Saw / Testere I-II-III-IV

kesinlikle izlediğim en zekice filmlerden biri.hatırladığım kadarıyla şimdiye dek sonunu tahmin edemediğim 2. film. -1.si de mementoydu,ki sonunu tahmin etmek??-
devemı çekilecekmiş.inşallah klasik devam filmi fiyaskosu yaşanmaz.
ve beni en çok etkileyen de filmi yeni sinema mezunu 2 öğrencinin çok düşük bir bütçeyle çekmiş olması.analar ne oğullar doğuruyo bee.. :roll:

Film uzun süredir bi çok sıkı izleyicinin aradığı cinsten.sürprizler,iyi kurgu we mükemmel son bi izleyene istediğini fazlasıyla werio.bu arada dikkat edin KATİL GÖSTERİYİ ÖN SIRALARDAN İZLEMEYİ SEWİYOR.unutmaın..=)

Bence gerçekten harika bi filmdi.İnsanı koltuğa çiviliyo, arkadaşlar zorla götürmüştü ama iyi ki gitmişim.Kurgu, devamlılık mükemmeldi

Korku filmi olarak iyi değildi ama gerilim ve kurgu açısından çok başarılı.Bu kadar yaratıcı seri katile pek az rastlanıyor.Son sahneside klişe falan değil bence shamalayan süprizlerinden iyidir.İlk filmi olduğunu okumuştum.bence seven ı seven herkes izlemelidirmi

Ben Çok gerildim filmi izlerken.. ama korku öğesi seri katilin planları kadar etkilemedi.

Sonunda "hadi be" dedirtecek kadar şaşırdım
katil olarak herkes aklıma gelirdi ama o yerde yatan adam aklıma gelmedi..
Zaten sonunda filmi bana beğendiren olayda budur

Filmi daha yeni izledim.Hayran kaldım ya yazan insana...Çok güzel kurgulamış.Sonunu da hiç beklemiyordum açıkçası.Bütün film boyunca aklımdan 2 tane olası katil geçti ama bunu hiç beklemiyodum :) Etkilendim açıkcası..

Çarpıcı final bir filmin en önemli kozlarından biri olsa da, bir filmi film yapan baştan sona devam eden öğelerdir. Yani çekim, kurgu, senaryo, oyunculuk gibi. Oyunculuk dışında hepsinden yüksek notlar aldı benden bu film :) Süpriz son da işin tuzu biberi oldu.

3 hafta önce izledim filmi.....sonu cidden çok süperdi ancak geçen gün aklıma bişey geldi bir saçmalık vardı filmde.ve tüm hayallerimi yıktı film yada yıkmadı sonuçta bu filmi iki defa izledim ikisinde de acaip süper zevk aldım...zaten bu tarz filmler 4-5 defa izlenmiyor...bu yönden sevmiyorum bu filmleri....neyse efenim güzel film...ama artık izlemem :)

Filmi sevmiştim ama başından beri yerde yatan adama takmış durumdaydım,ne zaman ayağa kalkacak bekledim durdum...Sonuna kadar beklemek zorunda kaldım yani :)) O yüzden sonu hiç şaşırtmadı beni...

bir çok filmden kokular aldım filmi izlerken ama herşeye rağmen kendi özgünlüğünü koruyabiliyordu... en azından vcd den izleyin derim ben... ama bunu bir korku filimi gibi adletmeye gerekte yok yani...

evet korku fılmı degıl ya...valla kult bı fılm olmaya adaydır bence..ben başında bı şok sonunda bi şok...fılmın o oda dışına nasıl cıkacagını dehset ıcınde bekledım..en etkılendıgım sahne..adamın cebı calınca bacagını kesmesı.uff! nasıldı o ya...

Evet Arkadaşlar Beklenen oldu fe SAW2 Fall2005(bu sonbahar) 'da vizyona gireceği açıklandı...ehehe sevinsem mi üsülsemmi bilemiyorum...Bayaa tırsıcaz gibi... Ayrıntıları film kadar başarılı olan filmin resmi web sitesinden alabilirsinis: http://www.sawmovie.com/

DeepNote:Enter dediğiniz zaman karşınıza uzuuunca bi flash la yapılmış ilk filmin senaryosu ve sizin de katıldığınız html sayfası açılıyor...Bence bıkmadan sonuna kadar devam edin...!

deepNote2:pLacebofan tomb_chaos87 benim =)

28 Ekimde vizyondaymış 2.si yahu.Çok sevindim.
Korku filmi falan değildi bana göre.Gerilim/kurgu diyebilirim.Çok iyi tasarlanmış bir film.1.sini çok beğenmiştim ve 28Ekim'i sabırsızlıkla bekliyorum.
Ayrıca o odadaki adamlardan fotoğrafçı olan bu filmin senaristi imiş.

Filmde, salak klasik amerikan korku/gerilim filmlerinde korkup yerimizden zıplayalım diye çıkarttıkları vauv viuv drink drunk vb. gibi iğrenç seslerin olmaması dikkatime çekti. hiç bi filmde yaşamadığım gerilim dolu dakikaları bu filmde yaşadım. İzlediğimiz bi çok filme evet şuna benzemiş yada şunun tarzında olmuş deriz. Bunun eşi benzeri yok.

Geri