Jim Carrey

Me And Jim

Uzun süredir takip ettiğim yegane aktörlerden biri kesinlikle fikirlerinize katılıyorum birçok filminde adamın inanılmaz mimik ve oyunculuk kabiliyeti ön plana çıkıyor vede bir arkadaşın dediği gibi sanki bir misyonla gelmiş dünyaya insanları mutlu etmek misyonu mimikler, hareketler kendinize özgü tarz ve üslubuyla gerçekten sinemanın altın çocuklarından biri olarak karşıma çıkıyor.Bütün filmlerini izlemiş biri olarak söyliyebileceğim çok şey var fakat bunları bu sahipi olduğum k ısa zaman diliminde açıklamak güç oyunculuğun üst sınırlarına ulaşmış bu insan için söylenebiliceke tek kelime var gerçekten mükemmel.

Herkeze Sevgiler Saygılar ...

oyunculuk olarak çok üst bir noktaya ulaştığını söyleyemicem şaklabanlığı oyunculuktan saysam bile devamlı şaklabanlık yapmayı oyunculuktan sayamayacağım genelde öyle çünkü . Ama genede başarılı bir oyuncu eternal sunshine of a spotless mind da ve liar liar da özellikle çok beğendim

Re .

arkadaşım senin mizah yeteneğinden yoksun biri olduğunu vede gerçek bir oyuncudan anlamadığın hemen belli oluyor insanların filmlerde ne amaçla oraya çıktıklarını bir araştır istiyorsan filmlerde insanların gerçek hayattaki davranmaları bekliyemezsin role ve beklentiye göre davranmaları gerektiğini bilmelisin.ikinci olarak tam bir mimik ve rol ustasını nasıl oluyorda 2 dakikada şaklaban ilan edebiliyorsun bu zihniyeti anlıyabilmis değilim seni aynı rock barlardaki mtv izleyip bara gelen şahıslar kategorisine sokuyorum fazlada bişi söyleme gereği duymuyorum zaten bilinçsizliğin hat safhada bazı konularda kendini geliştirmeni tavsiye eder Mutlu Yarınlar Dilerim ...

Ben Giderim adım Kalır Dostlar Beni Hatırlasın

Set By Chaos ...

daha okuduğunu anlayabilecek kapasiteye erişememişsin orda yazılanı birkaç kez okursan(normal insanlar için bir kere) göreceksinki adamın kendi kategorisindeki oyunculuğuna atılmış bir laf yok ama iyi bir oyunculugun sadece şaklabanlık rolleri yapılarak olmayacağı söylenmek istenmiş iyi bir oyuncu olmak için birçok filmde çok farklı tarz rollerde kendini kanıtlamış olması beklenilir (say bakalım eternal sunshine of a spotless mind dan başka cidden farkli bir rol yaptiği filmi varmı gerçi sen ne dediğimi bile anlamamışsındır)insanların sanırım bu ifade için yeterli olur ayrıca benzetmen çok komik olmuş burası forum olmasaydı vede bilgillendirme amaçlı olmasaydı çok daha komik bir cevap verirdim ama neyse .Lütfen başkalarına sataşmadan önce en azından ne yazdığını anlayın anlamıyorsanız bi kaç kişiye sorun bu adam ne demek istiyor diye çünkü cidden çok büyük ve sebesiz vakit kaybına neden oluyorsunuz .Bu arada yaşın küçükse şimdiden senle böyle bir polemiğe girdiğim için özür dilerim.

biraz çılgında bir adamdır ve kendisini çok severim mimik konusunda bir üstaddır ki grinç i izleyince sadece mimik değil 24 kiloluk bir kostumlede şahane oldugunu gördüm bu arada çılgındır dedikya bizi ilgilendiren kısmı hayvan dedektifi 1 filminde bir bar sahnesi vardır herkes kafa sallar ace elinde bir resimle malum adamı aramaktadır sahnede çalan grup CANİBBAL CORPSE dir cidden.
bu adam çok eğlenceli biri

o benim biricik üstadım.O benim Ace Ventura'm.Jim Üstaadım sen Türkiye'ye gel senin yanına geleceğim ve ilk imzayı senden ben alacağım.(adam depresyondayken bile güldürüyor.şimdi bunu bende yapabiliyorum)

man on the moon filmi için "i will survive" isimli şarkıyı söylemişti bitmiştim ayrıca iyi bi "metal dinleyicisi" olduğunu duyup beni dumura uğrattığınıda unutamam hatta "pet detective'deki" cannibal corpse konser sahnesi bilinçli yapılmış 8O kendisine savaş karşıtı gösterilerde boy göstermesiylede ikince kez hayran olduğumun altınıda çizmek istiyorum

yaşasın Jim Carrey :D

Bende Jafferson airplane'in "somebody to love" şarkısının Jim Carrey'in söylediği var. İnanın bana Jafferson airplane'den çoook daha güzel söylemiş.

Maymun gibi bir adam. Ama işini "mükemmel" yapıyor..

Hayatımda izlediğim belki de en komik adam. Yani bu kadar mı olur! O mimikler, hareketler.

Herkes komedi filmlerinden bahsediyor ama Jim Carrey'in çok güzel bir duygusal filmi vardır. 'Majestic'

Jim Carrey'i oyuncudan çok bir şaklabana benzetenler lütfen bu filmi izlesin. Bir de Truman Show vardır ki bence şimdiden efsane filmler arasına girmiştir.

sadece oyunculuğunu değil dans yeteneğini de konuşturuyor. maskede neydi o danslar öyle. ayrıca anarchist_hippy'nin de dediği gibi somebody to love icrası harika. adam komple yetenek. muhteşem bir komedyen, iyi bir oyuncu. farklı rol yapmıyor diyen arkadaş truman show da abartılı, bol mimikli, komediye dönük bir oyunculuk izledin mi ? ordaki rolüyle ace venturadaki rolünü bir kıyasla. acaba benziyor mu?

Jim Carrey'nin bana göre oyunculuğu son derece berbat sadece abik gubik hareketler yapan bi şovmen gibi görüyorum ben onu bana göre jim carrey bi oyuncu değil

Truman Show'u izlemeyi dene böyle düşünüyorsan. Al Pacinodur bu adam demiyorum ama boş da değil. Sinema bir bütündür, komedi de bunun bir parçasıdır.
Ciddi bir rolde görmedim kendisini -bilmiyorum var mı- bu yüzden yapabilir mi yapamaz mı bilemeyiz. Senin anlattığın oyuncu tiplemesi Mr. Bean için geçerli bence.

estella demiş ki:
Truman Show'u izlemeyi dene böyle düşünüyorsan. Al Pacinodur bu adam demiyorum ama boş da değil. Sinema bir bütündür, komedi de bunun bir parçasıdır.
Ciddi bir rolde görmedim kendisini -bilmiyorum var mı- bu yüzden yapabilir mi yapamaz mı bilemeyiz. Senin anlattığın oyuncu tiplemesi Mr. Bean için geçerli bence.
truman çok gerçeğe dayalı bir roldü ,oyunculuğu ne kadar kıyaslanır o filmle şüpheli..ne kadar farklı şekle sokabilirdi ki kendisini o rolde..? maske çok iyidir..grinch bir de..

Jİm Carrey çok yönlü bir sanatçıdır. Süper de şarkı söyler. Komedi oyunculuğu çok zor bir iştir, istisnalar dışında iyi komedi oynayabilen bir aktör, çok iyi drama da oynayabilir. Fakat iyi drama oynayabilenlerin çok az bir oranı komediyi becerebilirler ;)

Antipatik geliyorsa birşey diyemem, fakat Carrey kesinlikle çok iyi bir oyuncudur...

Xymphony demiş ki:
Jİm Carrey çok yönlü bir sanatçıdır. Süper de şarkı söyler. Komedi oyunculuğu çok zor bir iştir, istisnalar dışında iyi komedi oynayabilen bir aktör, çok iyi drama da oynayabilir. Fakat iyi drama oynayabilenlerin çok az bir oranı komediyi becerebilirler ;)

Antipatik geliyorsa birşey diyemem, fakat Carrey kesinlikle çok iyi bir oyuncudur...

Ben de imzamı atıyorum Xymphony

Geri