Adsl fiyatlarında indirim

'Forum Meydanı' forumunda Shadow_Slayer tarafından 22 Ekim 2004 tarihinde açılan konu

1. Önceki başlığın neden silindiğini admin arkadaş açıklarsa memnun olurum.Hadi siliyosun neden silidiğinide söyle bari. Arattırdım ADSL başlığıda yok.

Her neyse arkadaşlar türk telekom yeni tarifelerini açıkladı. Artık bağlantı ücreti sabit 59 milyon ve tüm tarifelerde "10milyonluk" bi düşüş var. Ama bence bu tarife en çok 128kbps bağlantısı olanlara yaradı 128kbps kalktığı için direk aynı fiyat üzerinden 256kbps'ye geçiş yaptılar.
    Ayrıntılı bilgi için:

http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=11148

2. henüz uygulamaya geçilmedi, geçilsede bnm tahminim altyapı saglanmassa cok fazlada sevinmeye gerek yok. aşırı yukleme olacagından baglantı ismimizden baska birşey değişmez :D

3. sad

sad

246
    0
    300
    Elektrik değil bu birader yüklenme felan güldürme bizi :lol: :lol: :lol:

bu uygulamayada 8 aydır ha geçtik ha geçicez hadi bakalım hayırlısı :wink:

4. son gülen iyi güler. senin zihninde adsl ile internete baglanmak hattını actırmak modemi takmak ve internete girmekle kısıtlı sanırım. orda farkındaysan altyapı saglanmassa dedim.belki karamsar bir düşünce ama internet sistemleri için bu kadar kısıtlı bir bütçeye ben inanamıyorum...

5. sad

sad

246
    0
    300
    güzelim bana ADSL, Internet veya Bilgisayar herneyse altyapı vs. anlatmana gerek yok 13 senedir bu işlerle ilgileniyorum :wink:

ADSL Alt yapısını bir öğren herhangi bir Telekom Şubesine gidip..

D.N.: Kendi açımdan konu kapanmıştır.

6. bana güzelim vb... hitaplarda bulunamassın.bu birincisi.
    diğer mesele tüm mevcut 128k baglantılar + mevcut 256k baglantılar + fiyatlar düştü adsl alalalım diyenler = 2005 teki 256k adsl kullanıcılarının toplamı. yurt dısına acılan hatlarımız kısıtlıykan, bir bölümü onarıma geçince tüm net hayatı kitlenirken, su anda bile adsl de tam verim alınamazken bundan sonrasının daha iyi olacagını nasıl söylüyorsunuz...
    bende su an 256k adsl mevcut o uygulamaya geçince bnm de yeni gelenlerinde herkesin performansının dşeceğine inanıyorum...
    yok kardeşim senin bu dediklerin imkansız bir şey diyebiliyorsan sana helal olsun...
    (benim açımdan seninle tartışacagım bir konu başlamamıştı bile)
    Saygılar Fikirlere Saygı Duyanlara...

7. Belki mümkün , ama Adsl \ Turktelekom firmasının boyle bi salaklık yapması , gercekten buyuk bi salaklık olurdu :) o yuzden cok dusuk ihtimal...

Ayrıca 256\1024\2048'lerle surunelim biz Canada'da 8mbit internet baglantısı , internet cafeler icin ucretsiz . 3mbit evler icin ilk 2 ay bedava daha sonrasında her ay 30-50 $ arasında .

Ne hoş degil mi !?

8. Sanırım ocaktan beri ADSL kullanıyorum..Yda marttı tam olarak hatırlayamıyorum..49 milyon sabit ücret ödüyoruz..24 saat kesintisiz...Aç sabah kapa akşam..Sefasını başkaları sürüyor ama bende nasipleniyorum işte bazenleriii

9. yakındaki internetcafe den çektim kablo 2048k bağlantı ayda 50 milyon :)

10. ADSL ile ilgili altyapı iddiası biraz enteresan olmuş. Bu tür bağlantılarda herkesin kendine ait bir portu olduğundan kullanıcı sayısının artması bağlantıyı olumsuz yönde etkilemez. Kendi telefon hattınla sınırlısın yani. Ancak Kablonet gibi kablolu tv şebekesi üzerinden sağlanan internet hizmetlerinde kullanıcı sayısıyla bağlantı hızı ters orantılı olabiliyor.
    Ayrıca sağlam bir dayanağı olduğu sürece tüm fikirlere saygılıyız

11. Bu ne ya 10 milyonlk indirim olacağına hiç olmasın daha iyi.

12. ya ben 2 ay önce başvurmuştum adsl'ye. ama hala hiç ses yok!
    1 sene falan bekleyenler varmış diyolar.
    acaba nedir ki bunun sebebi, benim ekstradan yapmam gereken birşey var mı?
    bilen varsa yardımcı olursanız çook sevinirim :)

13. Bi sure sonra ararlar yada posta ile yollarlar , 1 sene felam bekledim diyen yalan soluyodur . 2 Kere Adsl'e basvurdum ilkinde zaten daha yeni cıkmıstı 8. uyeyim :) 2. de port yok 1 sene felam bekleyebilirsiniz diyip 3 ay sonra aramıslardı . Aynen arkadasımada oldu , onlar biraz abartı yani .

14. olm hep böyle yapıyolar yaa. Ben de bugün dejavu başlığı açtım, onu da sildi adamlar. :kızdım

15. Ben basvurduktan 2 saat sonra baalandim nete:)

16. hakkaten ya ben bu konu hakkında Adsl Kullanıcıları diye bir başlık açmıştım. bir gerekçe olmadan kapanmıştı?...

17. yöneticiler gerekli açıklamayı yapar ama ben bildiğim kadarıyla söyleyeyim; her telden bölümündeki mesajların ve başlıkların alıp başını gitmesi sonucunda her başlığın tek tek incelenip gereksiz yazıların silinmesi vb. gibi işlemlerin yapılması mümkün olmadığından, uzun süre cevaplanmamış başlıklar silindi, bir nevi sıfırlama gibi, nedeni forum temizliği diyebiliriz...

18. Orada bir noktaya dikkat çekmek isterim.
    BVen ayda 3 gb den daha fazla download yapıyorum.
    yani yan bastım

19. Darth o tarife ayri bisi ya bisi olmadi yane korkma:D

20. en yakin zamanda uygulamaya gecerler insallah, bekliyoruz. baskada bisey gelmiyor ztn elimizden ;|

Bu Sayfayı Paylaş