTO ve Mesa V twin'i öneririm pedal pre olarak.(soldano pre'nin amfi şeklinde olanı 5000$ sadece pre yani GTO> 300-400$ civarında,ayrı pre ve power olayının ne kadar mantıklı olduğunu sen anla artık.)

abi o zaman 1000 $ ın üstüne çıkacaz çok.
bu arada mümkünse bunu MSN ya da icq da konuşsak senle realtime olarak ?
burda yaz bekle yaz bekle olmuyor : )

MG serileri Kore zaten. Kore bi amfiye para wermekte pek mantıklı diil bence. Bide Yücel For The Love Of Godda alt yapı nerden, Guitar Pro falanmı kullandın acaba?

Marshall Mg100 temelde transistorlu bi amp.. lambalı tadı hic bi zaman vermez.. illaki kafa istiyosan mesa mark serisi, marshall jcm serisi ve carvin legacy serisini onerebilirim.. madem combo dısı bisi almak istiyosun guzel bisi alman lazım diye dusunuyorum

Forumda bi tane satılık carvin legacy head vardı.. bi bak istersen temiz gozukuyodu ve fiyatı turkiyeye gore uygun baya.. Yurtdısında evet 1000dolar falan fiyatları ama turkiyede 2000civarı sadece head.. ve yurtdısından gelecek amp 220v olmayacak ampın yarısı kadar bide trafo tasımak istemezsin heralde yanında :) yani ben istemezdim

Tabiiki kisisel fikirdir, bir cok amp kafasi ile icli disli oldum, bence mg100hdfx kafasi fiyatina gore oldukca basarili, cok beyendigim bir amfidir..

iki kusuru var kanimca:
*genel olarak dile getiriliyor Fan'idir,
guzel bir fan ile degistikten sonra gayet guzel bir kafa, 2 - 3 ay sonra Bizzz'lamaya basliyor cunku, iyi bakmazsanda yakabilirsin amfiyi 8O

* birde footswitch'de keske reverb tusu olsa acip kapamak icin

Tabi oturup kendi seviyesindeki anfilerle karsilastirmak lazim.. crate GT1200 gibi kafalari ezer gecer, gerek drive gerek cleanleri ile..

Oturup guzel bir kabinde dene, diger amp'lerle karsilastir, tabii baskalarin fikride onemli fakat kendin taraf tutmadan bir incele.. kendi yorumun en onemlisidir :twisted:

bencede oldukça iyi amfi fiyatına göre.(kafa versiyonundan bahsetmek gerekirse) hatta sinir bozacak kadar iyi:) kendi sınıfında pek rakibide yok. çok sıcak olmasada oldukça başarılı preamp katı var. bu aletin biraz ötesine gecmek için özellikle sert tonlar arayanlar bunun 4 misli para harcamak zorunda kalabilirler.

eksileride bol. özellikle 4 ohmda 100 wat ile sınırlı kalıyor olmak pek hoş değil. canlıda calarken cok fark edilmesede, hatta duyulmaya katkısıda olsa kayıtta daha suni ses gelmesini birazda buna yoruyorum. fx girişi ve doğrudan line out olmaması ise diğer eksisi. çoğu iyi anfide de line out yoktur ama insan bu cihazın preamp katını keşke bağımsız olarak belki başka poweramplerle kullanabilseydim diyebiliyor.

yinede cebimde 500 dolar parayla sınırlıysam eger ve sıfır cihazda almam gerekiyorsa dakika düşünmem bunu alırken

bence süper amfidir ;) öneririm gayet iyi tonlar verir fakat sıfırını bulman biraz zor çünkü MG100hdfx in üretimi durduruldu yerlerine MG100hfx veya MG100hcfx üretiliyor ( c harfi carbon fiber in baş harfidir)

Geri