Cem Karaca

Ben de hiç sanmıyorum onun gibi büyük bir üstat gelebileceğni :cry: .Parka şarkısını çook seviyorum ve onu çok sevdiğimi de söylemek istiyorum.ayrıca sadece şarkılarıyla,sesiyle değil fikirleriyle de beni çok etkilemiş biri...

türkiyede anadolu rock müziinin babası cem ustadır....onun müziinde türküleri dinlemek ayrı bi keyif...muhlis akarsuları,nazımları,aşık veyselleri,pir sultanları.....vs..onun sesinde ayrı bi yer edindi kendine...cem ustaya sevgiler....

Murat Göğebakan eğer Cem Karaca klasiklerini seslendirse ya da ne bileyim albüm çıkarsa.Nasıl olurdu acaba_? Cem Karaca klasikleri ve Murat Göğebakan...

eğer bugün türkiyede insanlar türkçe rock dinleyebiliyorsa bunun tek mimarı tartışmasız cem karaca ve onun değerli müzisyen arkadaşlarıdır.cem karacayı anlayabilmek hem çok kolay hem çok zordur.kolay olan onun "ıslak ıslak","namus belası",tamirci çırağı", "resimdeki gözyaşları" parçalarının çok güzel olduğudur.zor olan ise bugünkü zor piyasa koşullarından çok daha zor bir dönemde cem karacanın 1970 lerde yazdığı bazı şarkıların gerek müzikal altyapısı gerekse müzik karakteri açısından mucizevi bir miras olduğudur.bugün bir "emrah","istanbulu dinliyorum","o leyli","hasan kalesi" parçalarının bir şaheser olduğunu bilmeyen o kadar çok dinleyici varki.ve bu müzikal sentezler cem karacanın arkasından gelen yeni nesil müzisyenlere ve gruplara her zaman güç vermiştir.ve onun cesareti...bu benim ilk cem karaca mesajım ve kendimi kınıyorum.cem karaca hep beraber daha fazla sahip çıkmalı ve onu bu sitede daha çok tartışmalıyız.başka cem karaca bir daha asla gelmeyecek.atatürk gibi bir lider nasıl gelmediyse...

bugün türk rock yapan aşağı yukarı tüm barlarda cem karaca parçaları muhakkak çalınır.işte cem babanın büyüklüğü burada.onun hiçbir zaman pohpohlanmaya ihtiyacı olmadı medya tarafından.hayranları onu hiç yalnız bırakmadı karanlıktada olsa...

ölüm bana sırıtarak gel ölümü öp ne olu kimi gördükki dünyaya kazık atmışta kalmış.......... HEYKELİN BİLE DİKİLSE SEN ÖLDÜKTEN SONRA BAKARSIN TEPENE KUŞLAR KAKALAMIŞ.... süpperr işte olay budur...

o ses, o müzikalite kimde var başka bilmem.herkes gibisin i dinlemediğim tek bir gün bile yok bu ses bu şarkı insan başka ne ister.beden ölür ama ruh yaşar biliyorum ruhun bizimle hala sesini canlı duyamasakta bizimlesin bu bile yeter

TÜrkiye nin en iyi müzisyenlerindendir cem karaca ve de Taptığım insan.Progressive rock alanında türkiye de her dönem grupları ile büyük işler yapmıştır.İhtarname,parka gibi şarkılar türk rokc ta bir dönemeçtir.
Benim en sevdiğim albümü Dervişan ile yaptığı YOKSULLUK KADER OLAMAZ LP albümüdür.
Sonra kardaşlar le yaptıkları gelir.
Aslında yazılacak yığınlarca şey olmasına rağmen kısa kemek istiyorum.Sanırım türkiye de gerçek müzisyen olmak ve de inançlarının ceremisini kimse onun kadar çekmemiştir.Villalarda oturamamıştır malesef.Sanatına karşılık ona sürgün ü makbul görmüştür sistem.
Büyük insan ve asla ölmeyecek insan.
TEk kelime ile idol.

BarisManco demiş ki:
24 Aralık 2005

Türk Rock Müziğinin 2 devi aynı sahnede olacak...

Barış Manço ve Cem Karaca Aynı Sahne'de...

Unutmamak , unutturmamak adına....

Abi detaylı bilgi için mail vermişsin ama biraz daha burda açıklasan. Nerden konser,kimler sahne alıcak? Gelmeyi çok isterim ama İstanbul'dadır diye dşünüyorum...

Üstadların üstadı ...
Büyük düşünür, usta, filozof, ses , karizma
Kendine hiç bir zaman dikkat etmedi ...
Yeri doldurulmayacak büyük kayıp ...

Allah rahmet eylesin..
Nur içinde yatsın

Şarkısının sözleri özellikle beni çok etkiliyor.Özellikle tamirci çırağı ve raptiye rap rap

hanimini hüppen
dezigi banna rap rap
kefeşte tayyuş
ille de kıtmir rap rap

alavere dalavere
kim ala da kim vere rap rap
köşeleri möşeleri
dön baba dönelim rap rap

raptiye rap rap
zaptiye zap zap
naber nitekim
gene geldi şapka