Vox Tonelab Se

kennacım,
1. madde demek oluyor ki tüpten geçen akım onu cayır cayır yakmasa da ısıtabiliyor. yani tüp gerçekten tonu etkilemekte.
2. madde demek oluyor ki bu yanmama durumunu biraz sevimli hale getirmek için oralarda led yakıyorlar :)
3. madde = lamba tonu düşündüğümüzden daha fazla etkiliyor :D

KaRaBaSH demiş ki:
kennacım,
1. madde demek oluyor ki tüpten geçen akım onu cayır cayır yakmasa da ısıtabiliyor. yani tüp gerçekten tonu etkilemekte.
2. madde demek oluyor ki bu yanmama durumunu biraz sevimli hale getirmek için oralarda led yakıyorlar :)
3. madde = lamba tonu düşündüğümüzden daha fazla etkiliyor :D

o zaman
1.madde edit: bu iyi haber
2.madde edit: vay keratalar
3.madde edit: bu daha fazla iyi haber : )

Arkadaşlar "jedaynayt" arkadaşımızın dediği olay lambanın anot kısmıyla ilgili. Katot kısmında daha önceden anlattığım gibi flemana 6.3V standart gerilim geliyordu. Fakat anot kısmında yani üst kısımda ise gelen gerilim büyütülür. Bunun içinde oraya ayrı travo gibi bir şey konur ve gelen gerilim 110-400V arasında bi değere çıkarılır. Zaten bu olmazsa lamba çalışmaz. Yani bu alet ufak bunda travo yok demeyin, bi şekilde sağlamışlardır :) Bu sesi veya lambayı parlatmak adına diil, çalışmasını sağlamak amaçlıdır.

Ufak bir kayıt yaptım, tonlamalar üzerinde de fazla oynamadım, bir fikir vermiş olur en azından.

http://rapidshare.com/files/27405514/a-e.mp3

edit: aslında neden bu alet pek ilgi görmedi anlamış da değilim. Diğer prosesörlerle kıyaslama imkanım olmasa da, güzel ses çirkin ses ayrımını yapabilen biri olarak gayet iyi bir alet olduğunu da söyleyebilirim. tabi "doğru biçimde" kullanılırsa.

Arkadaslar lambalar (vakum tupleri) ile ilgili bende birkac sey yazayim.Tupler isitilir,isinmazsa calismaz zaten.Bazi tupler kendiliginden isildar.Gazlar dusuk basincda iletken hale gelir ve uzerinden akim gecince isik yayar.Calisma voltajlari farklilik gosterir.Kimi 6,3v kimi 400v.Voltaji yukseltmek cok kolaydir.Tup 220v ile calissada amper yuksek olduktan sonra aletin icinde yukseltilebilir.

30 nisan günü (pazartesi idi sanırım) İzmir'de Alsancak Silence barda bir konserimiz oldu. Vox tonelab se yi left ve right çıkışlarından mikser a girdim. Amfimin sadee hoparlör kanalını kullanarak aldığım tonun aynısını alabildim ve gayet de tatmin ediciydi. Clean - drive bütün tonların kalitesi mükemmeldi. Kısacası mixer a girip iyi ton alma konusunda şüpheniz olmasın. Kendim denedim ve gördüm.

arkadaslar kendime degilde arkadasa dusunuyoruz bu aletlerden. SE modeli degilde en son cikan LE modelini sifir olarak 750 ytl civarina alma imkanimiz oldu garantisi vs herseyi dahil, sizce iyi bir fiyat mi? pisman olmayalim :?:

Reeve demiş ki:
arkadaslar kendime degilde arkadasa dusunuyoruz bu aletlerden. SE modeli degilde en son cikan LE modelini sifir olarak 750 ytl civarina alma imkanimiz oldu garantisi vs herseyi dahil, sizce iyi bir fiyat mi? pisman olmayalim :?:

Gayet normal bir fiyat. İçiniz rahat olsun.

Reeve demiş ki:

abi nerden aldın o fiyata ben izmirde aradım ama bulamadım 15 güne gelmez dediler :(

g-system demiş ki:
Reeve demiş ki:

abi nerden aldın o fiyata ben izmirde aradım ama bulamadım 15 güne gelmez dediler :(

Daha almadik ama bu pazarlikla alinabilecek fiyati, pazarliksiz 800 ytl civari. Onu sordum iste deger mi bu alete diye.. yorumlar cok olumlu ama tabi kulak duymadan olmaz bu isler.

Reeve demiş ki:
fena fiyat değil sanırım , tonelab le türkiye ye gelmiş mi nerde var?

buarada yanlis yere yazdigimi fark ettim katlettik basligi.. berkay tasiyabiliyosan fiyat yorumunu alim satimdaki fiyat arastirma basligina tasi, sonucta indekse gidiyo bunlar bilgi olarak sahsen bu tarz yazilari ben begenmiyorum goruntu olarak :utandim :kafaat

Processor efekt pedallarda analog pedallara en yakın olmasını sağlayan özellik ''Signal processing: A/D conversion '' bölümündeki 'Bit' ne kadar yüksek ise okadar gerçek ve yapay olmayan ton alırsınız.Bu özellik GT-8 ile XT Live 24 Bit fakat VOX TONELAB serisinde 20 Bit. Kimse bu konu üzerinde durmadan yorum yapıyor. Processor efekt pedallarını kıyaslarken SPECIFICATIONS bölümüne bakarak kıyaslamanızı tavsiye ederim.

serkangorbi cok önemli bir konuyu gündeme getirmiş sonuçta o lamba pre amp olarak sinyalin karakterini belirliyor olabilir ama 20 bit lik bir adc girince bunun pekbir önemi kalmyor kanımca (cihazı denemedim )
sonuçta bence multi efekt le sahneye cıkmak intihar gibi yani bu forumda yüzlerce dolarlık dijital pedallar kullanmış insanların hala anfini cd in e mi gireyim in e bağladım ses iğrenç fln pişman yorumlarını okuyoruz(anfi simulasyonları RETURNE girilir) yani en basit bi MG100 un drive ı nı beğenmeyip prosesor kullanıyosan problem ordan başlar
ben de bu hafta sonu gidip GT8 alacam(vaz caydım ocak 03 te g9.2tt geliyor hayırlısıyla :p) gayet karalıyım çünkü onunla sahneye cıkmayacağım benim için bu aşamadabi booster bi tuner işimi hayli görüyor
ve bana cok güçlü drive lar veriyor önce ne istediğinize karar verin eğer drive istiyorsanız gidin anfi alın ben pedal kalabağından sıkıldığım için multi efekt alacam zorda kalmadıkçada onunla sahneye cıkmam 24 bit ADC olayıda hesabını tam hatırlamıyorum ama -ses sinyalinin o anki değerininin sayısal karşılığı oluşturlurken bu ADC nin BIT rati ne kadar yüksek olursa o ses sinyali o kadar detaylı bir biçimde dijital ortama aktarılıyor(nekadar cok bit okadar gerçek ses) NEDEN 24 dersenin 48 de olur 64 de ama insan kulağı bu farkı alamaz 24bit tam olarak bizim CD kalitesi dediğimiz 44bin khz mi ne o örnekleme frekansını veriyor o sebeple tercih ediliyor tone lab se tercih etmememni sebebi fiyatı ve
esas hedefimin efekler olması bu 20bit ADC de "-" dir kanımca (cok hızlı gelişti yazı hatalar af ola)

Geri