Washburn WI64 hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

W

westside

Selam arkadaslar

Gitar alıyorum ve sadece tek bir gitar hakkında bilgi istiyorum. Kullananız ya da bileniniz varsa Washburn WI 64 hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

İyigunler...

madem ki niyetlenmişsin alabileceğin bir üründür rahat, hafif bombeli sapı
hoştur sesi 80's lerin ac/cd si tadında tatlı sert bi şeydir aynı modelde 3 farklı variasyonu üretilmiş ufak farkları dışında göze çarpar bi şey yok kafana göre seçimini yapaabilirsin ama tam manasıyla karar vermiş deilsen sana önerebileceğim çok hoş bi kaç gitar daha var ;)

cash demiş ki:
madem ki niyetlenmişsin alabileceğin bir üründür rahat, hafif bombeli sapı
hoştur sesi 80's lerin ac/cd si tadında tatlı sert bi şeydir aynı modelde 3 farklı variasyonu üretilmiş ufak farkları dışında göze çarpar bi şey yok kafana göre seçimini yapaabilirsin ama tam manasıyla karar vermiş deilsen sana önerebileceğim çok hoş bi kaç gitar daha var ;)

Bundan once Ibanez Artcore ve AXS32 ye baktım ancak AXS32 nin Washburn e gore biraz sert tonları var. Washburn WI64, Jazz armonilere girip gerektiginde blues da calınabilcek bir gitara benziyor.Zuhal' de VOC sistemi diye bir sistemden bahsettiler, Les Paul karakteriyle Artcore arasındaki tonları verebilecek bir gitar gibi bir izlenim bıraktı bende.
Gitarı aldıktan sonra belki WI66 daki Seymour Duncan lardan alırım diye dusunuyorum WI64'e nazaran daha temiz hos bir tonu vardı; neyse..

Önerilerini bekliyorum...

tesekkurler..

cok sey calmak istiyom cok

Jazz ve Country agırlıklı olarak ama Country muzigin kapsadıgı Jazz, Bluegrass, Rock armonilerini verebilecek birsey arıyorum
fakat Rock olarak acıkcası distort edilmis sese fazla ihtiyacım olmayacak tonunun ozellikle yumusak olması tercihim ,bahsetmek istedigim Dire Straits ve Eric Clapton tarzında bir rock, bu saydıgım tarzlarda mukemmel bir ton arayısında degilim tabii cunku ekonomik acıdan ancak tek bir gitar alabilirim genel olarak bu tarzların dısında da pek bir sey calmayacagım zaten...

belli bir karaktere sokmakta ben de zorlaniyorum cunku ornek olarak Jazz icin Jazz kasa gitar dersin ama iş Acid jazz a gelirse Les Paul tarzı ya da rock yapabilecegin hafif distortion daki gitar seni daha cok paklar, ama tabii sonucta ikisi de Jazz

yani WI64 alacagım ilk elektrikli gitar olacak ve kanımca da clean tonda hos bir sesi var

önerini bekliyorum..

:D zaten hepsi 6 telli degil mi :D

o zaman sana önerebileceğim tek şey tereddütsüz,

fender deluxe double fat stratocaster
kullanan arkadaşım var tam istediğin gibi country , blues ,folk bu işler için biçilmiş kaftan fiyatı:600$ civarı on üzerinden on veririm bu mala :!: sesi içine işler cleanı şahane hele o drıve'da ki üstün hakimiyeti :!:
(biraz paranı biriktir bu seni uzun bi süre keser)

kıvılcıma bir telefon çak eleman sana anlatsın gitarı bebek gibidir
bide armonileri yansıtmaktan bahsetmişsin bu işi kütükten yapılan
bir enstrumanlada yapabilirsin!!
önemli olan armonilere ruh verip şekillendirmek buda senin elinde gitarının değil ;)

anlamadığım bi konu var hemen onuda dile getiriyim
vitrinden bi gitar seçiyosunuz ee haliyle almak istiyorsunuz ve hatta alıyorsunuz aldığınız bu yepyeni gitarları neden modifiye ediyorsunuz??
bunun iki anlamı ve amacı vardır
1.ben çok profösyonelim variasyon denemek benim için bir hobidir artık
2.acemilik ve amaçsızlık
:?: :?: :?: :?:

Geri